Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU - zanikający sygnał MUX8 (Kraków)

kangaroo94 18 Aug 2022 19:13 291 5
    kangaroo94
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z odbiorem kanałów na MUX8 (obraz sieje jak na zdjęciach).
    Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU - zanikający sygnał MUX8 (Kraków)

Telewizor to Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU z wbudowanym odbiornikiem DVB-T2. Antena zewnętrzna to Telkom-Telmor Digit Activa oczywiście z zasilaczem.
    Pozostałe kanały na innych multipleksach odbierają bez najmniejszego problemu. Ani aktualizacja oprogramowania telewizora, ani ponowne przeszukanie kanałów (wielokrotne zresztą) nie rozwiązało problemu.
    Mieszkam w Krakowie (w bloku w Bronowicach), antenę mam ustawioną na Chorągwicę.

Gdyby problem dotyczył wszystkich kanałów, pewnie pogodziłabym się z sytuacją (choć nie wiem, czy słusznie). Ale tylko jeden z czterech multipleksów?
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    MUX-8 polaryzacja V. Wymienić tą zabawkę na np. Wystarczy pewno bez wzmacniacza.
    Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU - zanikający sygnał MUX8 (Kraków) Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU - zanikający sygnał MUX8 (Kraków)
    kangaroo94
    Level 9  
    Dzięki!
    A facet w sklepie powiedział, że ta kupiona przeze mnie będzie bardzo dobra, heh.

Czy "domontowanie" takiej prostej, pionowej
    (skoro już jest tamta antena) też rozwiąże problem słabego odbioru MUX8?
  • Helpful post
    LeDy
    Level 43  
    Jest to jakieś wyjście ale potrzebna "zwrotnica" aby obie anteny połączyć w jeden przewód. Najprostsza to taka.
    kangaroo94
    Level 9  
    Dziękuję za pomoc. Wszystko już wiem i zamykam temat.
    kangaroo94
    Level 9  
    MUX-8 polaryzacja V. Wymienić tą zabawkę na np. Wystarczy pewno bez wzmacniacza.