Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ułamki - OFFICE sposób zapisu (jak to się robi?)

13 Lis 2005 02:54 28748 5
  • Poziom 18  
    Proszę o podpowiedź... Jak w WORDZIE (OFFICE) mogę napisać tekst który zawiera takie znaki jak kreski ułamkowe wszelakiej postaci. To niejest moja dziedzina zaiteresowań, proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    W pakiecie Office jest program o nazwie Edytor równań (nazwa chyba mówi za siebie).

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
  • Poziom 18  
    łatwo napisać... Kiedyś potrafiłem napisać, dzisiaj nie pamiętamjak to się robło. Proszę nie odpowiadać mi w ten sposób że "coś tam jest w pakiecie" ja doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Potrzebuję jasnej odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie podałeś jaką masz wersję pakietu Office. Chyba dla wszystkich powinno być podobnie. Więc po kolei (dla angielskiej wersji Office 2003):
    1. Np. Microsoft Word,
    2. Insert, Object, Create new, Microsoft Equation 3.0.
    Proste, prawda?
    Aha, bywają jeszcze do dyspozycji helpy.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam!

Jak uruchomić edytor równań napisał Kolega adamjk.
    Po uruchomieniu edytora równań w górnej części ekranu pojawi się paleta z przyborami, które klikając myszą można wybierać.
    Jeżeli masz mało pisania w edytorze równań to klikanie myszą wystarcza.
    Dla większych ilości równań sugeruję zapoznać się z tematem pliku pomocy skróty klawiaturowe, tam dowieszsię jak pisać z klawiatury.
    Ułamek, to CTRL+F. Dodatkowo przydaje się przypisanie skrótu do otwarcia edytora równań. Zamknięcie aplikacji przez kliknięcie myszą w dowolnej części dokumentu poza oknem edytora lub wygodniej nacisnąć ESC. Po równaniu przemieszczasz się tabulacją lub strzałkami.

Pozdrawiam

Jan
  • Poziom 18  
    I oto mi chodziło. Pięknie dziękuję.

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam