Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję oznaczeń symboli graficznych elekktrycznych, hydraulicznych i pneumaty

gregzyg 12 Nov 2005 21:16 60341 11
    gregzyg
    Level 2  
    witam
    czy moze ktos mi podac w formie elektronicznej oznaczenia symboli graficznych stosowanych w automatyce, hydraulice ipneumatyce silowej
    dzieki
    User removed account
    User removed account  
    bu508
    Level 13  
    Skorzystałem z zaproszenia. Jest to po prostu ordynarny sklepik który na dodatek utrzymujemy za nasza podatników pieniądze. Osobiście uwżam. że wyniki pracy PKN jako finansowane z budżetu MUSZA być publikowane elektronicznie z wolnym, nieograniczonym daosępem. (wypociny sejmu zresztą też) Taka chora sytuacja jak teraz, jest jedną z przyczyn idiotycznych sytuacji, kiedy umowy w Polsce oparte są o normy DIN jakieś tam, narzucone przez zagranicznego wykonawcę a Polski klient nawet nie wie, że ma Polskie prawo w tym temacie. Polskie normy są generalnie nieznane a przez zasadę dobrowolnego stosowania ulegają w ogóle zapomnieniu.
    ..."iż Polacy nie gęsi".. ale czy przez takie zachowanie na pewno?

PS Uważam, że publikacje ustawn norm i innych dokumentów powstałych za publiczne pieniądze powinno być wyłączone z ustawy o prawie autorskim. Tak aby każdy mógł to publikować podając tylko źródło dokumentu.
    rrobert
    Level 14  
    witam

podaj malia to ci wysle do elektryki hydrauliki i tam jescze troche

pozdrawiam

Jeśli chcesz mu pomóc proszę posłać materiały na PW ! (TJT)
    Sapekk
    Level 17  
    kolego "Szczepcio" jeśli możesz to udostępnij to na forum lub prześlij na PW
    Kane_7
    Level 11  
    Mam małe pytanie. Symbole symbolemia ale oznaczenia literowe przy symbolach. Czy jest to jakoś ustandaryzowane np falowniki T, zabezpiecczenia termiczne Q. Nie bardzo wiem czy jest to jakoś określone czy jak kto chce i wynika wszystko ze zwyczaju. Dokładniej interesują mnie sybole zabezpeczeń przepięciowych, zasilaczy, przetworników pomiarowych (chociaż to chyba tak jak czujniki B), przekaźników bezpieczeństwa.