Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik magnetyczny-Free Energy

poltech 19 Paź 2011 19:30 187194 1092
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    vodiczka: muszę Ci jednak wytłumaczyć sprawę "jak krowie w rowie".
    Kolega davidsoft napisał takie oto zdanie:
    dawidsoft napisał:
    Witam znalazłem patent tego silnika w necie, jest napisany w języku niemieckim, może to potwierdzi wiarygodność tego wynalazku.

Na co ja napisałem:
    jankolo napisał:
    davidsoft, a to istnienie patentu świadczy o tym że urządzenie funkcjonuje?

Czyli podważam jego pogląd, że istnienie patentu świadczy o funkcjonowaniu urządzenia. na dowód tego przytaczam fragment opisu patentowego pojazdu kosmicznego
    Cytat:
    Space vehicle propelled by the pressure of inflationary vacuum state, U.S. Patent number 6,960,975 issued November 1, 2005.

Abstract: A space vehicle propelled by the pressure of inflationary vacuum state is provided comprising a hollow superconductive shield, an inner shield, a power source, a support structure, upper and lower means for generating an electromagnetic field, and a flux modulation controller. A cooled hollow superconductive shield is energized by an electromagnetic field resulting in the quantized vortices of lattice ions projecting a gravitomagnetic field that forms a spacetime curvature anomaly outside the space vehicle. The spacetime curvature imbalance, the spacetime curvature being the same as gravity, provides for the space vehicle's propulsion. The space vehicle, surrounded by the spacetime anomaly, may move at a speed approaching the light-speed characteristic for the modified locale.

Po czym - pod adresem kolegi davidsoft - napisałem następujące zdanie, dotyczące w oczywisty sposób tego patentu amerykańskiego
    jankolo napisał:
    Znaczy - działa i istnieje bo przecież jest patent.

Które to zdanie pokazuje, do czego może doprowadzić rozumowanie zaprezentowane przez kolegę davidsoft.

Czy jest już dla Ciebie jasne jaki pogląd ma kolega davidsoft a jaki pogląd mam ja?
  • AdexAdex
    vodiczka
    Poziom 43  
    Jasne jak to że kolega davidsoft napisał "może to potwierdzi wiarygodność tego wynalazku" a nie "potwierdza wiarygodność"
    Dlatego nie wychwyciłem ironii w Twoim zdaniu a nieznajomość angielskiego nie pozwoliła mi zrozumieć całej treści.
    Blackhole
    Poziom 10  
    Hej.Czy ktoś z Was kupił może projekt silnika/generatora magnetycznego na stronie http://magniwork.co.uk/? Ja się do tego skłaniam i chciałbym poznać opinie, jeśli ktoś z Was już sam zrobił taki silnik wg ich projektu.
  • AdexAdex
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  
    Strona podejrzana, ani adresu, ani nazwy firmy, ani wymiarów, ani wagi, ani ilości kW lub MW energii, ani sposobu rozruchu urządzenia (może przez podskakiwanie na nim dokładnie w pionie), a poniżej 200,-zł to nie jest przestępstwem.
    Ciekaw jestem jakichs normalnych opisów.
    tomdy
    Poziom 9  
    Do Blackhole: Jak tam sprawa zakupu planów budowy tego "Hojo Motor"?
    Zauważyłem, że w sieci jest cała masa stron odsyłających na tą z prezentacją. To działa na zasadzie programu partnerskiego... jestem poważnie zainteresowany zakupem tego planu i oczywiście konstrukcją, jednak faktycznie trochę więcej danych by się przydało, typu: koszt budowy, dostępność części, moc wyjściowa, itp.
    Może zrzutka...?
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  
    "Hojo Motor" - facet wymyslił dziwaczną nazwę, a strony z jego ofertą są bardzo agresywne wirusowo i trudno z nich wyjść. Ja odradzam kupowanie a nawet analizę takiej maszyny, nierealna.
    DawidSearcher
    Poziom 2  
    Cóż tu powiedzieć jestem z jednej strony poszukiwaczem wolnej energii z drugiej strony sceptykiem. To mój pierwszy post na tym forum. Jest kilka interesujących stron internetowych dotyczących wolnej energii (najWolniejsza energia to ta pobierana z wiatru tylko gdybym zasilał swój dom z generatora wiatrowego JAK sie to ma do naszego prawa w Polsce? miałbym oddać "mój" prąd elektrowni za pół darmo i z powrotem od nich kupić? interesujące...), :( lecz w tym bałaganie ciężko znaleźć plany prostego działającego urządzenia.
    Raz już się przejechałem, mimo, iż mam słomiany zapał do budowania czegokolwiek, a myśl o polityce mnie dobija, nieco sportu ratuje mnie od atakującej depresji, to postanowiłem zbudować PROSTY model "na szybko" następującego "urządzenia" (sic!): http://www.youtube.com/watch?v=vUcWn1x3Tss

