Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logger Sofar nieczytelny login i hasło

piternet13piternet13 11 Aug 2022 16:47 309 6
 • #1
  piternet13piternet13
  Level 2  
  Witam. Od ponad roku mam instalacje Solar Sofar 6,6 , jakiś czas temu zmieniłem dostawce internetu. Niestety przy próbie ponownej konfiguracji jest problem, a mianowicie kod z pudełka Loggera jest nieczytelny. Jest jakaś rada czy nowy logger?
 • #2
  madamsz1
  Level 39  
  Ale po co Ci ten kod ? , przecież logujesz się do swojego loggera albo przez sieć wewnętrzną, albo jeżeli nie jest falownik połączony z wifi, to często jest dostępny w otoczeniu sieciowym. Jeżeli go nie ma w otoczeniu sieciowym to robisz reset ustawień i na nowo robisz konfigurację i logujesz do wifi. Reszta nie jest Ci potrzebna, bo nie ma różnicy w jaki sposób logger łączy sie z siecią globalną. Po stworzeniu konta na stronie i przypisaniu loggera zawsze wysyła na nie dane (jak juz był zalogowany)
 • #3
  piternet13piternet13
  Level 2  
  mam zalogowany globalnie. Problem mam taki ze falownik nie jest podłączony do sieci w domu czyli internetu, bo mam inny modem. chcialem podpiąć go na nowo. robiłem tak, ze na tel znalazłem siec AP.....ale chce odemnie hasło ktorego nie mam.
 • #4
  madamsz1
  Level 39  
  To robisz reset na loggerze (tylko w dzień słoneczny) i ustawiasz na nowo - tak jak pierwsza konfiguracja - dalej sobie sam znajdzie jak połączy się z internetem (i wyśle gdzie trzeba i co trzeba).
 • #5
  prose
  Level 35  
  @piternet13piternet13 Zmień na modemie SSID i hasło na takie jak miałeś na starym i pójdzie. jak zresetujesz logger to się nie połączysz bez hasła na wifi.
 • #6
  piternet13piternet13
  Level 2  
  No wlasnie zrobilem reset na loggerze i chcialem zrobc konfiguracje od nowa ale po znalezieniu przez telefon sygnalu wi fi logger wymaga odemnie hasla lub kodu QR a on jest na pudelku juz nieczytelny. Falownik nie ma polaczenia z moim internetem a co za tym idzie nie widze odczytow w aplikacji solarman