Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozmazane krawedzie ekranu projektora

Olivier966 12 Aug 2022 13:23 204 4
 • #1
  Olivier966
  Level 3  
  Witam.
  Ostatnio kupiłem projektor Vankyo V630W. Problem polega na tym, że obraz na bokach jest strasznie zamazany a na środku żyleta. Orientuje się ktoś czy ten model tak ma czy jest uszkodzony?
 • #3
  Olivier966
  Level 3  
  Tak jest ustawiony mniej więcej na prosto. Poprzednio miałem starego Epsona w tym samym miejscu i takiego problemu nie było. Ostrość da się regulować tylko pokrętłem przy soczewce i zmienia ona cały obraz.
 • Helpful post
  #4
  speedy9
  Helpful for users
  Obawiam się, że te chińskie wynalazki tak mają po prostu. Mam w domu taki mały projektor tyle, że o rozdzielczości 1280x720, który ma niby regulację keystone +/-15%. Tyle, że jak się zmienia, to właśnie część obrazu traci ostrość, bo matryca wewnątrz jest po prostu pochylana, więc krawędzie nie mają tej samej odległości od soczewki.
  Mam też Epsona EH -TW5650 i tam taki efekt oczywiście nie występuje, bez względu na to czy reguluję góra-dół czy prawo-lewo.
 • #5
  Olivier966
  Level 3  
  Spróbuję jeszcze pobawić się tą regulacją pochylenia. Właśnie niby chiński projektor a cena nowego na ali to ponad 2000 więc zaskoczyło mnie, że tak się dzieje.