Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żarówki Smart odporne na reset po zanikach prądu

Jacck 01 Sep 2022 09:53 417 2
 • #1
  Jacck
  Level 26  
  Witam,
  Koleżanka zamontowała żarówki inteligentne SETTI+ SL127 w domu żeby zdalnie symulować obecność domowników.
  Niestety w tej miejscowości często zdarzają się zaniki prądu. Powoduje to że żarówki resetują się i świecą lub migają w cały świat. Potem sąsiedzi dzwonią i pytają czy wszystko OK bo całą noc świeciło się światło albo była dyskoteka w domu. W ciągu kilku miesięcy używania żarówek taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie.
  Czy ktoś zna jakieś sprawdzone żarówki odporne na reset po zanikach prądu?
  Robienie instalacji z UPS dla oświetlenia w całym domu odpada.
 • #3
  Vendeur
  Level 10  
  Ostatnio testowałem u siebie żarówki Muller Licht z serii TINT i sprawdziłem przy okazji to, o co pytasz. Tzn. nie podłączałem ich do sieci "inteligentnej", sterowałem jedynie z pilota. Po zaniku zasilania (czy to tylko rozłączenie łącznika na ścianie, czy też całkiem wyłączenie bezpiecznikiem głównym) żarówki zapamiętują swój ostatni tryb, czyli albo dany rodzaj światła albo stan wyłączenia.

  Kupowałem u tego sprzedającego, lada moment powinien się u nich pojawić 1 zestaw, który odesłałem (niestety żarówki brzęczały mi na podświetlanych włącznikach, na zwykłych są cichutkie): https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-smart-muller-licht-e27-10w-pilot-12222702038 . Tutaj z kolei pojawi się fajna, duża kula o sporej mocy (ona akurat nie brzęczała, ale odsyłając tamten zestaw zostawałem bez pilota do dużej kuli, więc pozbywam się całości) https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-muller-licht-tint-15-w-rgb-12377870398

  https://www.lampy.pl/tint/ - ten producent nie jest tani, ale jak poszukasz na Allegro, to zdarzają się oferty w świetnych cenach, tak jak te zestawy, które ja kupowałem.

  PS. Zestaw 2 żarówek z pilotem jest nowy, fabrycznie był zaplombowany, więc warto na niego czatować, aby kupić, jak tylko wystawią ponownie.

  Jakbyś kupił i sprawdził, to daj znać, czy działają tak, jak chciałeś :)