Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrokontrolery firmy Geehy - legalne odpowiedniki produktów ST w ofercie Micros

magic9 23 Aug 2022 12:50 1560 14
Computer Controls
  • Mikrokontrolery firmy Geehy - legalne odpowiedniki produktów ST w ofercie Micros
    Firma Geehy Semiconductor stale poszerza portfolio 32-bitowych mikrokontrolerów z serii APM32F, które z powodzeniem mogą zastąpić trudno dostępne aktualnie mikrokontrolery STM32F. Wraz z początkiem roku 2022 do oferty zostały wprowadzone mikrokontrolery z serii APM32F407 będące odpowiednikami produktów ST z rodziny „Foundation line” STM32F407.

Pandemia silnie odcisnęła piętno na branży komponentów elektronicznych, a w szczególności na układach scalonych, przede wszystkim na mikrokontrolerach. Firma Micros stale kontynuuje swoje działania w zakresie pozyskiwania nowych producentów układów scalonych. Naszym celem jest długofalowa współpraca z tego typu producentami tak, aby w niedalekiej przyszłości były one na naszym rynku stałym i stabilnym źródłem dostaw. Puste magazyny dystrybutorów, bardzo wysokie ceny dostępnych produktów czy wydłużone terminy realizacji – tego typu zjawiska być może nie będą tak bolesne jak obecnie.

Z tego powodu nawiązaliśmy współpracę z firmą GEEHY SEMICONDUCTOR założoną w 2019 r., będącą częścią koncernu NINESTAR CORPORATION, jednego z pięciu największych producentów drukarek laserowych (marki Lexmark i Pantum), notowanym na liście 500 największych przedsiębiorstw w Chinach.

Oferta produktów GEEHY SEMICONDUCTOR obejmuje głównie 32-bitowe mikrokontrolery ARM-CORTEX (seria APM32) oraz układy kryptograficzne SoC, a także układy Bluetooth SoC. Są to produkty skierowane głównie do branży przemysłowej, medycznej oraz motoryzacyjnej, zaś wśród użytkowników mikrokontrolerów GEEHY można znaleźć znane na całym świecie firmy takie jak: Philips, IKEA, GM, BMZ, TTI, Nestle, Gibson Guitars itd.

Mikrokontrolery firmy Geehy - legalne odpowiedniki produktów ST w ofercie Micros

Mikrokontrolery APM32 są w pełni legalne, kompatybilne m.in. z produktami z serii STM32 firmy ST na zasadzie FFF (form-fit-function), umożliwiając elastyczne wprowadzenie zmian w projekcie przy minimalnych kosztach. Geehy jest oficjalnym partnerem firmy ARM.
    Micros jest autoryzowanym dystrybutorem produktów GEEHY na terenie Polski.

Poniżej prezentujemy naszą ofertę mikrokontrolerów firmy Geehy:

Nasze produkty można zobaczyć tutaj: https://www.micros.com.pl/katalog-produktow/?q=geehy

[News sponsorowany]

Cool? Ranking DIY
    About Author
    magic9
    Editor
    Has specialization in: redaktor treści elektroda
    magic9 wrote 754 posts with rating 339, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
  • Computer Controls
    Macosmail
    Level 34  
    Legalne może i są tak jak i układy GigaDevice, ale ST będzie z nimi walczyło i ich narzędzia prawdopodobnie nie będą z nimi bezpośrednio współpracowały. Podobnie jak z tanimi "bluepill" z Aliexpress.
  • Computer Controls
    Jogesh
    Level 28  
    Macosmail wrote:
    Legalne może i są tak jak i układy GigaDevice, ale ST będzie z nimi walczyło i ich narzędzia prawdopodobnie nie będą z nimi bezpośrednio współpracowały. Podobnie jak z tanimi "bluepill" z Aliexpress.

GD daje się programować STlinkiem.
    silvvester
    Level 24  
    Macosmail wrote:
    Legalne może i są tak jak i układy GigaDevice, ale ST będzie z nimi walczyło

W necie są informacje o współpracy miedzy GD a ST. Tak więc nie żadna podróbka tyko kooperacja. ST nie ma powodu obwieszczać światu o możliwości przejścia na tańsze układy, bo i po co? Układy GD zdaje się nie są w 100% odpowiednikami ST, bardziej w 99%. Teraz pytanie jakie są różnice między STM a GEEHY SEMICONDUCTOR.

magic9 wrote:
    Mikrokontrolery APM32 są w pełni legalne, kompatybilne m.in. z produktami z serii STM32 firmy ST na zasadzie FFF (form-fit-function), umożliwiając elastyczne wprowadzenie zmian w projekcie przy minimalnych kosztach.

