Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik magnetyczny-Free Energy

poltech 05 Gru 2015 21:18 167322 1092
  • #1081 05 Gru 2015 21:18
    vodiczka
    Poziom 42  

atom1477 napisał:
    Tak jak pobieranie gier z różnych torrentów i takich tam. Nawet jak nie powoduje strat u sprzedawcy, nawet jak nie powoduje utraty zysków, to jednak jest traktowane jako kradzież.
    Zły przykład - każde nielegalne pobranie zmniejsza zyski producentów i tantiemy twórców. Tłumaczenie - nielegalnie pobierają tylko ci, którzy i tak by nie kupili z braku pieniędzy nie jest prawdziwie. Za mojej młodości mogłem nielegalnie iść na przysłowiowe jabłka do sąsiada albo wrzucić sąsiadce węgiel i nakupić owoców. Kwestia wyboru.
    atom1477 napisał:
    Więc można zażądać opłat (od trawy było ciężko ściągnąć pieniądze więc nikt tego nie żądał).
    Też zły przykład - można by żądać od właściciela łąki ale brak podstaw prawnych do takiego żądania. analogicznie brak podstaw w przypadku świetlówki. NPE jest prawnie opisany i nie można go interpretować rozszerzająco.

• Megger
  • #1082 05 Gru 2015 21:18
    _jta_
    Specjalista elektronik

:arrow: #1079 2. Elektrownia pracuje z mocą 99,999,91 kW odbiorcy 99 999,9 kW straty 0,09 kW
    Korekta: 2. Elektrownia pracuje z mocą 99,999,99 kW odbiorcy 99 999,9 kW straty 0,09 kW.

:arrow: #1080 - To pasuje rozumienia prawa z czasów komunistycznych: jak ktoś zrobił tak, że społeczeństwo/państwo na tym zyskało, i sam też ciągnął z tego zysk, to był złodziejem.

• Megger
  • #1083 05 Gru 2015 21:44
    atom1477
    Poziom 43  

vodiczka napisał:
    Zły przykład - każde nielegalne pobranie zmniejsza zyski producentów i tantiemy twórców. Tłumaczenie - nielegalnie pobierają tylko ci, którzy i tak by nie kupili z braku pieniędzy nie jest prawdziwie.

Ja uważam że jest prawdziwe. Na pewno by się znalazła choć jedna osoba która by nie kupiła.
    Może też być tak że producent zaprzestaje sprzedaży (chce dobić oprogramowanie).
    Wtedy niekupienie na pewno nie zmniejsza zysków, bo nawet podczas próby kupienia zysków by nie było: bo nie było by możliwości kupienia.
    Albo gry na PlayStation w Chinach (gdzie posiadanie PlayStation jest zabronione). Więc nie ma możliwości żeby chińczyk kupił taką grę (no chyba że za granicą).
    Producent więc na pewno nie ma strat bo on nie ma nawet w planach sprzedawania w Chinach (choćby chciał to nie może). Ma jedynie utratę zysku.
    I jak widać nie tylko brak pieniędzy może być powodem nielegalnego pobrania. Może nim być brak możliwości legalnego kupienia.

vodiczka napisał:
    Też zły przykład - można by żądać od właściciela łąki ale brak podstaw prawnych do takiego żądania. analogicznie brak podstaw w przypadku świetlówki. NPE jest prawnie opisany i nie można go interpretować rozszerzająco.

Myślę że dobry przykład. Bo nie musi to dotyczyć energii a ingerencji w cudzą własność. Wtedy nie działa NPE a normalne prawo cywilne.

Ale zeszliśmy chyba już za bardzo z tematu.

• #1084 05 Gru 2015 23:04
    markoz7874
    Poziom 31  

Mam w domu kran. Place za wodę. Mogę kran odkręcić a woda będzie się marnował i lała do ścieków. Jeżeli ktoś przyjdzie, podłączy do kranu wąż i zacznie podlewać swój ogród - będzie złodziejem. Nie ma znaczenia, że nie czerpałem z lejącej się wody żadnej korzyści. Istotne jest to, że ktoś korzystał z kranu który jest moją własnością.
    Podobnie jest z korzystaniem z energii elektrycznej, nawet jeżeli się marnowała.

• #1085 05 Gru 2015 23:21
    _jta_
    Specjalista elektronik

I nawet, jak ktoś podłączy wąż do cieknącego kranu, to mniej wody wycieknie, bo wąż wprowadzi jakiś opór przepływu...

