Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik magnetyczny-Free Energy

poltech 13 Sty 2013 00:33 188187 1092
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Kolega gomosz za inwektywy kierowane pod adresem innego uczestnika dyskusji otrzymuje ostrzeżenie.
  • HelukabelHelukabel
    jamtex
    Poziom 23  
    gomosz napisał:
    Muszę kolegę głęboko rozczarować.Podstawy teoretyczne są jak najbardziej;trzeba tylko trochę się tematem zainteresować ,a nie wszystko co nie ma nic wspólnego z z klasyczną fizyką negować.

Tjaaa i wchodzę na stronkę i klikam w pdf'a i co? i nic :) pustka :)
    Proszę o wskazanie konkretnego dokumentu i działającego urządzenia, a nie: "zainteresuj się i poszukaj", ok?

Dodano po 3 [minuty]:

PędnikNieŁągiewki napisał:

A jednak się kręci... i jeszcze ciągnie auto do przodu, produkuje energię... a może to co pokazują to iluzja Crissa Angela?

Dokładnie tak, z tym Criss Angel wykorzystuje telewizyjne tricki i podstawioną zawsze Wielce Zdziwioną publikę - jest dużo o tym w necie.

Doświadczenia tak proste, że aż się proszą o powtórzenie - ponieważ ja nie wierzę w PM, proponuję by kolega je powtórzył.
    PędnikNieŁągiewki
    Poziom 10  
    jamtex napisał:
    gomosz napisał:
    Muszę kolegę głęboko rozczarować.Podstawy teoretyczne są jak najbardziej;trzeba tylko trochę się tematem zainteresować ,a nie wszystko co nie ma nic wspólnego z z klasyczną fizyką negować.

Tjaaa i wchodzę na stronkę i klikam w pdf'a i co? i nic :) pustka :)
    Proszę o wskazanie konkretnego dokumentu i działającego urządzenia, a nie: "zainteresuj się i poszukaj", ok?

Dodano po 3 [minuty]:

A jednak się kręci... i jeszcze ciągnie auto do przodu, produkuje energię... a może to co pokazują to iluzja Crissa Angela?

Dokładnie tak, z tym Criss Angel wykorzystuje telewizyjne tricki i podstawioną zawsze Wielce Zdziwioną publikę - jest dużo o tym w necie.

Doświadczenia tak proste, że aż się proszą o powtórzenie - ponieważ ja nie wierzę w PM, proponuję by kolega je powtórzył.

Z odniesieniem do iluzji Angela to był przekąs rzecz jassna... :cry: Ale istnienia i pracy wykonywanej przez naocznie widzialne oczywiście działające na filmie pokazane urządzenia trudno zanegować: ani tam żadnych kabelków z zewnątrz, ani akumulatorów - a jednak przeciwko Matce-Naturze popylają aż się wznoszą w górę kurze... :idea: :|
    jamtex
    Poziom 23  

Z odniesieniem do iluzji Angela to był przekąs rzecz jassna... :cry: Ale istnienia i pracy wykonywanej przez naocznie widzialne oczywiście działające na filmie pokazane urządzenia trudno zanegować: ani tam żadnych kabelków z zewnątrz, ani akumulatorów - a jednak przeciwko Matce-Naturze popylają aż się wznoszą w górę kurze... :idea: :|

ok, o który fragment filmu chodzi? Która minuta?
    ptysio
    Poziom 2  
    Witam!
    Oglądałem sporo różnych filmów o PM i przeczytałem wasze refleksje na ten temat, ale chyba chodzi bardziej o darmową energię i urządzenie magnetyczne, które przeniesie napęd na jakiś generator prądotwórczy bądź inne urządzenie.
    Zastanawia mnie, dlaczego wszyscy dążą do zrobienia silnika wirującego w zamkniętej obudowie i wirnikiem na bazie silnika elektrycznego?
    zimny8
    Poziom 33  
    Jak on to robi?, nie widać żadnych kabelków linek, a jednak wbrew matce naturze - popyla ku górze :).
    http://www.youtube.com/watch?v=wChk5nY3Kzg

ptysio napisał:
    dlaczego wszyscy dążą do zrobienia silnika wirującego w zamkniętej obudowie i wirnikiem na bazie silnika ekektrycznego?

Masz pomysły, podziel się.
    ptysio
    Poziom 2  
    Mam pewien pomysł, ale czy będzie działał? Nie mam warunków, żeby coś konstruować. Pomyślałem o napędzaniu jakiegoś generatora za pośrednictwem pasa (nazwijmy go pasem transmisyjnym), na którym zostaną umieszczone magnesy
    skierowane biegunem ujemnym ku górze nad pasem magnes skierowany biegunem ujemnym ku dołowi, możliwe że pod kątem, powinny się odpychać i wprawić w ruch
    jakiś nie duży generator, np. prądnica.

Proszę nie naruszać regulaminu forum od samego początku swojej kariery na nim. Interpunkcja do niezwłocznej poprawy.
    [jankolo]
    jamtex
    Poziom 23  
    ptysio napisał:
    Mam pewien pomysł ale czy będzie działał ? nie mam warunków żeby coś konstruować .

Nie przejmuj się brakiem warunków, zamieść rysunek z wyjaśnieniem. Jeśli będzie sensowny, to całkiem możliwe, że do ktoś zbuduje prototyp.
  • HelukabelHelukabel
    ptysio
    Poziom 2  
    Mam nadzieje że obrazek jest dość czytelny ,tutaj prądnica napędzana jest pasem transmisyjnym z zamocowanymi magnesami i magnesem nad pasem.
    Układ magnesów i ilość na pasie jak i nad - pozostawiam do zastosowania we własnym zakresie.Gdyby było coś niejasne proszę pytć.

zimny8
    Poziom 33  
    Nie napisałeś jak i dlaczego to by miało działać, na początek zaznacz bieguny magnesów.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    A nie prościej, zamiast na pasie transmisyjnym, zamocować magnesy na okrągłym wirniku?
    Domyślam się, że nieruchomy magnes ma jednym biegunem przyciągać magnesy, które
    zbliżają się do niego, a drugim odpychać te, które się oddalają? Pozostaje jednak odcinek
    pomiędzy biegunami magnesu, na którym jeden biegun przyciąga, a drugi odpycha, dając
    siłę przeciwną do kierunku ruchu i równoważącą te dwie siły wymienione wcześniej.
    ptysio
    Poziom 2  
    zimny8 napisał:
    Nie napisałeś jak i dlaczego to by miało działać, na początek zaznacz bieguny magnesów.

oczywiście ma to działać na zasadzie odpychania się magnesów ,jeden magnes umocowany na stałe może nie dać sobie rady ,więc może dwa lub trzy.Co do ustawienia w jakich odległościach należy pokombinować tak samo z ustawieniem kątów i ilościa magnesów na pasie.Magnesy nie mogą się przyciągać i odpychać bo siły się zrównoważą i urządaenie sie zatrzyma.
    Co do umieszczenia magnesów na wirniku ,to wszystkie takie urządzenia po jakimś czasie się zatrzymywały więc może pora zrobić coś innego
    vodiczka
    Poziom 43  
    ptysio napisał:
    Co do umieszczenia magnesów na wirniku ,to wszystkie takie urządzenia po jakimś czasie się zatrzymywały więc może pora zrobić coś innego

A na pasie to będzie "co innego" ?
    ptysio napisał:
    oczywiście ma to działać na zasadzie odpychania się magnesów

Nigdy nie ustawisz aby było samo odpychanie bez przyciągania
    Urgon
    Poziom 37  
    AVE...

