Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki założyć tłumik aby było jak najciszej ??

jawoks 12 Lis 2005 18:41 3290 8
    jawoks
    Poziom 20  
    Witam, otóż w moim fordzie transicie silnik 2,4 diesel 90r. nie ma żadnego tłumika - poprzedni właściciel zdemontował :| i dlatego auto chodzi bardzo głośno i nie przyjemnie się nim jeździ. Te fordy oryginalnie są głośne bo mają wtrysk bezpośredni ale mój jest dużo głośniejszy. Więc moje pytanie jaki tłumik założyć aby było jak najciszej ??
    Roli
    Poziom 26  
    Po pierwsze nie to forum i nie ten dział :roll: :!: :!: :!: A po drugie to seria tłumik i bedzie git.
    dido78
    Poziom 13  
    Sprawdz szczelnosc wszystkich tlumikow jaki posiada ten samochod i wymien jesli sa nieszczelne na nowy . Nic wiecej nie jestes w stanie zrobic chyba ze masz mozliwosc zamontowania jeszcze dodatkowego tlumika bedzie ciszej...

pozdrawiam
    denzi
    Poziom 19  
    Możesz dodatkowo wygłuszyć przegrodę silnika, tzn zarówno od strony kabiny jak i silnika np matami APP lub matami bitumicznymi z budowlanego ( np takie na folii alu 7,5 cm/10m). Dodatkowo wygłuszyć podłoge z tyłu kabiny i ewentualnie dach.
    drrumin
    Poziom 16  
    Mysle że założenie tlumików tak jak zaleca producent będzie najtrafniejszym rozwiazaniem, jeżeli to niewystarczy tak jak pisze wcześniej kolega mozna dodatkowo wygłuszyc auto.
    pozdrawiam - drrumin
    Roli
    Poziom 26  
    Wiecie przecież dobrze że tłumik ma za zadanie tłumienie i założenie dodatkowego takiego elementu spowoduje zmulenie silnika, ale co tam, to Twoja sprawa. Lepiej już bedzie jak wytłumisz wnętrze.
    jawoks
    Poziom 20  
    Przegroda silnika jest fabrycznie wytłumiona gąbką 2cm. Problem w tym iż nie wiem ile tłumików było fabrycznie (jak pisałem wcześniej poprzedni właściciel zdemontował). Wszyscy mi mówią że do takiej pojemności trzeba dać 2 puszki, może lepiej byłoby dać jedną dużą - jest to auto dostawcze i jest sporo miejsca w podwoziu.
    piotrsta
    Poziom 22  
    Podjedź do warsztatu w którym montują tłumiki, oni Ci powiedzą ile ten samochód ma mieć tłumików i jakie.

Założenie większej ilości tłumików nie przeznaczonych do tego modelu zmniejszy tylko moc silnika a niekoniecznie wyciszy silnik. Jakby to zdawało egzamin to nikt nie kupiłby tłumika do najnowszego mercedesa za np. 1000 zł tylko dałby 3 tłumiki z malucha i zapłaciłby 70zł.
    denzi
    Poziom 19  
    Najlepiej zadzwoń co serwisu Ford i zapytaj. Potem podjedz na giełde i poszukaj do twojego samochodu, nie kombinuj z tłumikami od innych samochodów bo skończy się na naprawie silnika( spaliny mogą wracać ). Co do przegrody to nic że jest tam gąbka 2cm. Kup w budowlanym matę bitumiczną na folii alu, ma 2, 3 mm grubości.

Co jest: napisałem " do twojej f.u.r.y" a tu sie traktor pokazuje?