Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Po instalacji modemu E3276 i kliknięciu na ikonę narzędzia okno interfejsu znika

jacek_58 20 Jul 2022 01:21 129 6
 • #1
  jacek_58
  Level 2  
  Witam
  po zainstalowaniu modemu E3276 i kliknięciu na ikonę startową Polsat Cyfrowy E3276 otwiera się okno interfejsu użytkownika ale po kliknięciu na przycisk narzędzia znika z ekranu i za każdym razem jest to samo. Co może być tego przyczyną?
 • #2
  jarek7714
  Level 25  
  Musisz podać więcej szczegółów-na jakim sprzęcie, czy karta SIM loguje się do sieci przed połączeniem... . Podejrzewam słabą wydajność prądową na porcie USB i rozłączenie magistrali.
 • #4
  jarek7714
  Level 25  
  Już wiem o co chodzi- łączysz się w paśmie LTE800? Jeżeli tak loguje się modem-to niestety nie nawiążesz połączenia z Orange na tej częstotliwości (sam wymieniałem identyczny modem/już co najmniej 2 lata wprowadzili LTE-M i starsze urządzenia które go nie wspierają/nie są wpuszczane do sieci)
   Na stacjach gdzie jest tylko LTE na 800MHz i włączone jest LTE-M mogą być trudności. Jednakże to tylko dla jakichś starszych urządzeń. Doradcy mają listę z jakimi. W niektórych wystarczy zaktualizować oprogramowanie, a w niektórych nie będzie działać i tyle. Wtedy zostaje przełączyć się na 3G.
  . Sprawdź czy pasz dostępne inne pasma na nadajniku/ jeżeli tak przełącz modem na dostępne pasmo poza L800, lub zmień firmware modemu-będziesz miał wówczas dostęp do wyboru częstotliwości w GUI oprogramowania/pod adresem sieciowym np. 192.168.1.1
 • #5
  jacek_58
  Level 2  
  Po włożeniu tego samego modemu z tą samą kartą sim do kompa Asus VivoBook z takim samym procesorem wszystko jest ok. Co pokazuje załączony filmik.
 • #6
  jarek7714
  Level 25  
  Przy słabej wydajności prądowej portu USB/modem zrestartuje magistralę i nie połączy się z siecią (w chwili inicjacji połączenia pobór prądu może przekraczać nawet 1A, a wiele komputerów nie spełnia wymagań standardu USB 2.0-czyli 500mA (bardzo wyraźnie tj. widoczne przy ładowaniu smartfonów/które trwa "wieki" ).
 • #7
  jacek_58
  Level 2  
  Dzięki za informacje.
  Pozdrawiam