Odpowiednik 100% czy 99%?
    ADI-mistrzu
    Level 30  
    @silvvester GD32 to było nieautoryzowane kopiowanie STM32, ale ciężko o prawa walczyć w Azji.
    Po latach GigaDevice rozwiązało problem z licencjami przerabiając rdzeń RISC-V na kompatybilny z rozkazami w Cortex-M3 aby ominąć problemy licencji.
    victoriii
    Level 18  
    A czy to przypadkiem nie bylo tak, ze ARMowi zaplacili co jego, natomiast jak chodzi o peryferia (wygladajace dokladnie jak ST) to ciezko opanentowac i zastrzec kazdy bit w kazdym rejestrze?
    Widze ze europejskie firmy zaczynaja jednak sprzedawac chinskie ARMy czy to Geehy czy Gigadevice, czy byliby tak durni zeby ryzykowac kopanie sie z ST w sadach w kwestii sprzedawania podróbek?
    Marek_Skalski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    @ADI-mistrzu Czy masz coś na potwierdzenie tych słów czy tylko "wydaje mi się"? Chętnie poczytam o tej walce o prawa.

STMicroelectronics już od lat nie inwestuje w rodziny STM32F0, STM32F1, STM32L0, STM32L1; nie są i nie będą rozwijane. GigaDevice jest legalnym i pełnoprawnym licencjobiorcą rdzeni ARM (Cortex M3 i Cortex M0), a peryferia nie podlegają ochronie patentowej. Ty też możesz zsyntezować identycznie działające peryferia w FPGA czy w postaci RTL, aby je sprzedawać. I nikomu nic do tego. Poza tym, mikrokontolery Giga Device nie są kopią, ponieważ pamięć programu podczas startu jest przepisywana do RAMu zmapowanego od adresu 0x0800:0000.
    Z punktu widzenia ST, Geehy czy GigaDevice wypełniają obszar, z którego ST wychodzi. To są stare technologie i szkoda czasu maszynowego i miejsca w fabryce na układy sprzedawane po $0.30-$0.50.

Fajnie, że w Polsce też można kupić "zamienniki" do popularnych STM32. Ostatnie miesiące były bardzo wymagające dla projektantów i logistyki. :)
    ADI-mistrzu
    Level 30  
    @Marek_Skalski GD32 jest od lat na rynku, sytuacja miała miejsce kiedyś. Teraz jak piszesz ta rodzina jest mniej interesująca.
    Informacje jest bezpośrednio od ST z przed wielu lat, gdy ARM nie był jeszcze sprzedany do Chin.

Jak znajdę jakieś źródła to podrzucę.

Dodano po 8 [minuty]:

Problem w GD32 to np. software od ST, oficjalnie nie wolno go stosować z GD32:

Więcej o tym, już ktoś w tym grzebał:
    https://www.th3dstudio.com/2021/08/03/gd32-cpu-license-issues-attack-of-the-clones/
    zaxoniec
    Level 14  
    Ok, skusiłem się. właśnie odebrałem i rozpakowałem.... Nie wiem, to jest jakaś kpina czy taki żarcik ? Układ ewidentnie z wylutu, upaprany topnikiem... Na szczęście w ramach eksperymentu zamówiłem tylko jeden...

Troche słabo jak na coś co kosztowało 116,74 PLN
    No i nie rozumiem, te układy w ofercie to wszystkie sa używane ?
    jmajewska
    Level 1  
    zaxoniec wrote:
    Ok, skusiłem się. właśnie odebrałem i rozpakowałem.... Nie wiem, to jest jakaś kpina czy taki żarcik ? Układ ewidentnie z wylutu, upaprany topnikiem... Na szczęście w ramach eksperymentu zamówiłem tylko jeden...

Troche słabo jak na coś co kosztowało 116,74 PLN
    No i nie rozumiem, te układy w ofercie to wszystkie sa używane ?

Przepraszamy Pana za zaistniałą sytuację. Zgodnie z ustaleniami dziś zostanie do Pana wysłany pełnowartościowy element UIAPM32f407vgt6. Jeśli otrzymane produkty budzą jakiekolwiek wątpliwości Odbiorcy, prosimy o bezpośredni kontakt z nami.
    jarekgol
    Level 30  
    Haha, piękny artykuł reklamowy.
    @zaxoniec będziesz sprawdzał czy to działa?
    jarekgol
    Level 30  
    @zaxoniec da się to programować ST-Linkiem od Nucleo?
    zaxoniec
    Level 14  
    U mnie poszło przez soft STM32 link Utility i jakimś groszowym programatorem z Allegro , "ST LinkV2" , bez problemów. Scalaka rozpoznało, zaprogramowało, w układzie działa jak powinien.