Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda vrs 3 - drgania silnika

Kamildw07 04 Sep 2022 01:22 207 1
Texa Poland
    Kamildw07
    Level 9  
    Cześć wszystkim potrzebuje porady w którą stronę mam prowadzić diagnozę bo już mi ręce opadają.Pacjent to skoda vrs3 2.0 tdi z 2017r.Objawy pojawiają się po nagrzaniu silnika i w pewnym momencie zaczyna się falowanie obrotów.Po podłączeniu oscyloskopu pod akumulator widać wyraźnie że prosta linia podczas drgań zamienia się w sunisoide.Co odkryłem, po otwarciu jakich kolwiek drzwi drgania ustępują.Ustępują też po włączeniu przycisku grzania foteli,po wyciągnięciu czujnika temperatury zewnętrznej,odpięciu środkowej kostki od modułu komfortu,i odłączenia kostki licznika.Objawy ustępowały również po zakodowaniu akumulatora i włączenia monitorowania poboru prądu,wtedy na dzień czasu był spokój i na drugi dzień po nagrzaniu drgania dalej występowały.Co zostało już wymienione.
    -Alternator
    -Inteligentna klema na akumulatorze
    -podmieniany akumulator na nowy.
    Poprawiłem też styki w sterowniku silnika lecz nie dało to żadnego efektu.Zauważyłem też że po podłączeniu komputera i wejściu w dane akumulatora widzi dziwne dane
    Temperaturą akumulatora jest -40 stopni
    A stan techniczny akumulatora pokazuje 120%.Może to wina klemy,a może akurat vrs nie zczytuje tych parametrów,np w a4b8 wszystkie te parametry są pokazane w testerze diagnostycznym.Może ktoś kiedyś miał podobny przypadek i mógłby podzielić się wiedzą,albo nakierować który moduł może powodować takie zakłócenia napięcia
  • Texa Poland
    witek17
    Level 23  
    Nie pomogę, ale okażę swój stan przerażenia :D Komputery, które miały być "pacaneum" na problemy, same stały się źródłem problemów :D

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.