Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

APC Smart-UPS 700 - nie podtrzymuje

11 Lis 2005 23:28 2255 15
  • Poziom 10  
    Witam !

Zakupilem dzis tego UPS`a.

Podlaczylem go do sieci, podlaczylem do niego kompa, po kilku godzinach zaswiecilo mi sie piec diod przy naladowaniu akumlatora.

Postanowilem, odpiac go od sieci i potestowac jak dlugo wytrzyma, a tu ku mojemu zdziwieniu poprostu wszystko zgaslo ;/

Bylo jeszcze kilka prob i tak samo wszystkie sie skonczyly....

Wie ktos co moze byc ??

Pozdraiwam
  • Poziom 18  
    U mnie tak bylo jak za duze obciazenie dalem. Jak bylo wlaczone wszystko i siadla siec to byl luzik. Ale jak np poszla siec przy wylaczonym monitorze i chialem go odpalic to gasnie. Sprawdz przy mniejszym obciazeniu czy przytrzyma samego kompa lub sam monitor.
  • Poziom 10  
    Sprawdzalem i dalej lipa ;/

A pokazuje mi obciazenie na diodach od 1-5 swieci sie czasami tylko jedna z tych piecu tak ze nie jest obciazony za bardzo.
  • Poziom 13  
    Proponuję wydułbać akumulatory i je sprawdzić pod obciążeniem (każdego osobno). Sam zwykły woltomierz nie wystarczy ale pod obciążeniem ok 50W (żarówka samochodowa) pokażą co są warte. Gdyby się okazało że padnięty jest tylko (częsty przypadek) jeden to i tak trzeba wymienić obydwa lub przynajmniej dobrać do pary taki aby obydwa miały zbliżoną pojemność.
  • Poziom 11  
    Za duze obciazenie (powinna zapalic sie dioda przeciarzenia). Jak padl auk. to tylko wymiana KOMPLETU.
  • Poziom 10  
    Jakie mozecie polecic akumlatory ?
    I w jakich cenach mniej wiecej sa ?

Dodano po 29 [minuty]:

Podlaczylem ta zarowke 55 W samochodowa, z jednego swieci normalnie, z drugiego wogole !! I co teraz wymiana obydwu akumlatorow ?
  • Poziom 13  
    1.Tak jak napisalem wyzej byłoby najlepiej.
    2.Jak chcesz zaoszczędzić to trzeba popracować. Przede wszystkim trzeba zmierzyć pojemność tego który jeszcze "świeci". Mniemam , że są to 11Ah znamionowo. Wegług mnie jeśli zmierzona pojemność <7Ah to też bym sobie dał z nim spokój. Jeśli więcej to trzeba upolować drugi egzemlarz o zbliżonej pojemności. Nie jest to proste więc niestety punkt 1.

Co do typów to kupiłbym najtańsze odpowiedniki ale w firmie która ma duży obrót takimi akumulatorami. (żeby nie leżały na półce pól roku) Większość ma nadrukowaną fabrycznie datę produkcji i serię. Najlepie żeby na obu było jednakowo.
  • Poziom 11  
    Na tym chcesz miec podlaczonego kompa? Zalezy Tobie ma pracy bez problemowej? To wymien oba zabawa z dobieraniem drugiego ogniwa to strata czasu nie wiesz jak dlugo pracowaly a przecietnie maja gwarantowane 5 lat tak tez zaleca APC. Na allegro sa najtaniej.
  • Poziom 10  
    kupilem dwa nowe, podtrzymuja kompa ok 30 minut :)

Ale taka jest sprawa ze jak podlacze go do sieci to komp sie wiesza ;/

System Linux Slackware 10.2
  • Poziom 10  
    Moze zle to troszke opisalem !

Bo chcialem zobaczyc jak dlugo podtrzyma na tych nowych akumlatorach.
    Naladowalem je i wyciagnalem wtyczke z gniazdka, wszystko gralo, UPS przelaczy sie na zasilanie awaryjne i tak byl ok 30 min, po czym znow wlaczylem wtyczke do gniazdka i komp mi sie zawiesil.
    Cala sytuacje powtrzylem drugi raz i tak samo sie skonczyla .... ;/
  • Poziom 10  
    Teraz sprawdzalem na innym kompie i chodzi ;/
    Na jednym i na drugim jest dokladnie ten sam system operacyjny dokladnie w takiej samej konfiguracji !! GRRR
  • Poziom 11  
    Tz na drugim kompie po ponownym zalaczeniu zasilania wszystko bylo OK :?:
  • Poziom 22  
    Może pomoże zwiekszenie czulosci Twojego APCa, a jesli nie to najprawdopodobniej zasilacz w kompie nadaje sie do wymiany.
  • Poziom 10  
    Tak, na drugim kompie wszystko gra !!

Zasilacz mam wsumie nowy, ma moze 2 miesiace Fell 300 - z tego co sie orientuje to dosc dobry.

Jak zmienic czulosc apc ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    z tylu na apc masz przycisk i diode ktorej jasnosc zmienia sie po nacisnieciu tego przyciku sensitive kiedy swieci najjasniej to masz najwyzsza czulosc. Feele tez bywaja wadliwe, sprobuj podstawic inny zasilacz.
  • Poziom 10  
    Zmienilem czulosc i faktycznie teraz jest wszystko OK !!!
    Dziekuje za pomoc !