Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jednostka wewnętrzna do klimatyzatora Mitsubishi heavy industry

irek0020 06 Sep 2022 19:13 921 19
Altium Designer Computer Controls
    irek0020
    Level 4  
    Witam. Jestem świeżym forumowiczem. Kombinuje pompę ciepła z klimatyzatora Mitsubishi. Poszukuję elektroniki do wysterowania inwerterem bądź jednostki wewnętrznej w celu wykorzystania elektroniki. Pompa 8 kW mocy grzewczej. Może ktoś podpowie gdzie rozejrzeć się za czymś takim. Na Allegro czy OLX nie ma takich ofert. Pozdrawiam Irek.
  • Altium Designer Computer Controls
    irek0020
    Level 4  
    Witam. Czy nikt nie pomoże w temacie sterowania tą jednostką. Proszę o pomoc.
    irek0020
    Level 4  
    Witam . Jednostka zewnętrzna to SRC71ZE -S1. 8kW grzania.

Dodano po 7 [minuty]:

jack63 wrote:
    irek0020 wrote:
    Czy nikt nie pomoże w temacie sterowania tą jednostką. Proszę o pomoc.

Jak ma ci ktoś pomóc jak nie napisałeś typu JZ???
    Do tego nie piszesz na czym ta pomoc ma polegać???
    Szukam elektroniki do sterowania tym urządzeniem. Nie mam do tego JW celem wydobycia elektroniki z niej
    jack63
    Level 43  
    irek0020 wrote:
    Nie mam do tego JW celem wydobycia elektroniki z niej

No to pisz, do przedstawiciela Mitsubishi aby ci sprzedali samą płytę sterującą którejś z JW pasujących do twojej JZ.
    Do tego jeszcze czujniki. Nie wiem czy nie taniej będzie kupić cały zestaw z demontażu...
    Jednak zacznij od znalezienia serwisówki do klimatyzatora z twoją JZ.
  • Altium Designer Computer Controls
    irek0020
    Level 4  
    jack63 wrote:
    irek0020 wrote:

No to pis, do przedstawiciela Mitsubishi aby ci sprzedali samą płytę sterującą którejś z JW pasujących do twojej JZ.
    Do tego jeszcze czujniki. Nie wiem czy nie taniej będzie kupić cały zestaw z demontażu...
    używane JW nie do zdobycia do tego modelu. A serwisy producenta odpisują ogólnikowo. Że do tego typu jednostki nie występują już JW, a jaką można zastosować elektronikę to brak informacji. Dlatego zarejestrowałem się na forum, z myślą że ktoś podpowie jak zdobyć albo ktoś ma na zbyciu taką jednostkę?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Piszę do Mitsubishi i odpowiedź: ostatnią JW tego typu sprzedaliśmy w 2011 roku........ Na pytanie czy można jakąś jednostką wewnętrzną zastąpić tą - brak odpowiedzi.

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

irek0020 wrote:
    jack63 wrote:
    irek0020 wrote:

No to pis, do przedstawiciela Mitsubishi aby ci sprzedali samą płytę sterującą którejś z JW pasujących do twojej JZ.
    używane JW nie do zdobycia do tego modelu. A serwisy producenta odpisują ogólnikowo. Że do tego typu jednostki nie występują już JW, a jaką można zastosować elektronikę to brak informacji. Dlatego zarejestrowałem się na forum, z myślą że ktoś podpowie jak zdobyć albo ktoś ma na zbyciu taką jednostkę?

Piszę do Mitsubishi i odpowiedź: ostatnią JW tego typu sprzedaliśmy w 2011 roku........ Na pytanie czy można jakąś jednostką wewnętrzną zastąpić tą - brak odpowiedzi.
    Jack63 może jakieś inne pomysły na rozwiązanie problemu?

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

irek0020 wrote:
    jack63 wrote:
    irek0020 wrote:

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

irek0020 wrote:
    jack63 wrote:
    irek0020 wrote:

Jack63 może jakieś inne pomysły na rozwiązanie problemu?
    Naprawdę nikt z zaglądających na forum nie ma żadnego pomysłu jak to ruszyć???
    irek0020
    Level 4  
    Czy ktoś ma jakąś informację gdzie mógłbym zdobyć elektronikę do sterowania tą jednostką?
    jack63
    Level 43  
    irek0020 wrote:
    Czy ktoś ma jakąś informację gdzie mógłbym zdobyć elektronikę do sterowania tą jednostką?

Tu masz plik czegoś na podobieństwo service manual. Niestety plik tyczy wersji SRC71ZE-S, a nie SRC71ZE-S1. Nie wiem czym się różnią. W środku są oznaczenia jednostek wewnętrznych i numery katalogowe płyt sterujących oraz pilota, choć pilot pewnie dało by się zastąpić uniwersalnym.
    Szukaj płyty na Ebay wg numerów z serwisówki lub używki JW o symbolu SRK71ZE -S1.
    Ew. Nawiązać kontakt z firmą mająca autoryzację Mitsubishi Polska i poprosić o zakup płyty głównej JW.

