Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pukanie w głośnikach Pioneer vsx-859RDS przy zmianie źródła

12 Lis 2005 10:51 2021 2
  • Poziom 11  
    Witam

Amplituner to Pionier VSX-859RDS
    Gdy zmieniam źródło sygnału słychać w głośnikach puknięcie , nie wystepuje ono za każdym razem ale jest dość często i przeszkadza.

Zastanawiam się czego to może być wina :
    Czy przekaźniki źle rozłączają??
    Czy cos z układem sterowania ?

Może ktoś ma jakis pomysł od czego zacząć naprawę ?
    Wieczorem jeszcze dokładniej opisze problem , jak lepiej go przetestuje .

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    bolo22 napisał:
    Gdy zmieniam źródło sygnału słychać w głośnikach puknięcie , nie wystepuje ono za każdym razem ale jest dość często i przeszkadza.

Witam! Jeżeli masz na myśli wejściowe źródła sygnału, to takie zjawisko nie powinno występować, przy chodzi mi do głowy, tylko jedna usterka, jako że końcówka jest wzmacniaczem prądu stałego i zmiennego, to przyjrzałbym się kondensatorowi na wejściu końcówki, po prostu go wymień, przy okazji sprawdź czy on nie jest odwrotnie wlutowany, najlepiej, wstaw tam bez biegunowy, może to akurat nie jest trafne rozwiązanie, ale bym od tego zaczął.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Moze troche zle napisalem .
    Pukanie wystepuje gdy w menu zmnieniam zródło sygnalu ,czyli przlączam wejścia (pukanie jest nawet gdy do wejścia nic nie jest podłączone)

Sprawdzilem kondensatory na wejsciu wzmacniacza , to nie bedą one .

wydaje mi sie ze to bedie wina ulkadu odpowiedzialnego za wlaczanie i wylącznie przekaźnikiów przy wyjsciach na głośniki, bo nie zawsze przy przelączaniu je słychać , a chyba powinny rozłaczyć wyjscie jeszcze przed przelaczenim wyjscia sygnalu .

Same koncówki sa dosc proste na IRF9540/540

Jak ktos ma taki wzmacniacz to czy moze sprawdzic jak jest z tymi przekaźnikiami , bo nie wiem juz gdzie szykać przyczyny .