Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FC CC3d nie chce wysłać sygnału na ESC

MeTop 05 Aug 2022 22:43 105 0
    MeTop
    Level 8  
    Cześć coś mnie natchnęło do kupna drona i jak to zwykle bywa z samodzielnie składanymi konstrukcjami w połączeniu z osobą totalnie zieloną wychodzą jakieś problemy.
    Na wstępie zaznaczę, że jest to dron używany (podobno wszystko działało). Gdy po raz pierwszy podpiąłem FC CC3D EVO do komputera do librepilot i zacząłem konfigurować płytkę wszystkie silniki działały (chodzi mi jak się ustawia minimalną wartość przy której silnik zaczyna się kręcić) ale były podpięte w innej kolejności, więc pozamieniałem wtyczki od ESC. Od tego czasu działa tylko silnik podpięty do kanału 4 niezależnie które ESC podepnę zawsze tylko 4 kanał działa później podpiąłem do kanału 5 oraz 6 i jeszcze na 6 zaczął działać więc mam 2 silniki z 4. Patrzyłem jeszcze czy FC wysyła jakiekolwiek sygnały na kanały 1-3 ale nic. Zainstalowałem jeszcze cleanflighta na FC z nadzieją ze coś to da ale efekt ten sam. Dodam jeszcze, że CC3D trochę się grzeje na tyle, że plastikowe opakowanie jest mocno ciepłe. Ma ktoś pomysł co mogę zrobić, żeby zaczęło działać?