Wg. mnie sprawa jest bardzo trudna, bo jest to stary sprzęt ale ze sprężarką inverter i (niestety) transmisją cyfrową między jednostkami. Dlatego w grę wchodzi tylko ori płyta sterująca JW lub cała JW.
    irek0020
    Level 4  
    Dziękuję za odpowiedź. Dtr-kę w całości zdobyłem. Przedstawiciele handlowi MHI rozłożyli ręce,brak w sprzedaży odpowiednich jednostek. Jest na eBay sterownik Mhi Aku ale otrzymałem informację z serwisu, że nie będzie,,kumkać" z tą jednostką. Pytanie jaki dałby radę sterownik uniwersalny?
  • Helpful post
    jack63
    Level 43  
    irek0020 wrote:
    Pytanie jaki dałby radę sterownik uniwersalny?

Nie ma czegoś takiego!
    Nie rozumiesz problemu. JW przesyła dane o temp i nastawach użytkownika w fomie TAJNEJ transmisji cyfrowej do JZ.
    "Rozkminienie" tej transmisji to wyższe szkoła jazdy. Może ktoś to zrobił. Choć wątpię.
    Jedyna szansa to kupić samą płytę JW na EB lub Ali.
    irek0020
    Level 4  
    Bazuję na informacjach jakie dostaję. Nie mam pojęcia jak to działa. Właśnie cały problem w tym, że gdyby podano mi jakiś symbol, numer płytki jaką mam zastosować? W dokumentacji technicznej jednostki którą mam nie ma wzmianki o typie i danych elektroniki. Niestety niedostępna jest JW na rynku..... Jednym słowem, kupiłem coś, czego nie ma czym wysterować...,.. Dzięki za pomoc.
    jack63
    Level 43  
    irek0020 wrote:
    Dtr-kę w całości zdobyłem.

No to wklej ją do postu jeżeli jest inna niż ta, którą ja wkleiłem.
    irek0020 wrote:
    Bazuję na informacjach jakie dostaję

Przecież w zamieszczonym przeze mnie pliku jest na końcu katalog części zamiennych. Widać, że nie czytałeś, bo wciąż się domagasz gotowca.
    Piszę od kilku postów co możesz zrobić, a ty dalej swoje.
    irek0020
    Level 4  
    Przejrzałem tą dokumentację. Jaką mam pewność że S1 a S na końcu typu jednostki nie stanowi różnicy w działaniu? Dla przykładu są różnice na płytkach drukowanych w sterownikach naściennych do MHI. Wyglądają tak samo, natomiast końcówki numeru płytki np.195 nie będzie działać z moją jednostką. Mam regulator o symbolu 124 na końcu (uszkodzony niestety). Wysłałem zapytanie do przedstawicieli Mitsubishi i odpowiedź padła że nie będzie działać. Wydrukuję sobie to co mi przesłałeś i wyślę zapytanie do serwisu czy będzie to odpowiadać....

Dodano po 25 [minuty]:

Porównałem schematy elektryczne. S1 ma czujnik tranzystora mocy, S nie ma takiego. Sprężarki mają podobny symbol, z tą różnicą że S1 ma na końcu C, natomiast S ma na końcu A. Informacja od producenta - jeżeli jeden znak w numerach podzespołów będzie inny to,, może " nie komunikować się.. Tak jak napisałeś - ciężki temat
    irek0020
    Level 4  
    Dodano po 14 [minuty]:

Czy ktokolwiek ma wiedzę jakie oznaczenie producenta powinno znajdować się na płytce drukowanej elektroniki w jednostce wewnętrznej Mitsubishi Heavy industries SRK71ZE-S1? Oraz na pilocie do niej? .
    irek0020
    Level 4  
    Szanowni forumowicze, naprawdę nikt nie ma wiedzy, mimo setek wejść na mój post, gdzie oprócz producenta można kupić taką jednostkę wewnętrzną? 🤔☹️🤔
    irek0020
    Level 4  
    Ponawiam pytanie. Czy ktoś posiada jednostkę wewnętrzną do klimatyzacji Mitsubishi Heavy industries SRC71ZE-S1? Proszę o informację gdzie mógłbym zdobyć takie cudo?
    irek0020
    Level 4  
    Ponawiam prośbę o pomoc gdzie mógłbym zdobyć jednostkę wewnętrzną do tej jednostki zewnętrznej? Może ktoś z państwa ma jakieś wskazówki.....
    irek0020
    Level 4  
    Nikt nie pomoże w temacie???
    irek0020
    Level 4  
    Jeżeli ktoś ma jakieś informacje gdzie mógłbym zdobyć jednostkę wewnętrzną do tego typu klimatyzatora to proszę o wskazówki. Pozdrawiam