Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kangoo 2010 - wymiana zestawu zegarów na inny, montaż tempomatu.

roszej 22 Aug 2022 14:01 132 0
    roszej
    Level 12  
    Witam. Mam następujące zagadnienie.
    Posiadam Renault Kangoo z 2010 roku. Postanowiłem dołożyć sobie tempomat, większa część instalacji jest już w aucie, wiązka do włącznika, czujnik na pedale sprzęgła. Mam natomiast zestaw wskaźników, który nie posiada w ogóle kontrolki tempomatu/ogranicznika prędkości - po włączeniu przyciskiem nic się nie dzieje. Przyjrzałem się dokładnie licznikowi i zwyczajnie nie ma na nim takiej kontrolki.
    Znalazłem licznik do tego modelu, z nieco wyższej wersji, posiada wyświetlacz alfanumeryczny, wspomniane wyżej kontroli oraz dodatkowo wskaźniki analogowe poziomu paliwa oraz temperatury płynu chłodzącego - mój licznik ma elektroniczny wskaźnik poziomu paliwa a temperatury płynu nie mam w ogóle.
    Moje pytanie jest takie czy da radę wymienić ten zestaw wskaźników bez istotnych przeszkód? Jedyne czym dysponuję do chiński Clip w starej wersji, którym obsługiwałem sobie Lagunę 2 i teraz Lagunę 3.
    Czy w tym roczniku nie pogrzebię sobie coś z przebiegiem jak podłączę inny zestaw wskaźników? jeden mechanik powiedział, że być może przebieg w tym roczniku zapisywany jest też w pompie ABS i gdybym włożył licznik z wyższym przebiegiem to ten już zapisze się w pompie.