Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja radia we Fiacie 126el

veiovis 13 Lis 2005 00:48 1503 7
  • #1 13 Lis 2005 00:48
    veiovis
    Poziom 10  

Witam,

pogrzebałem trochę w archiwum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Posiadam malucha el rocznik '98 ... niestety tą wersję biedniejszą bo nie ma wyprowadzonej instalacji ani do zapalniczki ani radia.
    Właśnie chcę sobie zamontować radyjko...tylko pomimo, że już delikatnie wnikałem w schemat elektryczny - do końca nie wiem skąd podprowadzić potrzebne "media". No więc do kostki ISO radyjka potrzebuję doprowadzić:

-głośniki [to oczywiste] oraz
    - (+12) podtrzymujące do zasilania pamięci
    - (+12) power
    - masę
    ....i pytanie: z którego dokładnie miejsca wyprowadzić masę i te napięcia, żeby wszytko było cacy ( jak to jest zrobione oryginalnie w maluszkach z instalacją audio?)

pozdrawiam, veiovis

0 7
  • #2 13 Lis 2005 01:01
    astarrot
    Poziom 2  

mase to chba najprościej cała karoseria to przeciez masa no i oczywiście podpinasz do obudowy radyhjka
    a co do plusów to radze podprowadzić bezpośrednio z akumulatora i połączyć razem z tym podtrzymuj pamięć i głównym tylko daj sobie bezpiecznik po drodze
    u mnie tak samo jest i nie nazekam
    szkoda sie dudrać z jakimiś rewelacjami wkońcu to malczak

0
  • #3 13 Lis 2005 10:03
    veiovis
    Poziom 10  

proste i logiczne - dzięki za pomoc :)

0
  • #4 13 Lis 2005 12:23
    dziqus
    Poziom 18  

jakto nie ma instalacji? nawet jak czegos brakowalo (np dmuchawy) to instalacja do tego byla tylko trzeba bylo zakupic dmuchawe i zapodac wlacznik w odpowiednie miejsce

a co do podlaczenia to tak jak juz kolega napisal, ciagnij plusa prosto z aku, mase przykrec do srubki wspawanej w podloge bagaznika i bedize banglac ;) obok dmuchawy jest idealne miejsce zeby przeciagnac tamtedy przewody zasilajace to z niego skorzystaj ;)

0
  • #5 13 Lis 2005 17:12
    veiovis
    Poziom 10  

a jakiej wartości bezpiecznik dać na zasilaniu?

0
  • #6 14 Lis 2005 11:33
    sMaD
    Poziom 22  

dziqus napisał:
    jakto nie ma instalacji? nawet jak czegos brakowalo (np dmuchawy) to instalacja do tego byla tylko trzeba bylo zakupic dmuchawe i zapodac wlacznik w odpowiednie miejsce

a co do podlaczenia to tak jak juz kolega napisal, ciagnij plusa prosto z aku, mase przykrec do srubki wspawanej w podloge bagaznika i bedize banglac ;) obok dmuchawy jest idealne miejsce zeby przeciagnac tamtedy przewody zasilajace to z niego skorzystaj ;)

w maluchach nie ma instalacji pod radio!!!! nie ma nie ma nie ma!!!! pod dmuchawe jest kosta do podpięcia a kabli do radia nie ma!!!! trzeba sobie dziurki zrobić w budzie i pociągnąć +/- z akku, oczywiście minus też najlepiej od akku podciągnij bo w maluchach z masą różnie jest nieraz jakieś światła nie działają np, prawe tylnie bo gubi mase itp, pociągnij oba od akku i będzie ci to chodzić, tylko nie zapomnij na kabelek z + zapodać oprawke i bezpiecznik oczywiście nie taki wielki jak do wzmacniacza, ale nie zapomnij o nim bo szkoda radyjka jakby coś sie działo!

0
  • #7 14 Lis 2005 11:47
    dziqus
    Poziom 18  

i jeszcze powiedz ze obok dmuchawy tego otworu tez nie ma i trzeba wlasnorecznie wiercic? :roll:

0
  • #8 14 Lis 2005 19:17
    sMaD
    Poziom 22  

dziqus idź stąd na forum 126p.iq.pl

nie wiem czy jest czy nie ma, u mnie nie ma kable schodzą sie w jedno miejsce koło dmuchawy, są wpuszczone w rórke (metalową i jest zalane silikonem) która u podstawy ma kwadrat i jest to przykręcone do karoserji, tak samo za licznikiem nie mam gumy tylko przykręcaną blaszke w której jest simering przez który linke do licznika sie ciągnie? myślałem że to seryjne w FL, ale widocznie poprzedni właściciel nie chciał aby mu wiało, ja tam mam pełno kabli to porobiłem dziury, w bagażniku mam wzmacniacz, musiałem do niego chincze ciągnąć, gruby kabel do suba itp,

0