Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagły brak kanałów telewizji naziemnej

pawciohyundai4775 04 Aug 2022 10:34 495 14
    pawciohyundai4775
    Level 3  
    Witam, od trzech miesięcy mam założoną antenę z wzmacniaczem telewizji naziemnej na dachu i wszystko było ok, działała nawet jak wisiała w oknie na parterze, ale od wczoraj mam tylko wszystkie TVP obraz i głos, brak innych kanałów jest tylko dźwięk bez obrazu, czy może być przyczyną sąsiad który uruchomił wczoraj swoją antenę naziemną oraz satelitarną, czy to tylko zbieg okoliczności. Telewizor podaje takie dane: siła 100%, jakość 100% na wszystkich kanałach.
    Mieszkam koło Swarzędza, antena ustawiona na Śrem
    Nagły brak kanałów telewizji naziemnej
    LeDy
    Level 43  
    Jaki TV-model? Przeszukaj jeszcze raz.
    Po opisie wygląda, jakby TV nie odbierał H.265/HEVC.
    pawciohyundai4775
    Level 3  
    Przed chwilą zrobiłem reset tv i kanały się pojawiły, jak przeniosłem antenę na dach to też musiałem robić reset telewizora
    tv to Samsung Nagły brak kanałów telewizji naziemnej

Dodano po 7 [minuty]:

Szukanie nie pomogło , dlatego zrobiłem reset ,teraz tak patrzę na sąsiadów z domków obok i oni mają trochę inaczej anteny ustawione ,ja ustawiałem wg DVB T finder w/g aplikacji mam prosto na nadajnik a oni trochę obok ,nie wiem ustawić tak jak oni i czekać co się będzie działo
    _kli_
    Level 39  
    pawciohyundai4775 wrote:
    patrzę na sąsiadów z domków obok i oni mają trochę inaczej anteny ustawione ,ja ustawiałem wg DVB T finder w/g aplikacji mam prosto na nadajnik a oni trochę obok

Skierowanie anteny prosto na nadajnik nie gwarantuje poprawnego odbioru. Należy ustawić ją tak, by uzyskać jak najlepsze parametry sygnału, a nie tak jak podpowiada aplikacja. Ona tylko może pełnić rolę pomocniczą przy określeniu przbliżonego azymutu do nadajnika.
    LeDy
    Level 43  
    pawciohyundai4775 wrote:
    ,teraz tak patrzę na sąsiadów z domków obok i oni mają trochę inaczej anteny ustawione ,ja ustawiałem wg DVB T finder w/g aplikacji mam prosto na nadajnik a oni trochę obok ,nie wiem ustawić tak jak oni i czekać co się będzie działo

Bo jesteś w zasięgu dwóch nadajników, Srem i Piątkowo.
    pawciohyundai4775
    Level 3  
    Antenę mam taką ,to będzie łapać
    sygnał zza ,, pleców ". ?Nagły brak kanałów telewizji naziemnej
    pawciohyundai4775
    Level 3  
    Tak napisałem bo Piątkowo mam za sobą a Śrem przed sobą Nagły brak kanałów telewizji naziemnej Nagły brak kanałów telewizji naziemnej
    _kli_
    Level 39  
    pawciohyundai4775 wrote:
    Piątkowo mam za sobą a Śrem przed sobą

Nie za sobą, tylko z boku. Odbiór z tych dwóch nadajników dotyczy tylko mux-3.
    W przypadku mux-8 możesz mieć odbiór ze Śremu lub z Akademii Ekonomicznej. Odbierasz ten mux? Jeżeli tak, to na którym kanale - 7 czy 9?
    pawciohyundai4775
    Level 3  
    Mux 8 odbiera na 7 kanale
    _kli_
    Level 39  
    To na k.7 odbierasz ze Śremu. Sprawdzałeś czy masz sygnał na k.9 (AE)?
    pawciohyundai4775
    Level 3  
    9 kanału nie mam
    gumisie
    Level 43  
    pawciohyundai4775 wrote:
    czy może być przyczyną sąsiad który uruchomił wczoraj swoją antenę naziemną oraz satelitarną, czy to tylko zbieg okoliczności.
    Zwykły zbieg okoliczności.
    Może w twoim przypadku, pomogłaby zmiana kraju/regionu w ustawieniach TV z Polskiego na Niemcy lub Czechy?
    LeDy
    Level 43  
    gumisie wrote:

Może w twoim przypadku, pomogłaby zmiana kraju/regionu w ustawieniach TV z Polskiego na Niemcy lub Czechy?

Quote:
    QE65QN85AAT DVB-C, DVB-S2, DVB-T2, Podwójny tuner
    Standard kodowania: H.265/HEVC
    W takim TV?
    _kli_
    Level 39  
    gumisie wrote:

A po co, skoro ...
    pawciohyundai4775 wrote:
    zrobiłem reset tv i kanały się pojawiły