Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna

rafalko 14 Sep 2022 19:04 309 6
 • #1
  rafalko
  Level 11  
  Dzień dobry.
  Mam problem z telewizorem Panasonic tx-55cxm710.
  Prawa połowa ekranu wyświetla znacznie ciemniejszy obraz. Nie wiem, który z podzespołów powinienem wymienić. Poniżej załączam kilka obrazów z programu EIZO monitor test, po podłączeniu telewizora do laptopa.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Rozbierałeś kiedyś jakiś panel, szczególnie tak duży?
 • #3
  rafalko
  Level 11  
  Bardzo dziękuję za ofertę pomocy.
  Nie zajmuję się zawodowo serwisem, ale wymieniałem już kilka razy pęknięte panele, ostatnio 50 calowy - z pozytywnym efektem.
  Nie napisałem w pierwszym poście, że otworzyłem wcześniej ten telewizor i wyczyściłem styki taśm połączeniowych od płyty z procesorem obrazu i podłączone do sterownika na krawędzi tafli. Widziałem też filmiki, że potrafią nie kontaktować elastyczne taśmy bezpośrednio na krawędzi szkła. Z takim problemem się jednak jeszcze nie zetknąłem.
 • #4
  sosarek

  Level 43  
  To wygląda na problem z soczewkami i co innego wymienić panel a co innego go rozebrać nie uszkadzając.
 • #5
  rafalko
  Level 11  
  Czyli sygerujesz, że przyczyna leży w ledach podświetlania? Niektóre z nich tak dziwnie prześwitują przez panel. Na zdjęciach z telefonu widać to nawet lepiej niż w realu. Po zdjęciu plecków spoglądałem na otwory w płycie montażowej i światło z nich była tak samo jasne po lewej i prawej stronie ekranu.
 • #6
  sosarek

  Level 43  
 • #7
  rafalko
  Level 11  
  Dzięki za konsultację.
  Jutro postaram się dokonać demontażu szkła bez jego destrukcji i popatrzę na stan podświetlania.