Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Seat Toledo 1.9 tdi - wymiana sprzęgła

Wysokikielce 22 Aug 2022 10:50 267 4
    Wysokikielce
    Level 3  
    Witam
    Mam Seata Toledo 1.9 tdi 110 km z 2001 roku musze wymienic sprzeglo i dwumase.
    Nigdy tego nie robilem ale slyszalem ze mozna zalozyc kolo sztywne tylko pytanie co lepiej dwumas czy kolo sztywne, jak kolo sztywne to nowe czy uzywane ? i jest roznica w jezdzie z dwumasa a kolem sztywnym ?
  • Helpful post
    Kaziu1991
    Level 28  
    Lepiej dla silnika, skrzyni i Twojego komfortu założyć dwumasowe koło, jak w oryginale, ale kosztuje znacznie więcej. A jeżeli lubisz jeździć jak traktorem (wibracje, szarpania, telepanie itp) to zakładaj używane. Twój wybór
  • Helpful post
    majsterek12345
    Level 26  
    Wysokikielce wrote:
    Witam
    Mam Seata Toledo 1.9 tdi 110 km z 2001 roku musze wymienic sprzeglo i dwumase.
    Nigdy tego nie robilem ale slyszalem ze mozna zalozyc kolo sztywne tylko pytanie co lepiej dwumas czy kolo sztywne, jak kolo sztywne to nowe czy uzywane ? i jest roznica w jezdzie z dwumasa a kolem sztywnym ?

Najpierw poczytaj po co została zainstalowana dwu masa potem twój silnik straci elastyczność a na koniec kilka źróbków ci z pod maski ucieknie po zamontowaniu stałego, a po pewnym czasie rozleci się skrzynia i wtedy pewnie auto trafi na złom bo założenie dwu mas i zrobienie skrzyni przekroczy wartość tego wózka
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Komplet dwumasu Sachs w Intercars nie jest przesadnie drogi a dodatkowo jest gotowy do montażu tj przekłada się komplet z kołem zamachowym. Sztywne koło mocno przenosi drgania silnika na nadwozie i obniża komfort jazdy - nie polecam.