Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-SD260 Autotracing cały czas szuka ścieżki

12 Lis 2005 22:13 1476 4
  • Poziom 14  
    W magnetowidzie cały czas pracuje autotracing i cały czas szuka ścieżki mimo tego że obraz i dźwięk jest kryształ, oczywiście w trakcie pracy tracingu przez obraz przechodzą zakłócenia raz na około 3 sekundy, dźwięk jest cały czas czysty 3 sekundy obraz jest również czysty. na wyświetlaczu cały czas krąży kwadracik szukający ścieżki.
    Dodatkowo nie kasuje mi starego dźwięku , po nagraniu nowego gdzieś w tle słychać stary dźwięk. Nie wiem czy te dwa uszkodzemnia są odrębne czy mają jakiś wspólny element , który za to odpowiada. Wszystkie głowice są dobrze ustawione i wyczyszczone, rolki również się nie zacinają. Może ktoś wie jaki element odpowiada za pracę tracingu w tym magnetowidzie.
  • Poziom 17  
    Zalecam przejrzeć tor prowadzenia taśmy. Może rolka dociskowa do wymiany?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Gdyby to była rolka to zakłócenia byłyby w krótkich odstępach , rolki podmieniałem, uszkodzenie jest gdzieś w elektronice.
  • Poziom 17  
    Czy przy przewijaniu licznik pracuje poprawnie?
  • Poziom 14  
    Właśnie licznik przy przewijaniu (na podglądzie) jest w takim stanie jak przy odtwarzaniu czyli cały czas szuka ścieżki tylko szybciej. W między czasie dowiedziałem się że to głowiczka synchronizacji może być zwarta w środku , będę musiał spróbować ja podmienić jak znajdę podobną.

Właśnie przy próbowaniu zmiany głowic doszedłem do tego że poprzedni właściciel podłączył inną taśmę łączącą płytę główną z głowicą czyli taką która z jednego końca ma odizolowane styki z czoła a z z drugiego końca od dołu. Mnie zmyliło to że głos nagrywał i odtwarzał więc tam nie szukałem. Wystarczyło wstawić taśmę , która ma odizolowane to samo czoło z obu konców i problem się rozwiązał.

Pozdrawiam