Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe dekodery Cyfrowego Polsatu (Polsat box) i przekładanie kart (multiroom)

trybo370 11 Aug 2022 18:50 417 6
    trybo370
    Level 2  
    Dzień dobry,
    skończyła mi się umowa i zastanawiam się nad zmianą dekoderów Cyfrowego Polsatu. Chcę je wymienić z tego powodu, że mam Multiroom i co jakiś czas muszę biegać po pokojach i przekładać kartę z głównego dekodera do innych dekoderów.
    Czy może ma ktoś informację jak to wygląda obecnie? Czy da się tak zrobić żeby nie trzeba było wymieniać non stop tej karty?
    Proszę o informację (jeżeli nie trzeba to jaki dekodery wziąć?).
    tomaszlonski
    Level 28  
    Podejdź do salonu czy zadzwoń. Na postawie oferty obecnej dobierzesz ofertę.

Przy wybranym odbiorniku głównym EVOBOX HD, EVOBOX LITE, EVOBOX PVR oraz EVOBOX IP aktywacje multiroomu są automatyczne jeśli klientami będą EVOBOX LITE.
    LeDy
    Level 43  
    Do tego potrzebny jest internet. Miałem klienta , który zamienił-siekierkę na kijek czyli na taki bez latania z kartą. Nawet kupił router. Po dwóch tygodniach wydzwaniania do BOK , przeszedł ponownie na przekładanie karty. Więcej mu nie działało jak działało.
    Quote:
    W przypadku komunikatu odnośnie zablokowanego dekodera multiroom Evobox Lite pomaga restart routera oraz powrót do ustawień fabrycznych, najpierw dekodera głównego, potem dodatkowego.

https://forum.satkurier.pl/topic/15110-multiroom-polsat-box/page/112/
    tomaszlonski
    Level 28  
    To już problem klienta że ma posiadać odpowiedną instalację do podłączenia multiroomu.

Dostęp do Internetu wcale nie jest potrzebny do działania multiroomu, wystarczy sieć lokalna. Po kablu wszystko działa jak należy i bez problemów.
    LeDy
    Level 43  
    tomaszlonski wrote:
    To już problem klienta że ma posiadać odpowiedną instalację do podłączenia multiroomu.

Dostęp do Internetu wcale nie jest potrzebny do działania multiroomu, wystarczy sieć lokalna.

Chyba nie miałeś z tym do czynienia? Ja u niego byłem 2x aby po rozmowach z BOK'iem, bo mi tak wychodziło to dzwonienie, robić restarty, ustawienia fabryczne itp. cuda. W końcu wymienił na to co miał czyli przekładanie karty i już mu nie przeszkadza chodzenie z kartą..ale może oglądać .
    tomaszlonski
    Level 28  
    To że Ty masz problem którego nie potrafisz rozwiązać nie znaczy że inni będą mieli tak samo.

Rok działania u mojej siostry, 4 tunery i może 2-3 razy sie zawiesił w tym czasie. Instalacja w pełni kablowa, na własnym routerze + switch do którego wpięte tylko tunery a nie sieć na badziewiach co dają ISP. Jak widać sie da skonfigurować by działało trzeba tylko chcieć.
    Problemem są głownie odbiorniki, jak na razie jeden był wymieniany dwukrotnie i zawsze były to problemy z połączeniem internetowym.

Chce mieć mieć to niech sprawdzi jak działa, nie spodoba sie to wymieni bo muszą. Jego wybór.
    netTv
    Level 27  
    Po ostatnich aktualizacjach oprogramowania w Evobox Lite brak internetu nie jest problemem w działaniu multiroom PB.
    Wystarczy podłączyć wszystkie dekodery z tą samą siecią lan z wykorzystaniem switcha lub/i bezpośredniego kabla ethernet oraz nadać im stałe ip lub można skorzystać z routera z DHCP bez konieczności podłączania routera do internetu.