Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Qashqai J11 1,6 dci - Pojawiające się podwyższone spalanie paliwa

andrzejostrowski351 24 Aug 2022 12:53 180 6
Texa Poland
    andrzejostrowski351
    Level 3  
    Witam !
    Pytanie kieruję do posiadaczy qashqaia j11 1,6dci automat.
    Czy spotkaliście się z taką sytuacją że po przejechaniu kilkunastu km nagle wzrasta spalanie o drugie tyle,z licznika zasięgu znikają co dwa km a nie co jeden?
    Poza tym samochód nieznacznie się muli i trzeba trochę głębiej wciskać pedał gazu żeby jechał z taką samą prędkością. Czasem pojawia się problem ze zmianą biegu na wyższy a auto poszarpuje delikatnie . Wystarczy jednak że zjadę na bok ,zgaszę na moment silnik i wyżej opisywana sytuacja już nie występuje. Oczywiście po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów znowu problem się pojawia. Strasznie mnie to irytuje . Błędów żadnych komputer diagnostyczny nie pokazuje,wszystko jest wręcz książkowe. Dziwne jest natomiast jedno ...
    Gdy będę jeździł z odpiętym przepływomierzem to nic się nie dzieje,samochód jeździ idealnie a spalanie jest w normie. Jedyny minus to lampka chek engine oraz niedziałający tempomat.
    Przepływomierz też podmieniałem trzy razy i nic to nie dało.
    Będę wdzięczny za wszelkie porady i pomoc .
    Pozdrawiam.
  • Texa Poland
  • Texa Poland
    andrzejostrowski351
    Level 3  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Niestety nie wiem tego . Podłączany komputer diagnostyczny nie pokazuje kompletnie żadnych błędów. Wiem natomiast że w tym silniku są dwa zawory egr ,jeden po stronie ssącej i drugi gdzieś na wydechu .
    Oczywiście biorę pod uwagę problem z zaworem egr ,jednak te objawy które występują znikają po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
    Kaziu1991
    Level 27  
    Recyrkulacja spalin jest jedną i łączy układ wydechowy z dolotowym. Błędów nie musi być, ale napisałeś, że parametry się zgadzają, więc pytam o parametr pracy recyrkulacji. Generalnie egr może się uszkodzić na wiele sposobów, jednym z nich jest blokowanie się po dobrym zagrzaniu.
    andrzejostrowski351
    Level 3  
    Dieslami jeżdżę od kilkunastu lat i praktycznie w każdym z aut które miałem zawsze był jakiś problem z EGR .jednak objawy tego były widoczne i odczuwalne . W Qashqaiu jest całkiem inna sytuacja. Będę musiał lepiej się przyjrzeć i być może wyjść go i wyczyścić
    decybel91
    Level 42  
    Najpewniej próbuje wypalić DPF. Tutaj szukaj problemu. Jeśli nigdy nie było robione warto go zdemontować i wypłukać na maszynie.
    andrzejostrowski351
    Level 3  
    Też brałem taką opcję pod uwagę jednak samochód praktycznie cały czas jeździ w trasie . Wymusiłem niedawno procedurę wypalania DPF za pomocą komputera diagnostycznego . Dymu praktycznie nie było nic .