Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logger Sofar nieczytelny login i hasło

piternet13piternet13 11 Aug 2022 16:47 309 6
    piternet13piternet13
    Level 2  
    Witam. Od ponad roku mam instalacje Solar Sofar 6,6 , jakiś czas temu zmieniłem dostawce internetu. Niestety przy próbie ponownej konfiguracji jest problem, a mianowicie kod z pudełka Loggera jest nieczytelny. Jest jakaś rada czy nowy logger?
    madamsz1
    Level 39  
    Ale po co Ci ten kod ? , przecież logujesz się do swojego loggera albo przez sieć wewnętrzną, albo jeżeli nie jest falownik połączony z wifi, to często jest dostępny w otoczeniu sieciowym. Jeżeli go nie ma w otoczeniu sieciowym to robisz reset ustawień i na nowo robisz konfigurację i logujesz do wifi. Reszta nie jest Ci potrzebna, bo nie ma różnicy w jaki sposób logger łączy sie z siecią globalną. Po stworzeniu konta na stronie i przypisaniu loggera zawsze wysyła na nie dane (jak juz był zalogowany)
    piternet13piternet13
    Level 2  
    mam zalogowany globalnie. Problem mam taki ze falownik nie jest podłączony do sieci w domu czyli internetu, bo mam inny modem. chcialem podpiąć go na nowo. robiłem tak, ze na tel znalazłem siec AP.....ale chce odemnie hasło ktorego nie mam.
    madamsz1
    Level 39  
    To robisz reset na loggerze (tylko w dzień słoneczny) i ustawiasz na nowo - tak jak pierwsza konfiguracja - dalej sobie sam znajdzie jak połączy się z internetem (i wyśle gdzie trzeba i co trzeba).
    prose
    Level 35  
    @piternet13piternet13 Zmień na modemie SSID i hasło na takie jak miałeś na starym i pójdzie. jak zresetujesz logger to się nie połączysz bez hasła na wifi.
    piternet13piternet13
    Level 2  
    No wlasnie zrobilem reset na loggerze i chcialem zrobc konfiguracje od nowa ale po znalezieniu przez telefon sygnalu wi fi logger wymaga odemnie hasla lub kodu QR a on jest na pudelku juz nieczytelny. Falownik nie ma polaczenia z moim internetem a co za tym idzie nie widze odczytow w aplikacji solarman