Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czerwone przebarwienia na ekranie

13 Lis 2005 08:59 1392 4
 • Poziom 17  
  Witam !

  Mam pytanie nie odnoszące się do konkretnego modelu telewizora, gdyż jest to dość powszechne zjawisko, mianowicie: przy rozjasnianiu, czy tez zwiekaszniu kontrastu na obrazie np. posrtaci (twarz, ubranie itp.), w miarę zwiekszania tych parametrów, nie wiem, jak to nazwać, rozlewa się jakby taka poświata w kolorze czerwonym w prawą stronę. Co to jest za zjawisko, co odpowiada za taki stan rzeczy i jak się tego pozbyć?

  Prosze o odpowiedź

  Dodano po 30 [minuty]:

  Postaram się może przedstawić to w sposób obrazowy. Załóżmy, że weźniemy czarną kartke i pod spodem przyłożymy arkusz folii koloru czerwonego i zaczniemy ją wysuwać z pod spodu w prawą stronę, to folia bedzie widoczna przy prawej krawędzi czarnej kartki. Coś podobnego dzieje się z obrazem, wraz ze wzrostem kontastu, na krawędziach postaci, czy przedmiotów wychodzi ten czerwony przeźroczyty kontur, tak aura.
  Inaczej juz nie potrafie tego opisać

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam
  Z opisu wnioskuję, że siada kineskop - niestety, pomaga tylko zmniejszenie jaskrawości/kontrastu.
 • Poziom 17  
  Tego się własnie obawiałem, bo obraz jest naprawdę ładny, czy to w dzień, czy w nocy. Myśałem, że może jakieś kondensatory się wypaliły.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Grundigi tak właśnie mają po kilku latach, nie pomaga (jeśli tak, to na krótko) regeneracja samego kineskopu.
 • Poziom 17  
  No nic, czyli stawiamy na kineskop. Nie opłaca sie wymieniać, bo w komisie za cene nowego kineskopu mozna dostac dobry telewizor.
  Dzięki, zamykamy temat
  Pozdrawiam