Ja tam widzę jedną stronę, chińgielską w dodatku, i bez zdjęć gotowego urządzenia. A ten kawałek:
    Cytat:
    The design of this apparatus is based on Faraday's law of electromagnetism induction by using the relative movement between the conductor and the magnet to convert the mechanical energy into electrical energy . The electricity generated has high efficiency in its voltage, current and frequency, and thus achieves the stable status for its wave frequency. Via the built-in diode, the alternating current generated is rectified into half wave or full wave and then converted into direct current for application and usage.

opisuje zwykłą prądnicę prądu zmiennego. Podobne robią u nas z silników od pralek...
    sat21
    Poziom 10  
    "With great pleasure, we would like to introduce you SUHDER latest patented invention - Portable Green Magnetic Generator. This generator provides environmental and carbon free green energy and is particularly ideal for small to medium electrical appliances, such as fans, LCD displays, electrical bike, electrical motorcycle and so on.

The design of this apparatus is based on Faraday's law of electromagnetism induction by using the relative movement between the conductor and the magnet to convert the mechanical energy into electrical energy . The electricity generated has high efficiency in its voltage, current and frequency, and thus achieves the stable status for its wave frequency. Via the built-in diode, the alternating current generated is rectified into half wave or full wave and then converted into direct current for application and usage.

This apparatus does not require external power sources, such as consumable fuels (petrol, diesel) or natural energy sources (solar power, wind power and hydraulic power) to start. It can be initiated by the built-in battery. We can tailor the output voltage and current to your request with the battery specification of 12/24/36V and 10-30Ah.

To learn more about our Portable Green Generator, please contact us for how we can assist you further."

Rozumiem angielski i czytam że to generator darmowej energii
    Urgon
    Poziom 37  
    AVE...

W fizyce jest taka zasada, co się zowie "zasada zachowania energii". Głosi ona, że nie możesz mieć czegoś, co daje więcej energii, niż jej otrzymuje. Tłumacząc na twój poziom: za darmo to można w mordę dostać. Zalecam też zainwestować w podręcznik do fizyki na poziomie gimnazjum i go dokładnie przeczytać, na wszelki wypadek ze dwa razy...
    jankolo
    sat21, na dobrą sprawę to powinienem ukarać Cię na mocy punktu 3.1.12 regulaminu naszego forum. Ale tym razem tego nie zrobię. Przyjmuję, pełen dobrej woli, że zaistniały u Ciebie problemy z pamięcią i zapomniałeś, że ten sam temat już osobiście poruszyłeś w poście #67 w tym samym wątku. Znaleziony przez Ciebie ten genialny wynalazek został przedyskutowany in extenso. Bacz zatem, abyś nie zmusił mnie do skorzystania z tego właśnie punktu regulaminu.
    saskia
    Poziom 38  
    Z tego opisu wynika jedynie ze to przenosny generator i nie ma tam mowy o free energy.
    Trzeba go naladowac (akumulator) i on wytwarza napiecie potrzebne do zasilania malych urzadzen.
    Nie podaja na jakie napiecia maja byc te urzadzenia, ale wynikalo by z tego ze jest to przetwornica DC na AC z pelna amplituda sin.

Ciekawie natomiast wyglada sposob opisu i slownictwo, sugerujace darmowa energie, aby nakrecic potencjalnych klientow.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    W opisie jest wyraźnie napisane to convert the mechanical energy into electrical energy - mam wrażenie, że sat21 jednak nie rozumie po angielsku, skoro nie widzi, że tu jest mowa o zamianie formy energii, nie jej wytwarzaniu z niczego.

Z tego, co napisano po #67 zrozumiałem, że firma chce znaleźć agenta handlowego, który będzie im płacił za to, że działa jako ich agent (a sam będzie zarabiał na prowizji - musi sprzedawać tyle, żeby zarobku wystarczyło na opłatę).
    sat21
    Poziom 10  
    ok, zrozumiałem
    kiedyś szukałem w google czegoś o nazwie "generator darmowej energii" i znalazłem to urządzenie jako jedyne przypominające coś takiego,

szukałem miejsca gdzie dyskutuje się o tym, i wkleiłem

nie mam zielonego pojęcia o fizyce, nauce ani nic z tych rzeczy

jak chcecie, usuńcie post i przepraszam
    jankolo
    sat21 napisał:
    nie mam zielonego pojęcia o fizyce, nauce ani nic z tych rzeczy

I właśnie na takich jak Ty żerują sprzedawcy takich "wynalazków".
    Spid88
    Poziom 11  
    Nie wiem co o tym myśleć, wykonam niedługo najprostszy możliwy domowy test jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=sgEjqVFJXzU i zobaczymy co z tego wyniknie.
    "- Nic! - krzyknął głos z wewnątrz. Był natomiast zagłuszany przez ciekawość."

Chciałbym zapytać o coś co budzi moją wątpliwość, otóż często można napotkać taki argument: "energia jaką uzyskasz nigdy nie przekroczy energii użytej do namagnesowania magnesów"
    Hipotetycznie: Zbudowałem free energy motor, część magnesów siedzi w rotorze, część w stojanie, w taki sposób, że rotor nieprzerwanie się kręci. Energię więc czerpiemy z rozmagnesowywania magnesów, ponieważ wzajemnie na siebie oddziaływują wykonując pracę poruszając jakąś masą.
    Ok, ale jak to się ma do silników elektrycznych codziennego użytku? Chodzi mi o silniki z magnesami trwałymi. Czy te magnesy się rozmagnesują po "wykonaniu pracy" odpowiadającej energii włożonej w namagnesowanie ich? No przecież nie.
    Do zwojów dostarczamy co prawda prąd, ale powstały elektromagnes oddziaływuje przecież na magnesy stałe, inaczej nie uzyskalibyśmy ruchu obrotowego.

Jaki więc sens ma twierdzenie, że "energia jaką uzyskasz nigdy nie przekroczy energii użytej do namagnesowania magnesów"?
    saskia
    Poziom 38  
    Jesli nie wiadomo skad pochodzi energia do pracy takiego silnika, a dziala, to jedyna wedlug fizyki energia w takim silniku to mogla by byc jedynie energia wlozona w magnesowanie magnesow. :-)
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Jaki więc sens ma twierdzenie, że "energia jaką uzyskasz nigdy nie przekroczy energii użytej do namagnesowania magnesów"?
    Ono dotyczy silnika, do którego nie dostarczamy dodatkowej energii, np. elektrycznej. Energia mechaniczna, jaką daje typowy silnik elektryczny, praktycznie w całości pochodzi z energii prądu (tego, co dają magnesy, jeśli jest dodatnie, nie da się zmierzyć, bo jest tego za mało - zwykle magnesy powodują straty na skutek histerezy), którym jest zasilany - magnesy trwałe jedynie uczestniczą w jej przekształcaniu, nie są źródłem energii.
    Spid88
    Poziom 11  
    _jta_ napisał:
    magnesy trwałe jedynie uczestniczą w jej przekształcaniu, nie są źródłem energii