Co zauważyłem logicznie to musi działać!! W praktyce pole magnetyczne ze mnie zadrwiło ! ! Otóż urządzenie składa się z dwóch kół, na promieniu których są magnesy stałe, wszystko widać na filmiku YTube.

Co się dzieje, gdy zbudujemy urządzenie?
    Zakładając, że jest to perpetium na magnesy, czy tam bierze energie znikąd, to nawet jeśli moja maszyna ma słabe łożyska to powinna być odczuwalna jakaś dodatkowa moc, która przy idealnej konfiguracji wprawiała maszynę w ruch przyśpieszony do momentu zniszczenia lub wyhamowania przez opór powietrza.

Niestety po głębszym przeanalizowaniu okazało się, że metal między magnesami przyciąga je, jednak staje ta maszyna w martwym punkcie, gdyż pole magnetyczne wokół metalu jakos się zakrzywia w taki sposób, że nie wypuszcza magnesów dalej...
    Ależ byłem tym zniechęcony.
    Na świecie istnieje mnóstwo teorii spiskowych, 11 września 2001, bin laden, JF Kennedy, Hitler itp toteż świadomość tego, że wielkie korporacje mogą hamować postęp tego typu urządzeń skłania mnie do dalszych poszukiwań.

Następny w kolejce będzie V gate motor, lecz to pewnie też naciągane, rozciągane czy podciągane. Najśmieszniejszy był film perendev motor YTube, najpierw fascynuje a potem się przykrego człowiek dowiaduje.. Otóż tego, iż to kłamstwo.

Podam wam jeszcze link do magnet gun. Interesuje mnie czy siła jaką się tam "inwestuje" plo prostu zwraca się wystrzałem magnesu czy siła włożona jest niewielka?
    Są dwa rodzaje użytkownika YTube tych filmików można wejśc na jego profil ja podaję projekt z neodymowym magnesem:

http://www.youtube.com/watch?v=VTbFfEEE_qU

Interesujące, lecz czy to nie jest po prostu efekt pewnego rodzaju energii potencjalnej lub odzwierciedlenie "sprężyny" czy łuku. Naciągam i puszczam strzała leci...

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi szukających prawdy i nieustających w trudzie. Pamiętajcie nasz cel to współpraca, akceptacja, miłość, to pozwala rozwijać się duszy wejść na głębszy poziom egzystencji. Dążcie do tego.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    DawidSearcher - Jakoś nie widzę jasno sformułowanego pytania, na które miałaby być odpowiedź.
    Najpierw piszesz "zauważyłem logicznie to musi działać!", a potem w praktyce okazało się, że nie
    - to chyba coś z tą logiką jesteś na bakier, może trzeba najpierw wziąć się porządnie do nauki?
    (bo to, że zbudowana przez ciebie maszyna nie może działać, wynika ze szkolnej wiedzy, ale żeby
    to zauważyć, trzeba pomyśleć - teraz zastanów się, dlaczego uległeś złudzeniu, że musi działać)

