Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Siemens SF25M254EU/09 - po czasie 15min zaświeca się kranik

cinko 31 Aug 2022 19:00 357 4
    cinko
    Level 22  
    Witam.
    Zmywarka Siemens SF25M254EU/09 po włączeniu na programie 45* czas 28 min zmywarka pobiera i wypuszcza wodę, włącza się pompa myjąca i ruszają śmigła czas zejdzie do ok 25 min zmywarka myje gdy dojdzie do 12min. sama zmienia czas na 19 min wypuszcza wodę następnie pobiera i wypuszcza wodę i zapala się kranik.
    Wymieniłem przepływomierz na nowy z NORTH, wyczyściłem płaszcz wodny bez zmian.
    Interval
    Level 32  
    Proszę sprawdzić, czy woda samoistnie nie odpływa?
    cinko
    Level 22  
    Woda samoistnie nie odpływa wąż na wysokości 70 cm poza tym słychać pompę odpływową. Grzałka grzeje czuć temperaturę, czujnik wycieku wody nie załączony więc to niezalanie na spodzie jest przyczyną zaświecenia kranika. Zastanawia mnie sam przepływomierz jest nowy po przyłożeniu końcówek miernika pod zaciski i dmuchnięciu nic się nie zmienia, ale po przyłożeniu zewnętrznego magnesiku słychać piszczenie - przejście na zaciskach.

Sprawdzałem też przepływomierz z innego modelu tam jest inna sytuacja na zaciskach od razu jest przejście, a po dmuchnięciu zmienia się stan w zależności od kręcenia się tej turbinki w środku. Nie wiem czy Siemens to ma jakoś inaczej rozwiązane, że w stanie spoczynku jest brak przejścia, a jak się kręci turbinka to się zmienia w załączone u mnie w nowym przepływomierzu miernik nic nie wykazuje po dmuchnięciu.
    Interval
    Level 32  
    Czy poziom wody podczas mycia jest prawidłowy?
    cinko
    Level 22  
    Witam.
    Zmywarka naprawiona i tak jak pisałem uszkodzony był przepływomierz, który nowy przyszedł z Nor.... Zamówiłem nowy przepływomierz z innej firmy dedykowany do Bosch/Siemens montowany na zewnątrz na wężyku, a poniżej zdjęcie. Zmywarka pracuje poprawnie.
    Siemens SF25M254EU/09 - po czasie 15min zaświeca się kranik