Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung QE55Q60RAT - QLED, ciągle restartuje się

lukaszkalemba6 05 Aug 2022 23:19 96 1
    lukaszkalemba6
    Level 2  
    Witam. Mam problem z Qe55q60rat. Mam też. Bootloop. Włącza się, widać logo qled, słychać dźwięk włączania,przechodzi do głównego menu i w tym momencie restart. I tak w kółko. Znalazłem podobny temat na elektrodzie - problem został rozwiązany poprzez "wymianę kilku elementów i poprawę po fabryce" , no ok- w takim razie szukam tych komponentów. Wykluczylem już płytę główną i zasilacz. Wymiary wychodzą prawidłowe. Wszystko wskazuje na cof matrycy. Znalazłem na cofie kondensator w odbudowie 205 (chyba), oznaczony c005 - który niemiłosiernie grzeje się. Ok, pewnie zwarty. Wyluzowałem go na próbę włączyłem tv z ciekawości bez niego - zapętla się tv tylko do logo qled. Wylutowałem kondensator obok, na desygnatorze c0006, mam nadzieję że jest sprawny i taki sam jak 005, muszę mieć co zmierzyć żeby wstawić, nie mam miernika z możliwością pomiaru kondziora, muszę znaleźć kogoś znajomego który mi to zmierzy. Zanim to zrobię, taka Moja prośba, jeski ktoś jest w stanie podpowiedzieć jeszcze jak to ugryźć? Może ktoś zna te parę tych komponentów które należy wymienić, naprowadzić mnie, bo coś mi się wydaje że z niczego, tak od siebie- ten kondensator się nie zwarł..

Dzięki za porady, pozdrawiam Samsung QE55Q60RAT - QLED, ciągle restartuje się
    lukaszkalemba6
    Level 2  
    Zmiana kondensatorów nie pomogła. Wygląda na to że grzejący się kondensator wskazuje na zwarcie na matrycy, w moim przypadku z lewej strony patrząc od tyłu. . Potwierdza się wada tych matryc.
    https://youtu.be/E6gkuTP7Lt0

Papierek pod taśmą tak jak na filmie pomógł rozwiązać sprawę, odcięło uszkodzony fragment matrycy, telewizor działa, kondensator na cof się nie grzeje. Ciekawe jak długo.
    Mam nadzieję że wątek ten pomoże komuś na przyszłość. Pozdrawiam
    Samsung QE55Q60RAT - QLED, ciągle restartuje się