Co do wytwarzania energii elektrycznej - pewnie możesz wytwarzać na własne potrzeby i nadmiar
    sprzedawać zakładowi energetycznemu w takiej cenie, jak elektrownie (a to poniżej połowy ceny,
    jaką płaci odbiorca - bo są straty na przesyle, różne koszty dodatkowe...) - jeśli będzie tego dużo,
    bo sprzedaż wymaga sporo załatwiania, jak mało to wygodniej oddać do sieci za darmo.
    Ale o tym są tutaj osobne tematy, zwłaszcza o elektrowni wiatrowej jest bardzo dużo informacji.
    DawidSearcher
    Poziom 2  
    Skoro to takie proste i łatwe czemu nie wytłumaczyłeś mi tego pokrótce dlaczego nie działa kolego jta.?

Z magnesami to złożona sprawa, a w szkole wiedza była jedynie skromna doświadczenie liche z jakimiś opiłkami, które się rzekomo ustawiają zgodnie z kierunkiem pola magnetycznego, plus garść wiedzy o silniku szczotkowym.

Fakt, że zgodnie z zasada zachowania energii magnesy można porównać do sprężynek, ale wciąż i wciąż dochodzą mnie słuchy, że wolna energia jest hamowana przez wielkie koncerny więc jak to jest? Silnik bediniego to kłamstwo?

następnie pytanie:
    Dlaczego miałbym oddawać energie za darmo do sieci?
    To nie mogę sobie zasilić domu energie sam wykorzystać?
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Bo to ty masz się uczyć myśleć - ja mam myśleć za ciebie?
    I mam jak wróżka zgadywać twoje myśli i gdzie robisz błąd?
    Zresztą podpowiadałem na forum, użyj przycisku "Szukaj".

Dom możesz sobie zasilać. Tylko jakbyś chciał sprzedawać
    energię, to są przepisy, które to regulują, musiałbyś robić to
    zgodnie z tymi przepisami, wystąpić o zezwolenie... prościej
    jest oddać za darmo tę energię, której nie zużyjesz sam.
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    DawidSearcher napisał:
    wciąż i wciąż dochodzą mnie słuchy, że wolna energia jest hamowana przez wielkie koncerny więc jak to jest?

Podaj, proszę, konkretne linki do informacji ujawniających takie działania koncernów.

DawidSearcher napisał:
    Silnik bediniego to kłamstwo?

John Bedini claimed development of several free energy devices. Bedini has, reportedly, refused to allow independent investigation.
    ( http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_perpetual_motion_machines )
    DawidSearcher
    Poziom 2  
    Dociera do nas nieco informacji o tym jak to wielkie korporacje hamują "niewygodne" wynalazki, które spowodowałyby mniejsze dochody tychże korporacji.

Przykładem tutaj może być auto elektryczne EV1 zasilane ogniwem niklowo wodorowym, opis w linku podanym przeze mnie składa się z trzech części. Mniej więcej w końcówce pierwszej części możemy przeczytać:
    "In the 1990's Ovonics was coming up with the patent for the nickel metal hydride battery. Ovonics was bought out by GM. GM came out with the EV1, an electric car that was available with the lead battery as well as the nickel metal hydride battery."

Oto ta strona www:
    http://mrevergreen.hubpages.com/hub/What-destroyed-the-electric-car

W kolejnych zdaniach dowiadujemy się, że auto EV1 zostało zniszczone.
    Następnie Texaco company wykupiło patenty związane z tym elektrycznym pojazdem. Powód był taki, aby czasem auto elektryczne nie umniejszyło zysków pochodzących z aut spalinowych.

Przykładów jest więcej, gdzie zysk pojedynczych elit przedkłada się nad dobrem zwykłych ludzi, ich wygodą czy zdrowiem.
    vodiczka
    Poziom 43  
    DawidSearcher napisał:
    Powód był taki, aby czasem auto elektryczne nie umniejszyło zysków pochodzących z aut spalinowych.

