Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 28PW9527 Pixel Plus czy to uszkodzenie kineskopu?

rylech 13 Lis 2005 19:50 2458 16
  • #1 13 Lis 2005 19:50
    rylech
    Poziom 11  

Po dwóch latach eksploatacji obraz był coraz jaśniejszy aż do momentu pokazania się lini.Po obniżeniu napiecia siatki na transformatorze WN i wyregulowaniu ostrości telewizor pracował poprawnie przez około 2 tygodnie.Potem nie mozna go było włączyć,przetwornica pracowała próbkując przez około 10s, na ekranie zaczynał się pojawiać impuls załączania w takt dzałania przetworn.następnie telewizor wyłącza sie sygnalizując usterkę mrugając na czrwono diodą.Uderzenie w szyjkę kineskopu likwiduje ten stan ale to nie metoda.Podejrzewam zwarcie siatki do katody przez odkształcenie.Proszę o radę czy mam rację i jeśli to możliwe o informacje gdzie tego typu usterki można profesjonalnie usunąć.Telewizor był dość drogi i byłem z niego bardzo zadowolony z uwagi na jakość obrazu.Pozdrawiam.

0 16
  • Pomocny post
    #2 13 Lis 2005 20:21
    telemechanika
    Poziom 19  

Witam.Z twojego opisu wynika kineskop!Odetnij żarzenie i zrób osobno.Jeśli przywiera do żarzenia to pomoże.

0
  • #3 13 Lis 2005 20:25
    Marcin Szarmach
    Poziom 10  

Objaw jasnego obrazu i linie powrotu najszybciej objawia się gdy napięcie zasilania wzmacniacza wizji jest zaniżone. jabym sprawdził czy jest ono i ma w granicach 200V, ewentualnie zmienił kondensator elektrolit. Sprawdz również inne napięcia na wyjściu z trafopowielacza. Aco do tego stukania w szyjke to naj łatwiej podstawić drugi kinol,a moze przerwy na P.K.

0
  • #4 13 Lis 2005 20:42
    rylech
    Poziom 11  

Chyba z zarzeniem zrobie próbę,ale tak myślę ,że objawy rozjasniania obrazu to przyczyna przybliżnia siatki aż do momentu krytycznego i zwarcia.Dodam, że trzeba coraz mocniej walic po szyjce aby odpalic.Żarzenia nia widać bo przetwornica wyłacza se za szybko.Podmiana kineskopu-no cóż pomysł dobry tylko skąd taki zabrać.Dodam jeszcze ,że po odpaleniu kolor się zmienia na żółty a czsami telewizor się wyłacza tzn.brak obrazu czasami jakieś błyski.Pomaga wtedty wyłączenie i włączenie ponowne.Obraz się stabilizuje po mocnym wygrzaniu telewizora tj.ok. godz.pracy.Pozdrawiam

0
  • #5 13 Lis 2005 20:52
    Rubinh
    Poziom 24  

A może to jednak nie kineskop, chociaż wykluczyć tego nie można?. Przywarcie siatki do katody powoduje dominację któregoś z kolorów podstawowych, rozjaśnianie się obrazu świadczy, że powód jest inny. Sprawdziłbym jednak dokładnie PW i ewentualnie podstawił inny, sprawny kineskop i, oczywiście, wcześniej pomierzył napięcia. Wiem, że to żadna rada. Przyznam jednocześnie, że miałem wątpliwą "przyjemność" wymieniać kineskop w 3-letnim philipsie, ale wtedy po kilku chwilach od momentu włączenia telewizora pojawiała się "przeraźliwa" zieleń z powrotami i telewizor się wyłączał. Życzę powodzenia w szukaniu usterki.

0
  • #6 13 Lis 2005 21:16
    rylech
    Poziom 11  

Najgorszę ,że nie można dokonać pomiarów napięcia bo przetwornica próbuje się włączyć i momentalnie się wyłącza.Robiłem pomiar jak telewizor pracuje normalnie i wszystko jest w porządku.Zmiana koloru nie jest objawem stałym i raz jest bardziej intensywna a raz nie.Czasami zdarza się ,że zmiana występuje w momencie obniżenia ustawień jasnosci po włączeniu na max.ustawień "kociego oka" przy zgaszonym świetle.To wszystko zanika ale po mocnym zagrzaniu telewizora.Dziękuję wszystkim za sugestie i rady,jeszcze popróbuję a jak nic to nie da chyba skorzystam z serwisu.Pozdrawiam.

0
  • #7 13 Lis 2005 21:16
    amik9m
    Spec od TV

Z tą dominacją jednego koloru, to już jest nie bardzo aktualne... - nowe (a nawet i te nie bardzo nowe) procesory wizji już nie pozwalają na świecenie kineskopu w jednym kolorze lub bez jednego koloru.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Lis 2005 22:07
    zgodny
    Poziom 19  

Witam! Przykro ale wszystko wskazuje na kineskop...pozdrowienia

0
  • #9 13 Lis 2005 22:48
    rylech
    Poziom 11  

Nie mam w tym temacie doświadczenia,więc potrzebowałem potwierdzenia bo na logikę też mi się tak wydaje.Czytałem o czyszczeniu działa laserem,więc może ktoś życzliwy kto robi w tej branży coś podpowie.Dziękuje z góry.

0
  • #10 14 Lis 2005 00:33
    zdzich42
    Poziom 40  

Czyszczenie działa laserem powiadasz....hm.. ciekawe ja tez posłucham bo przyznam szczerze o technice laserowej słyszałem, ale to dotyczyło gwiezdnych wojen.

0
  • #12 14 Lis 2005 07:35
    rylech
    Poziom 11  

Tak dziękuje za link.Właśnie o tym czytałem ale też ta technika jest mi obca z tąd też było moje ostatnie zapytanie.

0
  • #13 14 Lis 2005 08:37
    zdzich42
    Poziom 40  

Ciekawe czy ktoś z forumowiczów "czyścił kineskop" i podzieli się wrażeniami. W moim środowisku o takiej metodzie nie słyszałem.

0
  • #14 14 Lis 2005 10:37
    rylech
    Poziom 11  

Niestety dodzwonić się nie da do tej Firmy,więc dalej nic niewiadomo.

0
  • #15 15 Lis 2005 19:22
    rylech
    Poziom 11  

Dziękuje wszystkim za rady, usterka-zwarcie na kineskopie-usunięta.

0
  • #17 15 Lis 2005 20:55
    rylech
    Poziom 11  

Korzystając z usług rodem z "Gwiezdnych wojen",Dotarłem do tej Firmy i nie było strzelania w kineskop 60KV. aczkolwiek podłaczane było pod kineskop małe urządzenie. Najważniejsze było dla mnie potwierdzenie podejrzeń dotyczących usterki kineskopu.Kolega "Telemechanika" jako pierwszy wystawił diagnozę a potwierdził to Kolega Zgodny.Jeszcze raz wszystkim dziękuję- temat-myślę do zmknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów