Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy to zhakowany telefon Samsung 10?

Kejkej89 16 Jul 2022 11:44 360 6
    Kejkej89
    Level 2  
    Witam,
    Od dłuższego czasu mój telefon zachowuje się dziwnie. Bateria szybko pada, telefon się nagrzewa, siadł głośnik i nie było słychać głosu, musiałam rozmawiać przez słuchawki.
    Po restarcie telefonu do ustawien fabrycznych, wszystko wróciło do normy. Natomiast otrzymałam powiadomienie o konfiguracji telefonu z telefonem SONY ERICSSON. Moj telefon to Samsung 10.
    Przerwałam to połączenie. Zainstalowałam antywirusa i wlaczylam ochronę VPN.
    Czy taka sytuacja moze się zdarzyć? Czy to normalne? Czy dokończyć tą konfiguracje?
    Kejkej89
    Level 2  
    Hey,
    Dziekuje za odpowiedź. Nie mam żadnych dziwnych urządzeń podłączonych do gmaila, sprawdziłam to.
    Mam telefon na 2 karty SIM więc wyświetlaja mi się tylko ten telefon.

Wszystko zaczęło się gdy zaczelam nowa pracę, szef i współpracownik podali mi link do strony, miałam sprawdzić czy działa. Tej strony juz nie ma. Od tego momentu padł głośnik, jedyna opcja to rozmowa przez sluchawki, telefon się zawiesza, nagrzewa jak nigdy.

Skąd ta próba konfiguracji z Sony Ericsson?
    Czy zhakowano mi telefon?
    Bass747
    Level 3  
    Witam. Jest taka możliwość,że wysłali ci link do jakiejs strony, która instaluje szkodliwe oprogramowanie, które przechwytuje ekran, dźwięk twojego smartphona. Najlepszym rozwiązaniem jest format telefonu, przynajmniej dla pewności, że po formacie nikt go nie ruszał i jest wszystko w porządku. Oczywiście przed formatem przerzuć wszystkie zdjęcia i ważne pliki na komputer, aby ich nie utracić. Wtedy zobaczymy dalej co i jak.
    Kejkej89
    Level 2  
    Hey,
    Zrobiłam reset telefonu i wciąż jest to samo powiadomienie galaxy z próba konfiguracji do Sony Ericsson.
    Juz raz zmieniłam telefon, ale to nie pomaga.
    Czy mogą włamywać mi się na konta pomimo zmiany haseł?
    Jestem pewna, że wcześniej słuchali moich rozmow, bo potrafili komentować w chamski sposób to o czym rozmawiam.
    Wiedzieli z kim i o czym rozmawiam, jakie zdjęcia wysyłam itp. To mała prywatna firma, 9 osób tam pracuje.
    Wiedzieli nawet o której godzinie wstaje.
    Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić?
    Kejkej89
    Level 2  
    To prywatna firma, tego linku juz nie ma. Podyktowali mi go raz jak bylam w pracy rzekomo żebym sprawdziła czy strona im działa.

Odpowiedziałam do współpracownika zeby sam sprawdził, a on na to, zebym zobaczyla czy u mnie działa, bo u niego nie łączy.

Weszłam wtedy i po kilku godzinach znowu chciałam to sprawdzić i tej strony juz nie było.

Na początku sądziłam, że to ze poruszaja takie same tematy o jakich ja rozmawiam ze znajomymi to przypadek. Ale za dużo tych przypadków.