Zamiast spalać gaz i ropę w samochodach spalano by gaz i ropę w elektrowniach produkujących energię elektryczną dla EV. Gdyby auta EV (a głównie akumulatory tych aut) były tanie w produkcji i eksploatacji to kolejki ustawiałyby się po te auta a zyski koncernów wzrosłyby zamiast zmaleć. Niestety, jaki jest koń (elektryczny) każdy widzi.
    Egzemplarze EV1 zostały zniszczone i program zakończono bo nie było takiej liczy chętnych ay uruchomić masową produkcję a wyprodukowane egzemplarze testowe nie yły sprzedawane tylko wynajęte użytkownikom na okres przeprowadzenia testów.
    saskia
    Poziom 38  
    Mozna by jeszcze dodac ze ci ktorzy nie wierza w to, to zazwyczaj ludzie mlodzi i niewiele jeszcze poznali jak to jest naprawde urzadzone.
    Tu kolego podales tylko jeden prosty przyklad, ale sa duzo wieksze i bardziej zlozone.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Akumulatory NiMH są dziś produkowane przez dziesiątki firm, więc ten wynalazek
    nie został zahamowany - a że prawami do niego handlowano, to osoba sprawa -
    jak widać, nie po to nimi handlowano, żeby go zahamować, a po to, by rozwijać.
    A do tego, akumulator to nie jest darmowa energia, więc przykład nie na temat.
    DawidSearcher
    Poziom 2  
    Rozmowa o samym akumulatorze, zgadza się, nie na temat, służy on, jak sama nazwa wskazuje, do "akumulowania" energii. Jednakże można go z wolną energią powiązać.
    Gdyby takie auta lekkie elektryczne tanio produkowaliby na skale masową przypuszczam, że kupiłbym takowe.
    Zaoszczędziłoby to moje pieniądze w miejskiej jeździe na pewno teraz, gdy ceny paliw ostatnio wzrosły przeraźliwie i wygląda na to, że dalej tak będzie się sprawa miała. W roku 2007 - 2008 cena ON wynosiła około 3,50 w roku 2010 mniej więcej 4,15 za to teraz prawie 6 zł!!! w pobliżu 5,70 - 5,80 PLN zależy w jakim regionie kraju. Tak nagle blisko 150% wzrostu!

Co do tej kwestii by auta elektryczne nie zatruwały środowiska to oddzielna rzecz.
    Prawdę powiedziawszy trochę to kłopotliwe. Spalinowe zatruwają, fakt, ale elektryczne również - POŚREDNIO (prąd pobierany np: z elektrociepłowni zasilanej węglem).
    Przeczytałem niegdyś na pewnym blogu o wstępnych obliczeniach i wyszło w najlepszym wypadku na zero lub w najgorszym gorzej niż jest z zatruwaniem środowiska, ale TO TYLKO GDYBY PRAWIE WSZYSCY JEŹDZILI NA PRĄD.

Druga sprawa to taka ciekawostka by auta elektryczne były "czyste" to prawdopodobnie co najmniej 6000 kilometrów wybrzeży musiałoby być pokryte generatorami wiatrowymi.

Wolna energia byłaby, gdybym przykładowo miał swój generator i ładował nim swój pojazd. Niestety podobno tanie ev1 zniszczyli, a takie pojazdy teraz kosztują tyle co kawalerka ( w przybliżeniu 170 000 złotych) toteż mało ludzi je kupuje.
    Mało tego, ta technologia już była dawno eksponowana, a producenci dzisiejszych aut elektrycznych sugerują, że to NOWOŚĆ. Chyba spóźniona powszechność, wszech dostępność. :-|
    vodiczka
    Poziom 43  
    DawidSearcher napisał:
    W roku 2007 - 2008 cena ON wynosiła około 3,50 w roku 2010 mniej więcej 4,15 za to teraz prawie 6 zł!!! w pobliżu 5,70 - 5,80 PLN zależy w jakim regionie kraju. Tak nagle blisko 150% wzrostu!

