Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OMRON/M6/COMFORT - Jak otworzyć obudowę ciśnieniomierza?

_heja 03 Aug 2022 08:28 240 13
 • #1
  _heja
  Level 9  
  OMRON/M6/COMFORT - Jak otworzyć obudowę ciśnieniomierza? Nie działają niektóre segmenty wyświetlacza. Pierwszym działaniem powinno być spojrzenie, czy nie ma przypadkowego zwarcia ścieżek. Jak otworzyć obudowę tego ciśnieniomierza?
  [EDIT]
  Po kilku dniach wyświetlacz działa, co nie usuwa przyczyny usterki. Prawdopodobne jest wysuszenie i brak przewodnictwa soli. Nadal konieczne jest otworzenie obudowy i wyczyszczenie.
 • #2
  paszczak1
  Level 14  
  Oj raczej nie. Skąd to podejrzenie zwarć? Skąd niby miałyby się wziąć, wpadło Ci tam co? Jakbym miał wróżyć, to raczej obstawiałbym brak styku. Przy tak dużym i skomplikowanym wyświetlaczu poprawa kontaktu może nie być prosta, można pogorszyć.
 • #3
  _heja
  Level 9  
  Podejrzenie zwarcia w przypadku wylania się baterii bardzo prawdopodobne, choć nie wyklucza innych przyczyn. Ale jest jedynie możliwe do usunięcia, w przeciwieństwie do uszkodzenia ścieżek.
 • #4
  paszczak1
  Level 14  
  A wylały Ci się te baterie? Nawet jednak jeśli by tak było, to i tak wysoce nieprawdopodobne jest, żeby czynnik z baterii dotarł aż do złącza wyświetlacza, które jest z drugiej strony.
  Ale przepraszam, pytanie dotyczyło sposobu otwierania. Niestety modelu nie znam. może gdybyś zdjęcia obudowy podesłał byłoby coś widać.
  Natomiast cudów bym się nie spodziewał. Zwykłe śrubki z tyłu obudowy (może pod klapką baterii, albo zaślepione. Zdziwiłbym się gdyby były od frontu (pod osłoną wyświetlacza). Jeśli ich nie ma to zatrzaski.
 • #5
  _heja
  Level 9  
  OMRON/M6/COMFORT - Jak otworzyć obudowę ciśnieniomierza? Baterie się wylały, powtórzę pytanie: JAK OTWORZYĆ OBUDOWĘ? Są widoczne dwa wkręty... I co dalej? Po obejrzeniu śladów wewnątrz urządzenia można podjąć dopiero decyzję o dalszym działaniu.
 • #6
  paszczak1
  Level 14  
  Co dalej?
  Wykręcasz te wkręty...
  Wyprzedzę pytanie - otwierasz obudowę. Jeśli są wkręty, to brak zatrzasków. W czym problem?
 • #7
  _heja
  Level 9  
  W tym rzecz. Po wykręceniu wkrętów obudowa jest dalej zamknięta. Może są zatrzaski. O to właśnie pytam... :) Nie chcę połamać plastikowych zamknięć.
 • #8
  paszczak1
  Level 14  
  Teoretycznie mogą być jakieś dodatkowe zatrzaski, ale po wykręceniu tych, powinno się już coś dać uchylić. Może te wylane baterie coś posklejały? Sprawdź jeszcze czy to już wszystkie śrubki (pod klapką, pod nalepkami itd). Sprawdź, czy szybka wyświetlacza nie odkleja się albo odpina (mała szansa, ale mogą też tam być). Daj jakieś zdjęcia z boku i z tyłu, pod klapką no i tych śrubek.

  O, zdjęcie jest. Z tego co widać, to pod klapką nie, pod nalepkami też, pod nóżkami możesz sprawdzić, ale raczej nie.
  Nie ma zdjęcia z boku, więc nie wiem gzie łączone są elementy obudowy. Jeśli łączenie wypada gdzieś w połowie, to łapiesz w garście obie części i ciągniesz z całego serca -nie siły (z uczuciem tak:-)). Kręcisz na boki itd. Jeśli łączenie wypada przy wyświetlaczu spróbuj wypchnąć przód czymś cienkim przez otwory po wkrętach.
 • #9
  alekt77
  Level 38  
  Te ciśnieniomierze występują w różnych systemach obudów. Zobacz czy u Ciebie jest takiego typu jak na filmie: :arrow: Link
 • #10
  _heja
  Level 9  
  Trochę inna obudowa. OMRON/M6/COMFORT - Jak otworzyć obudowę ciśnieniomierza? . Wygląda, jakby jeszcze trzymały jakieś mocowania w okolicy wyłącznika?...
 • #11
  paszczak1
  Level 14  
  Co to jest w szczelinie między częściami obudowy? Sylikon? Klej? Uszczelka? Znacznie różni się kolorem...
 • #12
  alekt77
  Level 38  
  _heja wrote:
  Wygląda, jakby jeszcze trzymały jakieś mocowania

  Zakup parę kostek do gry na gitarze i za ich pomocą próbuj rozdzielić części obudowy.
 • #13
  _heja
  Level 9  
  paszczak1 wrote:
  Co to jest w szczelinie między częściami obudowy? Sylikon? Klej? Uszczelka? Znacznie różni się kolorem...

  RE: W tym miejscu był naklejony kawałeczek taśmy przylepnej [gwarancja?], dlatego może tu być (zatrzask?) zamknięcie.