Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PFL 1019 - Nie wypompowuje wody, świeci kontrolka serwis

SMP Łukasz 31 Aug 2022 18:21 201 6
 • #1
  SMP Łukasz
  Level 6  
  Witam. Mam problem z pralką Polar PFL 1019. Podczas programu wypompowanie pompa nie pracuje a na panelu pojawia się m.in. dioda serwis jak na obrazku.

  Pralka Polar PFL 1019 - Nie wypompowuje wody, świeci kontrolka serwis
  Dodam, że pompa została wymieniona na nową ponieważ poprzednia spaliła się przez zablokowanie mechaniczne, jednak po wymianie nowa pompa nie działa.
  Proszę o pomoc.
 • #4
  SMP Łukasz
  Level 6  
  Witam. Po wymianie triaka na programie "wypompowanie" pompka ruszyła. Niestety na programach do prania pralka zamyka drzwi i cisza a po chwili pokazuje błąd F23. Znalazłem w innym poście informacje że to może być problem z hydrostatem lub upływ prądu grzałki do masy. Grzałkę zmierzyłem i wygląda że jest ok. Proszę o podpowiedź jak sprawdzić resztę elementów.
  Pozdrawiam
 • #6
  SMP Łukasz
  Level 6  
  Witam.
  Wymieniłem hydrostat, który udało mi się pożyczyć ze sprawnej pralki od kolegi. Problem nie zniknął, zatem została tylko grzałka. Zdemontowałem grzałkę , odizolowałem od pozostałych elementów pralki, podłączyłem tylko przewody zasilające grzałkę i czujnik. Zachowując środki ostrożności włączyłem pralkę. Upływu prądu w takim przypadku nie powinno być, a błąd nadal ten sam pozostał. Oporność grzałki ok 27 Ohm, czujnik 15 kOhm i jego wartość maleje wraz ze wzrostem temperatury. Moje pytanie brzmi, czy takie sprawdzenie grzałki ma w ogóle sens, czy ją wymienić dla pewności.