Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OpenNCC NCB - otwarta alternatywa dla Neural Compute Stick 2 firmy Intel

ghost666 14 Aug 2022 12:12 450 0
 • OpenNCC NCB - otwarta alternatywa dla Neural Compute Stick 2 firmy Intel
  OpenNCC NCB to platforma referencyjna akceleratora AI opracowana w pełni przez firmę EyeCloud.AI. Płytka ta może być łączona z modułami typu Raspberry Pi i została specjalnie zaprojektowana jako alternatywa dla Neural Compute Stick 2 od Intela. Omawiany moduł zawiera VPU (akcelerator operacji wektorowych) Movidius Myriad X, który jest pierwszym takowym Intela, który integruje Neural Compute Engine wraz z 16 rdzeniami SHAVE. Urządzenie zawiera również do 8 GB pamięci LPDDR4 (taktowanej 1600 MHz i w pełni 32-bitowej).

  Podobnie jak NCS2, OpenNCC NCB współpracuje z maszyną hosta, aby uzyskać strumień wideo (np. dane z kamery internetowej, plik lokalny itp.) z zewnątrz. W opisie produktu wspomniano, że: „konfiguruje moduł przetwarzania wstępnego zgodnie z rozdzielczością i formatem pliku wejściowego modelu wnioskowania. A następnie wysyła strumień wizualny do KBC OpenNCC za pośrednictwem OpenNCC Native SDK w celu wykonania wnioskowania, po czym zwraca jego wyniki. Wnioskowanie wspiera tryby asynchroniczne i synchroniczne. Potok AI w OpenNCC SoM jest konfigurowany za pomocą modelu JSON OpenNCC”.

  Firma określiła również, że: „KBC OpenNCC obsługuje do 6-kierunkowego potoku AI lokalnie i dwukierunkowy w czasie rzeczywistym. Możliwe jest również skonfigurowanie wielopoziomowego łańcucha lub współbieżności wnioskowania za pomocą aplikacji hosta”. Wreszcie, użytkownicy mogą: „zwiększyć liczbę KBC, aby spełnić wymagania co do mocy obliczeniowej; SDK będzie ją dynamicznie przydzielać”.

  OpenNCC NCB - otwarta alternatywa dla Neural Compute Stick 2 firmy Intel
  Schemat blokowy OpenNCC
  Omawiana płytka obsługuje (używany do optymalizacji i wdrażania wnioskowania AI) międzyplatformowy framework OpenVINO. Inne dokumenty, takie jak schematy, można znaleźć tutaj: OpenVINO OpenNCC API 1.0.

  Specyfikacje wymienione dla OpenNCC NCB obejmują:

  * SoC:
  — Intel Movidius Myriad X MV2085,
  — 16 procesorów wektorowych SHAVE,
  — 2x NPU (do 4 TOPS),
  — ponad 20 akceleratorów wizji.
  * Pamięć i przechowywanie danych:
  — 8 GB pamięci LPDDR4.
  * USB:
  — USB 3.0/USB 2.0 z komputerem w wersji z USB typu C,
  — USB 2.0 z FPC.
  * Urządzenia peryferyjne we/wy:
  — 2x RS232,
  — 2x RS232/422/485,
  — cyfrowe we/wy 4 wejścia/3 wyjścia.
  * Kompatybilny z płytą Raspberry Pi i innymi modułami z SoC ARM;
  * Zasilanie: 5 V / 2 A;
  * Wymiary: 38 mm x 38 mm.

  OpenNCC NCB nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży i ma być dostępny za pośrednictwem portalu CrowdSupply. Stronę produktu dla tego urządzenia można znaleźć tutaj.

  Źródło: https://linuxgizmos.com/openncc-ncb-an-open-source-alternative-to-intels-neural-compute-stick-2/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11286 posts with rating 9527, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.