A z tym podejściem prawa, to była taka historia: TPSA ulokowała pieniądze (często miewali nadwyżki, których akurat nie było gdzie zainwestować, bo przygotowanie inwestycji zajmowało sporo czasu) w banku, ale nie był to bank PKO, tylko jakiś inny, który dawał wyższe odsetki od wkładów; przyszła kontrola z NIK-u, wykryli to, napisali raport, że to nielegalne, bo ma być tylko bank PKO - nawet prezes NIK specjalnie interweniował, żeby ukarać za to dyrektora naczelnego TPSA. To nie wyszło, bo dyrektor odmówił podpisania raportu - kazał wykreślić słowo "nielegalne", albo wpisać numer ustawy, według której to miało być nielegalne, i NIK nie potrafił takiej znaleźć. Potem prezes NIK-u (był nim LK) powiedział w TV, że były przekręty w TPSA, ale nie dało się za nie ukarać dyrektora, bo nie zgodził się podpisać.

• Megger
  • #1086 06 Gru 2015 00:07
    vodiczka
    Poziom 42  

markoz7874 napisał:
    Jeżeli ktoś przyjdzie, podłączy do kranu wąż i zacznie podlewać swój ogród - będzie złodziejem. Nie ma znaczenia, że nie czerpałem z lejącej się wody żadnej korzyści. Istotne jest to, że ktoś korzystał z kranu który jest moją własnością.
    Bzdura. Nawet analogii nie potrafisz poprawnie zastosować . Przytoczyłeś jako przykład wąż do kranu to pokaż gdzie jest przewód do świetlówki. Analogia pomiędzy twoim kranem a linią WN jest następująca: Chlapiesz wodą tak, że cześć wody wypływa poza twoją posesję a ktoś ją zbiera nie przekraczając granicy twojej działki. Jest kradzież czy jej nie ma ? :)

Prawo to nie zbiór pobożnych życzeń. Rolnik nie może liczyć na odszkodowanie za szkodliwe oddziaływanie linii WN na mleczność krów, karmionych trawą spod linii WN jeżeli tej szkodliwości nie udowodni a PSE nie mogą liczyć na odszkodowanie za nielegalny pobór energii jeżeli tego poboru nie udowodnią.

• #1087 06 Gru 2015 08:00
    markoz7874
    Poziom 31  

vodiczka napisał:
    .. Nawet analogii nie potrafisz poprawnie zastosować ..

Przepraszam, że przytoczyłem przykład ktory nie pasuje do Twojej teorii ;)
    Zrób wiec sobie drogę bezpośrednio przy słupach energetycznych i oświetl ja setka latarni z "darmową" energią :)

Moderowany przez ANUBIS:

Temat zamykam, dyskusja w nim już dawno przestała nawiązywać do tego o czym napisano w pierwszym poście.

• #1088 24 Kwi 2017 13:10
    piotr_sc
    Poziom 5  

Panowie a jak to jest z tym silnikiem Bediniego na YouTubie pełno filmów że to się niby sam kreci itd :-/ . Potrafi on wytworzyć więcej prądu niż pobiera do pracy i sam potrafi pracować a nadwyżkę skumulować w jakimś aku itp ? jak to na tym pl filmie tan pan przedstawia ? Widziałem też że niektóre osoby podpinaja Bediniego pod instalacja solar żeby im właśnie ładowało aku, jak sadzicie to jakiś fake czy rzeczywiście system się sprawdza ? A może można by połączyć kilka rozwiązań w jedno grawitacje solary magnesy i Bediniego i wtedy by się udało coś ugrać, czy raczej gra nie watra świeczki Co do silników grawitacyjnych też trochę tego jest , największe wrażenie robi ten z woda , jakie macie panowie zdanie na ten temat ? Ktoś już próbował w garażu tego typu rozwiązań ?

Link

Link

Link

• #1089 24 Kwi 2017 13:22
    atom1477
    Poziom 43  

Ale co to znaczy "robi wrażenie"?
    Na mnie wrażenie robi ładna dziewczyna.
    Ale energii mi ona nie wytwarza.
    Ten "Silnik" z wodą się kręci i nic poza tym.
    Na jakiej podstawie wstawiasz tutaj te filmiki? Masz jakieś materiały albo przemyślenia co do działania tych urządzeń? Bo jak nie to ich wstawianie nie ma sensu.
    Tu nie rozmawiamy o filmikach lecz o konkretach. Musi być wskazane co w danym filmiku, w której minucie, co znaczy i na jakiej zasadzie działa.
    I dopiero będzie można dyskutować.

• #1091 24 Kwi 2017 14:08
    atom1477
    Poziom 43  

Takim rozwiązaniem jest elektrownia.

• #1092 24 Kwi 2017 14:41
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

atom1477 napisał:
    Ale co to znaczy "robi wrażenie"?
    Na mnie wrażenie robi ładna dziewczyna.
    Ale energii mi ona nie wytwarza.

Dziwne. U większości samców jednak wytwarza. Adrenalinę przynajmniej.

• #1093 24 Kwi 2017 16:17
    atom1477
    Poziom 43  

Niedokładnie przeczytałeś moją wypowiedz (albo jej nie zrozumiałeś) skoro wysnułeś taki wniosek.
    W każdym razie nijak się to ma do zbudowania czegoś co da Free Energy, bo dziewczyny jak wiadomo tanie w utrzymaniu nie są.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME