Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zidentyfikowanie układu elektronicznego

solowskidamian1 16 Aug 2022 12:15 444 7
    solowskidamian1
    Level 2  
    Zidentyfikowanie układu elektronicznego Zidentyfikowanie układu elektronicznego Zidentyfikowanie układu elektronicznego
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • Helpful post
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    odczytaj jakie to elementy, ewentualnie rozrysuj plytke.
    Widze mostek i tranzystory mocy ewentualnie regulowane stabilizatory (np. LM7xxx, stawiam na regulowany zasilacz
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    chudybyk
    Level 31  
    Na zdjęciach nic nie widać. Może by to, po wyłączeniu, przetrzeć wilgotną szmatką i zrobić zbliżenie oznaczeń?
    Ten moduł to jakaś samoróbka, więc trudno powiedzieć co autor tam zmajstrował i po co.
  • Helpful post
    pier
    Level 23  
    Oznaczenie scalaka chociaż Podaj.
    solowskidamian1
    Level 2  
    @pier włąsnie to jest dla mnie najwiekszy problem, on nie ma zadnych oznaczen, tylko z drugiej strony ma jagby okrogłe bardzo małe wgłebienie z liczbami "5F 40"
  • Helpful post
    elektryk112
    Level 26  
    A mi to wygląda na regulator posuwu drutu z migomatu.
    solowskidamian1
    Level 2  
    @chudybyk przetarłem i teraz chyba lepiej widac te sciezki wymontowałem tez te ogromne radiatory
    Zidentyfikowanie układu elektronicznego Zidentyfikowanie układu elektronicznego Zidentyfikowanie układu elektronicznego
    ogulnie ten układ chce raczej rozlutowac i wziasc z niego te czesci i dlatego najbardsziej mi zalezy na tym scalaku chciałbym wiedziec co to jest
  • Helpful post
    chudybyk
    Level 31  
    solowskidamian1 wrote:
    ten układ chce raczej rozlutowac i wziasc z niego te czesci i dlatego najbardsziej mi zalezy na tym scalaku chciałbym wiedziec co to jest

Te części nie wydają się zbyt cenne. Pogadaj z kimś, kto ma warsztat elektroniczny, za flaszkę - to Ci zbędnych elementów nasypie cały worek.
    Scalak to może NE555 albo jakiś komparator/opamp? Szkoda czasu. Do projektów lepiej kupić nowy układ niż babrać się z wylutem, nawet kiedy wiemy co to takiego. Wylutowywanie opłaca się tylko dla unikalnych i drogich części.