Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czerwone przebarwienia na ekranie

13 Lis 2005 08:59 1392 4
  • Poziom 17  
    Witam !

Mam pytanie nie odnoszące się do konkretnego modelu telewizora, gdyż jest to dość powszechne zjawisko, mianowicie: przy rozjasnianiu, czy tez zwiekaszniu kontrastu na obrazie np. posrtaci (twarz, ubranie itp.), w miarę zwiekszania tych parametrów, nie wiem, jak to nazwać, rozlewa się jakby taka poświata w kolorze czerwonym w prawą stronę. Co to jest za zjawisko, co odpowiada za taki stan rzeczy i jak się tego pozbyć?

Prosze o odpowiedź

Dodano po 30 [minuty]:

Postaram się może przedstawić to w sposób obrazowy. Załóżmy, że weźniemy czarną kartke i pod spodem przyłożymy arkusz folii koloru czerwonego i zaczniemy ją wysuwać z pod spodu w prawą stronę, to folia bedzie widoczna przy prawej krawędzi czarnej kartki. Coś podobnego dzieje się z obrazem, wraz ze wzrostem kontastu, na krawędziach postaci, czy przedmiotów wychodzi ten czerwony przeźroczyty kontur, tak aura.
    Inaczej juz nie potrafie tego opisać

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Z opisu wnioskuję, że siada kineskop - niestety, pomaga tylko zmniejszenie jaskrawości/kontrastu.
  • Poziom 17  
    Tego się własnie obawiałem, bo obraz jest naprawdę ładny, czy to w dzień, czy w nocy. Myśałem, że może jakieś kondensatory się wypaliły.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Grundigi tak właśnie mają po kilku latach, nie pomaga (jeśli tak, to na krótko) regeneracja samego kineskopu.
  • Poziom 17  
    No nic, czyli stawiamy na kineskop. Nie opłaca sie wymieniać, bo w komisie za cene nowego kineskopu mozna dostac dobry telewizor.
    Dzięki, zamykamy temat
    Pozdrawiam