Teraz cena wynosi około 165% ceny z lat 2007 -2008 natomiast wzrost ceny nie jest blisko 150% tylko około 65%.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Ceny akumulatorów wzrosły z grubsza tak samo - pisałem o tym w temacie o EV.
    To oznacza, że jakbyśmy mieli darmowe źródło energii, które by ją dawało nie wtedy,
    kiedy potrzeba, i z w związku z tym magazynowali energię w akumulatorach, to ona
    będzie droższa od energii z sieci, a nawet z silnika spalinowego, i tak pozostanie...
    saskia
    Poziom 38  
    Jesli takie darmowe zrodla bylyby polaczone w jedna siec, to nie bylo by potrzeby magazynowania energii, bo zawsze ktores ze zrodel dawalo by nadwyzke do tych, ktore w danej chwili nie moga dac energii.
    Dokladnie tak jak siec energetyczna, tylko oddzielna (aby energetyka nie dyktowala swoich warunkow) :-) od niej i na duzym obszarze, aby zrodla energii byly pod roznym wplywem atmosfery , czy tez oswietlenia.

Dodano po 2 [minuty]:

Pewnie nawet taniej bylo by zrobic nowa siec np. pradu stalego, niz montowac urzadzenia synchronizacji czestotliwosci z siecia.
    saskia
    Poziom 38  
    Przy pradzie stalym musisz prowadzic tylko jedna zyle.
    A jak kwestie granic ma rozwiazana energetyka?

Dodano po 2 [minuty]:

Jesli byla by to free energia, to kwestia oplat laczyla by sie tylko i wylacznie z kosztami eksploatacji linii przesylowej.

Dodano po 2 [minuty]:

Np. Portugalia tez jest w Zjednoczonej Europie, wiec to tak jak jeden kraj z Polska.
    vodiczka
    Poziom 43  
    saskia napisał:
    Np. Portugalia tez jest w Zjednoczonej Europie, wiec to tak jak jeden kraj z Polska.

Policz straty przy przesyle na odległość 3800 km.
    saskia
    Poziom 38  
    Czy aby na pewno calosc bedzie przesylana?
    Po drodze tez jest sloneczne poludnie Francji, itp.

Dodano po 1 [minuty]:

Slyszales o systemie instalacji "ring" lub po polsku "dwustronne zasilanie" ?
    vodiczka
    Poziom 43  
    saskia napisał:
    Czy aby na pewno calosc bedzie przesylana?

Nieważne ile, ważne że będzie a jeżeli chcemy korzystać z energi solarnej w nocy bez akumulatorów to pożądany przesył na odległość około15 000 km.
    saskia
    Poziom 38  
    Ja caly czas mam na mysli solary i wiatraki. :-)

Dodano po 39 [sekundy]:

Mozna by dodac energie fal morskich. :-)
    vodiczka
    Poziom 43  
    Solary dają prąd stały, wiatraki zmienny. Bez przekształtników nie połączysz w jeden system.
    saskia
    Poziom 38  
    saskia napisał:
    Przy pradzie stalym musisz prowadzic tylko jedna zyle.
    A jak kwestie granic ma rozwiazana energetyka?

Od poczatku pisze o pradzie stalym.

Dodano po 1 [minuty]:

To ze wiatraki budowane sa pod siec energetyczna to mnie nie interesuje.
    Pisze o oddzielnej sieci.
    vodiczka
    Poziom 43  
    Czyli chcesz budować wiatraki z prądnicą prądu stałego?
    Sieć społeczna niezależna od energetyki?
    Policz koszt budowy 100 km lini DC o niewielkiej mocy 100 kW.