Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Qashqai J11 1,6 dci - Pojawiające się podwyższone spalanie paliwa

andrzejostrowski351 24 Aug 2022 12:53 180 6
Texa Poland
 • #1
  andrzejostrowski351
  Level 3  
  Witam !
  Pytanie kieruję do posiadaczy qashqaia j11 1,6dci automat.
  Czy spotkaliście się z taką sytuacją że po przejechaniu kilkunastu km nagle wzrasta spalanie o drugie tyle,z licznika zasięgu znikają co dwa km a nie co jeden?
  Poza tym samochód nieznacznie się muli i trzeba trochę głębiej wciskać pedał gazu żeby jechał z taką samą prędkością. Czasem pojawia się problem ze zmianą biegu na wyższy a auto poszarpuje delikatnie . Wystarczy jednak że zjadę na bok ,zgaszę na moment silnik i wyżej opisywana sytuacja już nie występuje. Oczywiście po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów znowu problem się pojawia. Strasznie mnie to irytuje . Błędów żadnych komputer diagnostyczny nie pokazuje,wszystko jest wręcz książkowe. Dziwne jest natomiast jedno ...
  Gdy będę jeździł z odpiętym przepływomierzem to nic się nie dzieje,samochód jeździ idealnie a spalanie jest w normie. Jedyny minus to lampka chek engine oraz niedziałający tempomat.
  Przepływomierz też podmieniałem trzy razy i nic to nie dało.
  Będę wdzięczny za wszelkie porady i pomoc .
  Pozdrawiam.
 • Texa Poland
 • Texa Poland
 • #3
  andrzejostrowski351
  Level 3  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Niestety nie wiem tego . Podłączany komputer diagnostyczny nie pokazuje kompletnie żadnych błędów. Wiem natomiast że w tym silniku są dwa zawory egr ,jeden po stronie ssącej i drugi gdzieś na wydechu .
  Oczywiście biorę pod uwagę problem z zaworem egr ,jednak te objawy które występują znikają po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
 • #4
  Kaziu1991
  Level 27  
  Recyrkulacja spalin jest jedną i łączy układ wydechowy z dolotowym. Błędów nie musi być, ale napisałeś, że parametry się zgadzają, więc pytam o parametr pracy recyrkulacji. Generalnie egr może się uszkodzić na wiele sposobów, jednym z nich jest blokowanie się po dobrym zagrzaniu.
 • #5
  andrzejostrowski351
  Level 3  
  Dieslami jeżdżę od kilkunastu lat i praktycznie w każdym z aut które miałem zawsze był jakiś problem z EGR .jednak objawy tego były widoczne i odczuwalne . W Qashqaiu jest całkiem inna sytuacja. Będę musiał lepiej się przyjrzeć i być może wyjść go i wyczyścić
 • #6
  decybel91
  Level 42  
  Najpewniej próbuje wypalić DPF. Tutaj szukaj problemu. Jeśli nigdy nie było robione warto go zdemontować i wypłukać na maszynie.
 • #7
  andrzejostrowski351
  Level 3  
  Też brałem taką opcję pod uwagę jednak samochód praktycznie cały czas jeździ w trasie . Wymusiłem niedawno procedurę wypalania DPF za pomocą komputera diagnostycznego . Dymu praktycznie nie było nic .