Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampy z odbiornika TV Ametyst

12 Lis 2005 18:43 1920 5
  • Poziom 13  
    Witam
    Dorwałem sie do telewizora ametyst i posprawdzałem jakie tam siedza lampy i chciałem sie was zapytać czy da sie z nich strworzyć wzmacniacz lampowy albo chociaż słuchawkowy. Większosc z nich została wyprodukowana prze POLAMP jest także jedna Tesla tylko jej symbol był czesciowo zatary więc nie wiem czy model bedzie dobry H37 SP 516

oto te lampy:
    PCL805
    PCL86
    EF183
    E82
    EAA91
    RFT PL500
    PY88

Mam dwa telewizory ametyst wiec jeśli chodzi o wmzacniacz nie było by problemu z lampami na dwa kanały.

Są tam jeszcze transformatory:
    TG2,5-2-666

TWOP-19/40/30/666
    WT/D-42 45-0108

Da sie coś z tego złożyć ??? Prosze o pomoc.
  • Poziom 13  
    Ok dzieki schematow do PCL86 jest sporo tylko jest jeden problem nie ma do niej zaprojektowanej płytki a ja pajaków nie lubie płytki są wedlug mnie bardziej pewnym rozwiązaniem. I tu mam prośbe czy mógł by ktoś zaprojektowac w jakims programie płtke do tego wzmacniacza, bo ja akurat nie znam sie na żadnym z takich programo??

Jakie pasmo przenoszenia mial by ten wzmcniacz przy tym transformatorze głośnikowym?

Moca ten wzmcniacz to nie będzie zabijal ale czy pociagnie on moje kolumny >> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=325744&highlight=motoman , czy będzie z niego można uzyskać jakieś przyzwoite natęzenie dźwięku nie chodzi mi odrazy żeby było bardzo głośno ale żeby dało sie troche podkrecić głośniej, czy poprostu wzmocnienie sygnału do tych kolumn będzie marne.

Czy wzmcnaicz ten będzie w stanie zagrać lepiej niz LM3886 ktorego aktualnie posiadam, bo głównie zdaniem lampowca miało by być słuchanie muzyki na średnim poziomie głosności i chodziło by o miły przyjemny dźwięk najlepiej lepszy niż z Lm'a.

Jakie wybrac do niego trafo zasilajace i ile by kosztoawało bo akurat nie posiadam zadnego??

Czy jeszcze ktorąś z tych lamp mozna wykorzystać do wzmacniacza?? Wyczytałem ze można jeszcze coś zrobić z PCL805 czy to prawda??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Napisal, ze ma dwa telewizory wiec nie musi poprzestac na mono. Od samego czytania i tak sie nauczy....bo wszystkie "brudy" i tak wychodza podczas montazu, a wiec bierz chlopie jakis schemat prosty i buduj, a co wyjdzie i czy bedziesz zadowolony sam ocenisz.
  • Poziom 13  
    Heheh o lampach to faktycznie nie mam pojęcia ale tyle sie o nich mowi że chciał bym doswiadczyć ich na własnych kolumnach :]

Schemat i opis konstrukcji mam, był w Elektronice Praktycznej 2/2005 płytke w necie znalazłem tylko nie moge znaleść ułożenia elementow na płytce ale jeszcze zobacze. Jak by ktoś chciał skany to walić do mnie :]