no dobrze, jednak otrzymując ruch w skutek oddziaływań pól magnesów, skierowanych doń biegunami przeciwsobnie, co określimy źródłem energii?
    PMatMaks
    Poziom 8  
    Co do Criss Angel to jest on z tej samej grupy co Steven Frayne (pseudo. Dynamo), Derren Brown. Jeśli piszecie coś o iluzji to najpierw wyjaśnijcie jej pojęcie, poza tym oni nie mówią o iluzji tylko o magii a jak dobrze znam świat to nikt z was nie jest w stanie wyjaśnić pojęcia magii. Czy Steven Frayne (dynamo) robi coś czego nie potraficie wyjaśnić to jest wasza sprawa ale jeśli idzie do punktu zakładów bukmacherskich stawia 1 funt a potem idzie z tym do TV i pokazuje, że wygrał 10 tyś to inna rzecz. Myślicie, że nie wiedział o swojej wygranej i poszedł do programu na żywo ryzykując, 50-50 % ? Co do Urgun, "W fizyce jest taka zasada, co się zowie "zasada zachowania energii"...", dzisiaj w gazecie przeczytałem, że "naukowcy" zobaczyli ciemną materię. W artykule tym było też, że 76 % całego wszechświata zajmuje ciemna energia. Oni w ogóle nie wiedzą gdzie ona jest. Czy dalej popierasz swoje wypociny mówiące coś o energii, może wyjaśnisz pojęcie odnośnie słowa energia ? Jeśli pseudo nauka nie wie gdzie jest ciemna energia a z równań podstawowych wychodzi im, że ona musi istnieć, bo jeśli tak nie jest to wszystkie inne równania są błędne, w takim razie pojecie określające słowo energia musiało by zostać zmienione. Czy ja neguje zasady fizyczne, które mówią, że wolna energia jest niemożliwa, oczywiście, że nie. W takim razie, czy urządzenia wytwarzające "swobodnie" energie (nie potrzebują w ogóle zasilania) są realne, oczywiście, że tak. Dlaczego, bo nie mówimy tutaj o zasadach fizyki ogólnie znanych, tylko o zasadach odwrotnych do tych znanych, działających zgodnie z zasadami 1:1. Mowa tutaj oczywiście o harmonii, by mógł istnieć wzór na zachowanie energii musi istnieć wzór odwrotny, bo inaczej ten pierwszy nie może funkcjonować, żyjemy w świecie dualności i nikt nie może tej zasadzie zaprzeczyć.

Chciałbym jeszcze poruszyć temat przekładni Żbikowskiego, który został opisany tu Link, czy jest tutaj ktoś kto zaprzecza badaniom Politechniki Wrocławskiej, jeśli tak to chciałbym zobaczyć to zaprzeczenie. Tutaj jeszcze film Link, co do tematu może ktoś wie jak udoskonalić tą przekładnie za pomocą magnesów ?
    Na jakich zasadach działa przekładnia, moim zdaniem za pomocą harmonii geometrycznej.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    O ile rozumiem, na forum jest informacja w sprawie tej przekładni (jest mowa o przekładni Jerzego Żbikowskiego i jego wspólników Zbigniewa Żbikowskiego i Radosława Wrony, więc to chyba to) - że wypowiedziała się o tym Politechnika Wrocławska, która zbadała ją z wynikiem _negatywnym_ - przekładnia nie posiadała właściwości, jakie jej przypisano, przedstawiany w Internecie skan dokumentu, który twierdzi, że uzyskano wynik pozytywny, jest sfałszowany, a pracownicy PWr ubolewają, że dając pisemny raport z badań dostarczyli wzoru dokumentu, według którego dokonano fałszerstwa.

Natomiast reszta twojej pisaniny to taki bełkot, że nie dam rady zrozumieć, co właściwie chcesz przekazać. Napisz jaśniej, albo trzeba będzie zignorować i wtedy zapewne nie dowiesz się, co i gdzie zostało sfałszowane w tym, co ci przekazano. Choć pewnie byś wiedział, jakbyś w szkole nieco lepiej przykładał się do nauki.
    Spid88
    Poziom 11  
    A jednak istnieją jeszcze proste zjawiska które(o dziwo) nie zostały(?) zgłębione przez myśl techniczną 21. wieku.

Coś tak prostego jak zderzak Łągiewki (podobno)spędza sen z powiek fizykom.
    Nie mogę wyjść z podziwu, nie dlatego, że wynalazek jak najbardziej działa, tylko dlatego, że ludziom trudno jest to wyjaśnić. Heh, a słyszałem plotki, że kilku gości było na księżycu ;) Słuchajcie, teraz będzie najlepsze: I wróciło! :D (nie no żarty)
    Chciałbym powiedzieć, że dobry wynalazek obroni się sam, ale to chyba trochę zbyt naciągane :roll: