Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mini system alarmowy ze smartfona i czujki pir ub mikrofali

majewa 07 Aug 2022 18:30 156 8
Optex
    majewa
    Level 10  
    Cześć .
    Potrzebuję mini system alarmowy oparty na smartfonie i jakiejś bezprzewodowej czujce PIR lub mikrofalowej.
    Chodzi o to żeby nie było konieczności stosowania pośredniej centralki czy łączenia się przez WiFi z chmurą tak jak to jest w przypadku Tuya, Zigbi czy tym podobne tylko żeby czujka była połączona bezpośrednio z telefonem np. przez bluetooth .
    W skrócie chodzi o to żebym bez dostępu do wifi dostał powiadomienie na telefon że ktoś stoi za drzwiami gdzie jest umieszczona czujka.
    Słyszeliście kiedyś o czymś takim ?
    Z góry dzięki za info.
  • Optex
    gorki73
    Level 36  
    majewa wrote:
    W skrócie chodzi o to żebym bez dostępu do wifi dostał powiadomienie na telefon że ktoś stoi za drzwiami gdzie jest umieszczona czujka.

Takie możliwości mają centralki alarmowe w którym dokupuje się moduł powiadomienia sms'em, w którym jest gniazdo na kartę SIM, którą trzeba sobie kupić.

Zapoznaj się również z ciekawym artykułem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3906690.html#20109054
    majewa
    Level 10  
    gorki73 wrote:
    majewa wrote:

Takie możliwości mają centralki alarmowe w którym dokupuje się moduł powiadomienia sms'em, w którym jest gniazdo na kartę SIM, którą trzeba sobie kupić.

Zapoznaj się również z ciekawym artykułem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3906690.html#20109054

Dziękuję za odpowiedż ale właśnie nie o to mi chodzi żeby dokładać jeszcze centralkę , instalować w niej dodatkowa kartę sim i generować niepotrzebny ruch gsm,
    Tak sobie pomyślałem że skoro są czujki pracujące na bluetoth albo wifi , to może którąś można przyłączyć bezpośrednio do telefonu tak jak można niektóre kamerki podłączyć czy inne urządzenia ?
  • Optex
    gorki73
    Level 36  
    Ok, a co myślisz o tym artykule? Po modyfikacjach alarmu w mojej ocenie można byłoby podłączyć czujkę PIR.
    majewa
    Level 10  
    gorki73 wrote:
    Ok, a co myślisz o tym artykule? Po modyfikacjach alarmu w mojej ocenie można byłoby podłączyć czujkę PIR.

Fajny projekt dla tego konkretnego rozwiązania. Ja wolałbym uniknąć centralki która w tym przypadku niepotrzebnie wszystko komplikuje.
    Moje pytanie bardziej dotyczyło odpowiedniego softu / apki która umożliwiła pracę z już gotowym rozwiązaniem w postaci czujki wysyłającej sygnał czy to przez bluetooth czy Wifi . Skoro taki sygnał może być przetworzony przez centralkę , to może być też przetworzony przez telefon ?
  • Helpful post
    gorki73
    Level 36  
    majewa wrote:
    Moje pytanie bardziej dotyczyło odpowiedniego softu / apki która umożliwiła pracę z już gotowym rozwiązaniem w postaci czujki wysyłającej sygnał czy to przez bluetooth czy Wifi .

Aaa teraz zakumałem, coś ciężko dziś z moim myśleniem :)...Od strony technicznej mogłoby to spokojnie działać jak piszesz...poszukam coś i napiszę do mojego sprzedawcy w Eltroxie, On to na bieżąco jest.
    majewa
    Level 10  
    gorki73 wrote:
    majewa wrote:
    Moje pytanie bardziej dotyczyło odpowiedniego softu / apki która umożliwiła pracę z już gotowym rozwiązaniem w postaci czujki wysyłającej sygnał czy to przez bluetooth czy Wifi .

Aaa teraz zakumałem, coś ciężko dziś z moim myśleniem :)...Od strony technicznej mogłoby to spokojnie działać jak piszesz...poszukam coś i napiszę do mojego sprzedawcy w Eltroxie, On to na bieżąco jest.

oo , super. Dzięki :)
    TvWidget
    Level 36  
    Aplikacja w uśpieniu nie odbierze alarmu. Jeśli będzie stale aktywna to bardzo szybko rozładuje się bateria.
    majewa
    Level 10  
    TvWidget wrote:
    Aplikacja w uśpieniu nie odbierze alarmu. Jeśli będzie stale aktywna to bardzo szybko rozładuje się bateria.

Hej. To nie jest duży problem , bo zakładam że w tym czasie ( w nocy ) telefon i tak będzie podłączony do ładowarki