Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sterownik będzie działać z kotłem Vaillant ze złączem BUS?

cichy koksik 30 Aug 2022 21:11 297 2
Wago
 • #1
  cichy koksik
  Level 15  
  Cześć furumowicze.

  Czy znacie jakieś sterowniki (pokojowy),który by współpracował z kotłem gazowym vaillant ze złączem bus?

  Sterownik musi być z funkcją wifi (zdalne sterowanie) oraz z funkcją modulacji a nie on/off.

  Na ten moment na ścianie wisi jakiś sterownik on/off koło kotła,ale został już wyprowadzony kabel do salonu i jeśli nie znajdę żadnego sterownika z funkcją wifi i modulacją to podłącze sterownik ct200 (niestety tylko on/off,ale z wifi)

  Kocioł to jakiś staruszek i docelowo mam zamiar go wymienić,ale najszybciej za rok Jaki sterownik będzie działać z kotłem Vaillant ze złączem BUS?
 • Wago
 • #2
  VPS
  Level 22  
  Pod złącze bus (- i +) nie ma sterownika z wifi. Możesz zastosować alternatywę innych firm np SALUS opartą na komunikacji bezprzewodowej ZigBee masz zdalny dostęp do regulatora. Montujesz bramkę internetową UGE600 do routera. W pokoju montujesz regulator SQ610 są dwie wersje 230V i bateryjna. Ja preferuję wersję 230V do złącz COM NO podłączasz przewód do kotła do złącza 3 i 4 i masz sterowanie przez aplikację oraz przez przeglądarkę internetową.

  Jaki sterownik będzie działać z kotłem Vaillant ze złączem BUS?

  Jak chcesz tylko wifi to możesz użyć regulatora engocontrols E10W230WIFI do którego również musisz doprowadzić 230V. Od regulatora ze złącz COM NO łączysz przewód z kotłem ze złączem 3 i 4.

  Jaki sterownik będzie działać z kotłem Vaillant ze złączem BUS?
 • #3
  cichy koksik
  Level 15  
  VPS wrote:
  do złącz COM NO podłączasz przewód do kotła do złącza 3 i 4 i masz sterowanie przez aplikację oraz przez przeglądarkę internetową.

  Tylko,że to wtedy działa na zasadzie on/off?

  Mam już taki sterownik (bosch ct200) i chyba przy nim zostane,ponieważ kocioł i tak jest przewymiarowany,więc modulacja jest zbędna-tyle wyczytałem na tym forum i w zasadzie ma to sens.