Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 3 2.0 DCI - PyClip jak interpretować wskazania MAF

szosiu 23 Jul 2022 19:02 516 9
    szosiu
    Level 14  
    Cześć

Silnik 2.0 DCI M9R
    Gdy jest bardzo duży upał to przy rozpędzaniu auta ciągnie do pewnego momentu i nagle przestaje ciągnąć , lekkie szarpnięcie i spadek mocy, jakbym odpuścił gaz. Wciąż się rozpędza ale ewidentnie traci impet . Dzieje się to tylko w mega upalny dzień. Zrobiłem test dynamiczny i na biegu jałowym. Dwie wartości: żądany wydatek powietrza oraz wydatek powietrza aktualny. Na biegu jałowym czasami jest rozjazd rzędu 200 mg/cp. Np. wartość żądana 700mg/cp a wartość aktualna 500mg/cp. Czasami pokazuje dobrze. Podczas jazdy jednostajnej odczyty są w miarę podobne +/-50. Ale prawdziwy rozjazd jest podczas gwałtownego długiego przyśpieszania. Np. jadę sobie na trzecim biegu, gaz w podłogę i żądana 1500mg/cp a aktualna 800-1200mg/cp. Na czwartym biegu jest podobnie, czyli gaz do dechy żądana 1500mg/cp a aktualna 800 a
    po 2 sekundach 1140-1200mg/cp. Czy ten przepływomierz jest do wymiany?

Dodano po 3 [godziny] 52 [minuty]:

Albo dziura w dolocie za przepływką ?
    misiek-888
    Level 36  
    Zrób logi doładowania. Auto ma jakies błedy ?
    szosiu
    Level 14  
    Nie ma błędów. Zrobie logi doładowania.
    szosiu
    Level 14  
    Hej

Jednak jest 1 błąd który wraca po wykasowaniu.

A tutaj logi dynamiczne. Proszę o interpretację.
    Przypomnę problem: Gdy jest upał to przy mocnym depnięciu autko się ładnie rozpędza ale przy obrotach 2500-3000 jest małe szarpnięcie i przestaje ciągnąć. Efekt jakbym nagle odjął gazu. Nadal się rozpędza ale traci moc.

szosiu
    Level 14  
    Podmieniłem przepływomierz i wyniki są identyczne. W wolnym czasie sprawdze szczelność dolotu dymem z papieroska i pompeczką :)
    binio1111
    Level 9  
    Miałem identycznie. Wymieniłem zaworek na przewodzie podciśnieniowym. Miałem Lagunę 3 173kM. Miałem w niej 3 takie zaworki. Coś koło 90pln kosztował oryginał. Taka puszeczka. Coś się w nim blokowało. W wolnej chwili postaram się znaleźć nr oryginału. Nawet kompa nie podłączałem. Kumpel mi podpowiedział. Kupiłem jeden i podmieniłem po lewej stronie akumulatora- stojąc przed autem. Na szczęście trafiłem w ten uszkodzony.
    szosiu
    Level 14  
    Cześć dzięki za odpowiedź :) po lewej stronie akumulatora dwa zaworki wymieniłem na nowe oryginał. Piszesz o jakimś trzecim? Który to? Gdzie się znajdował?
    binio1111
    Level 9  
    W niektórych silnika 2.0dci są dwa . Ja miałem trzy. Miałem Lagunę z 2015r. 173kM
    Schematy znajdziesz na stronie Catcar
    Ja miałem jak na tym obrazku. Czerwony, niebieski i jeden z prawej bez zaznaczenia nr1

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q...m50Tm9wcj09MTM0OHx8cmVmYWNjZXM9PU4xNDUwMTY%3D
    szosiu
    Level 14  
    Dziękuję :) sprawdziłem u mnie jest wersja z dwoma
    3xstory
    Level 8  
    binio1111 wrote:
    Ja miałem jak na tym obrazku. Czerwony, niebieski i jeden z prawej bez zaznaczenia nr1

Ja mam Espace z silnikiem 2.0dCi i tez brak mocy. Wymieniales wszystkie trzy zawory? Ja wymienilem tylko [1] bo to on steruje turbosprezarka, a t podejzewalem wlasnie brak doladowania, , nie wiedzialem , ze sa inne zawory. Te dwa zaznaczone na niebiesko i czerwono wygladaja identycznie jak nr [1] ? Gdzie ich szukac?
    Wymienilem [1] i to nie pomoglo. A ostatnio jak jechalem to cos mi strzelilo w silniku, albo w wydechu jak przyspieszalem. Przypuszczam , ze strzelilo paliwo w wydechu. Przyspieszalem, mocno dalem gazu, paliwo sie nie spalalo, poszlo do goracego wydechu i prawdopodobnie tam strzelilo. Wczesniej mialem kontrolke na tablicy rozdzielczej "sprawdz wtrysk". Na jalowym silnik pracuje rowno. Ale jechac sie nie da. Nie ma mocy, przerywa.
    Ktos sie zna na Pyclipie i wie jak rozpoczac logowanie parametrow do pliku w czasie jazdy?
    W konfiguracji wlaczam csv i dumo, podswietlam te parametry w pyclipie, ktore mnie interesuja, wchodze na glownym ekranie pyclipa do "favorite" czy jakos tak, i mam podglad w czasie jazdy tego co podswietlilem, ale nie wiem jak uruchomic zapisywanie tego do pliku.
    I jeszcze jedno. Kiedy widzialem w necie, ze istnieje przegladarka plikow logow z pyclipa. Wgrywa sie tam pliki a ona ladnie rysuje wykresu z tych logow. Ktos ma linka?
    skad wy macie logi w formacie *.xlsx?