Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP LaserJet P2055dn - wyłącza duplex

gienek19741 03 Aug 2022 22:20 396 2
 • #1
  gienek19741
  Level 10  
  Drukarka co jakiś czas wyłącza duplex
  Wchodzę w panelu sterowania w drukarki->właściwości->ustawienie urządzenia->opcje instalowane-> jednostka dupleksowa(druk dwustronny->zaznaczam zainstalowano->zastosuj
  I po pewnym czasie mam tam nie zainstalowany
  I znowu nie ma drukowania dwustronnego
  w panelu konfiguracji drukarki po zalogowaniu do niej również ustawiłem duplex na zainstalowany.
  co może być przyczyną wyłączania się duplexu?

  Czy to że w sieci lokalnej są inni użytkownicy którzy korzystają z tej drukarki może być tego przyczyną?

  System operacyjny windows 10
 • #2
  madman
  Level 15  
  Mamy w firmie podobną drukarkę tj. P2015dn i mieliśmy podobny problem, w opcjach drukarki włączony duplex a losowo, podczas wydruków (mimo zaznaczonej opcji drukuj na obydwu stronach) drukowało na pojedynczych stronach (czasem drukarka potrafi sobie też włączyć DHCP i przestawia się wtedy IP). Ja problem duplexu rozwiązałem przez... zmianę sterowników w Windows 10. Niestety, od czasu wprowadzenia Windows 10, usługa Windows Update potrafi podmieniać sterowniki do urządzeń HP, często też doinstalowuje ten swój program HP Smart. Sugerowałbym zatem ściągnięcie innego sterownika, całkowite odinstalowanie oprogramowania HP z systemu, odinstalowanie aktualnych sterowników i zainstalowanie nowych i przetestowanie czy to coś dało. Ja mam jakieś uniwersalne sterowniki ze strony HP (Universal Printing PCL 6) i ja je instaluje tak, że dodaję drukarkę, wybieram ją ręcznie z listy wskazując wcześniej plik sterownika a port wybieram LPT1, dopiero po zainstalowaniu dodaję standardowy port TCP/IP, nie wyszukuje drukarki po sieci i nie pozwalam instalatorowi samemu sobie instalować swój port (drukarki HP często dodają port nie w postaci IP a jakiś dziwny ciąg znaków, prawdopodobnie na podstawie "odcisku sprzętowego"). Widzę, że na stronie HP też jest taki uniwersalny sterownik do Twojego modelu drukarki.
  Można też próbować ukrywać konkretne update'y z Windows Update aby zapobiec ich instalacji przez WU, można to zrobić oficjalnym Windowsowym narzędziem "Show or hide updates" (wushowhide.diagcab) ale to działa chyba tylko wtedy jak już masz zainstalowany update który dopiero chcesz odinstalować i ukryć.
 • #3
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @gienek19741
  Mam tą drukarkę, też W10, ja korzystam z tego sterownika, all i duplex działa mi prawidłowo: