Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Imagination Open-Access - koniec opłat licencyjnych dla wybranych elementów

ghost666 29 Jul 2022 20:02 462 0
 • Imagination Open-Access - koniec opłat licencyjnych dla wybranych elementów
  Program Open-Access firmy Imagination obniża poziom wejścia w projektowaniu nowych SoC, zapewniając dostęp do szeregu rozwiązań IP, oprogramowania i narzędzi — wszystko za 0 dolarów, wystarczy zapłacić za konserwację i wsparcie. Imagination Technologies ułatwiło programistom akces do wybranych bloków IP akceleratorów GPU i AI, usuwając opłatę licencyjną za te rdzenie. Nowy program Open-Access zapewnia dostęp do czterech procesorów graficznych PowerVR Series8XE i trzech modułów NNA PowerVR Series3NX. Sterownik oprogramowania jest dostarczany przez firmę Imagination, a kompatybilne typu open-source są teraz również obecne na rynku.

  Jednym z wyzwań dla mniejszych firm opracowujących systemy na chipach (SoC) wykorzystujących różne rdzenie IP są wydatki na poczet licencji uiszczane z góry. Tworzenie zróżnicowanego SoC od podstaw jest kosztownym przedsięwzięciem, które wymaga znacznej wiedzy i zasobów. Przedsiębiorstwa zdecydowanie wybierają gotowe bloki IP, ponieważ obniża to nakłady finansowe i ryzyko związane z badaniami i postępami — pozwalając skupić się na zróżnicowaniu produktów. Imagination Open-Access zapewnia klientom na wczesnym etapie rozwoju dostęp do wyboru spośród sprawdzonych projektów krzemu w postaci bloków IP, obniżając ogólne ryzyko projektowe i zapewniając pomoc dzięki wiedzy technicznej, narzędziom i wsparciu spółki.

  Podobnie jak inne zbliżone programy od ARM oraz Andes Technology, eliminacja opłat licencyjnych przy otwartym dostępie oznacza obniżenie barier wejścia do projektowania SoC. W związku z tym firmy scale-up mogą potencjalnie szybciej tworzyć własne koncepty dla zaawansowanych produktów IoT i AI w zastosowaniach, takich jak inteligentne domy, miasta, fabryki, technologia opieki zdrowotnej. Imagination powiedziało, że sposób, w jaki jej program różni się od standardowego pakietu elastycznego dostępu firmy ARM polega na tym, że ten ostatni zapewnia akces do szeregu ARM IP, wsparcia, narzędzi i szkoleń przy rocznej opłacie równej 200 000 dolarów. Gdy klient sfinalizuje swój koncept, płaci za dodatkową licencję, a po dojściu do produkcji ponosi dalsze koszty oparte na ilości wyprodukowanych sztuk.

  W przeciwieństwie do tego, Open Access zapewnia dostęp do szeregu bloków IP firmy Imagination, oprogramowania i narzędzi za opłatą licencyjną równą 0 dolarów. W przeciwieństwie do marek, takich jak ARM, przez pierwsze dwa lata wydatek na pokrycie wsparcia inżyniera wynosi tylko 135 tysięcy dolarów rocznie. Klienci ponoszą również opłaty licencyjne dopiero po dojściu do produkcji. Zmniejszają się one wraz z jej wolumenem i docierają do poziomu modelu komercyjnego po wytworzeniu 10 milionów jednostek.  Starszy dyrektor ds. strategicznego rozwoju biznesu w Imagination, Jim Wallace, oznajmił, że: „Umożliwienie wprowadzania innowacji na większą skalę ma zasadnicze znaczenie dla napędzania postępu technologicznego w całej branży. Wiodące w swojej klasie, wysokiej jakości IP firmy Imagination jest potwierdzone krzemem – co oznacza, że ​​wydatnie zmniejsza się ryzyko projektowe dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Nasze procesory graficzne PowerVR Series8XE i PowerVR Series3NX NNA są dostępne na wielu rynkach, od urządzeń mobilnych i motoryzacyjnych po sprzęty konsumenckie, aplikacje DTV i DCD. Usuwając opłatę licencyjną za ten moduł IP, Open-Access oferuje bardziej przystępną drogę do najnowocześniejszego tworzenia SoC”.

  Niektóre z kluczowych organizacji wspierających start-upy z branży półprzewodników w komercjalizacji i zwiększaniu skali uważają, że inicjatywy takie jak Imagination Open-Access są dobre dla ich podopiecznych spółek. „Imagination jest zaufanym członkiem naszego programu In-Kind Partner (IKP), oferując dostęp do swoich wartościowych IP projektów GPU PowerVR i akceleratorów AI dla spółek z naszego portfela Silicon Catalyst. Cieszymy się, że program Open-Access obniży bariery finansowe, umożliwiając wielu firmom półprzewodnikowym we wczesnym stadium rozwoju przyspieszenie działań na rzecz SoC. Połączenie naszych kompleksowych zasobów ekosystemu IKP z elastycznymi i skalowalnymi rozwiązaniami IP od Imagination pomoże wesprzeć przyspieszony wzrost i dostarczanie na rynek innowacji opracowywanych przez marki w naszym Inkubatorze” — powiedział dyrektor generalny Silicon Catalyst, Pete Rodriguez.

  W międzyczasie wiceprezes i dyrektor generalny imec, Steve Beckers, który kieruje również usługą rozwoju oprogramowania ASIC imec.IC-link powiedział, że: „imec.IC-link to dostawca kompletnych rozwiązań ASIC, który może zarządzać całym cyklem życia produktu dla jego klientów, obsługując start-upy, MŚP i uznanych producentów OEM, a także uniwersytety. Jako wiodący agregator łańcucha wartości dla TSMC w Europie i Stanach Zjednoczonych współpracujemy z partnerami, którzy umożliwiają naszym klientom przyspieszenie projektów SoC. Program Open-Access Imagination pozwoli nam połączyć nasze zasoby imec.IC-link, aby lepiej wspierać wzrost przedsiębiorstw w ich drodze do sukcesu”.

  „Imagination i RIOS Laboratory mają silne partnerstwo w rozwijaniu ekosystemu RISC-V, a z naszym otwartym komputerem PicoRio, RISC-V jako pierwsze skorzystało ze wczesnych etapów programu Open-Access. Jesteśmy również wdzięczni za stałe wsparcie ze strony Imagination University Program oferującego materiały szkoleniowe dotyczące GPU i RISC-V, które wyposażają nowe pokolenie utalentowanych jednostek w narzędzia do sukcesu. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie programu Open-Access wraz z głównymi globalnymi partnerami w obszarze komputerów PC” — podsumował swoje przemyślenia, Zhangxi Tan, jeden z dyrektorów w RISC-V International Open-Source Laboratory (RIOS Lab).

  Źródło: https://www.embedded.com/imagination-open-access-removes-license-fee/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11189 posts with rating 9469, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.