Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia II Tour - Wymienione radio nie wyłącza się po stacyjce

xylorin1 05 Aug 2022 19:32 258 4
    xylorin1
    Level 8  
    Skoda Octavia II Tour 2013r, wymieniłem fabryczne radio SWING na Sony XAV-AX3250.
    W kostce quadlock oprócz masy są 2 stałe 12v oraz 2 kabelki od CAN. Brak jest pinu z 12v po przekręceniu kluczyka, zakładam zatem, że w oryginalne steruje włączaniem/wyłączaniem radia CAN.
    Niestety nowego radia nie da się całkowicie wyłączyć, można tylko uśpić. Stąd pytanie - czy lepszym rozwiązaniem będzie wpięcie się w 12v po zapłonie z bezpieczników czy może są na rynku jakieś specjalnego adaptery CAN? A może jest inna opcja której nie dostrzegam?
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Są specjalne adaptery z modułem CAN do ludowozów, widziałem takowy przywieziony z Niemiec ale radio było montowane do innej marki samochodu więc adapter się nie przydał. Niestety w Polsce na Allegro widzę w cenach 140–250 zł. Proponuję poszukać na chińskich portalach.
    W innym przypadku łatwiej nie bawić się z tym i zasilić radio ze stałego plusa. Niektóre radia trzeba wyłączać długim przyciśnięciem przycisku zasilania.
    xylorin1
    Level 8  
    Niestety nowego radia Sony nie wyłączysz w ogóle, możesz tylko uśpić. No nic, pociągnę 12v aktywowane po zapłonie ze skrzynki bezpieczników
    Spacewalker
    Level 33  
    Tylko to nie jest zapłon po stacycje a S kontakt.
    Tak przy wyłączeniu zapłonu radio się wyłączy, a ma się wyłączyc dopiero jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki.
    xylorin1
    Level 8  
    Nie jest to dla mnie problem - w 99% przypadkach gdy wyłączam zapłon za sekundę wyjmuję kluczyk.