Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna

rafalko 14 Sep 2022 19:04 309 6
    rafalko
    Level 11  
    Dzień dobry.
    Mam problem z telewizorem Panasonic tx-55cxm710.
    Prawa połowa ekranu wyświetla znacznie ciemniejszy obraz. Nie wiem, który z podzespołów powinienem wymienić. Poniżej załączam kilka obrazów z programu EIZO monitor test, po podłączeniu telewizora do laptopa.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna Panasonic 55cali podświetlanie - Panasonic tx-55cxm710 połowa ekranu ciemna
    sosarek

Level 43  
    Rozbierałeś kiedyś jakiś panel, szczególnie tak duży?
    rafalko
    Level 11  
    Bardzo dziękuję za ofertę pomocy.
    Nie zajmuję się zawodowo serwisem, ale wymieniałem już kilka razy pęknięte panele, ostatnio 50 calowy - z pozytywnym efektem.
    Nie napisałem w pierwszym poście, że otworzyłem wcześniej ten telewizor i wyczyściłem styki taśm połączeniowych od płyty z procesorem obrazu i podłączone do sterownika na krawędzi tafli. Widziałem też filmiki, że potrafią nie kontaktować elastyczne taśmy bezpośrednio na krawędzi szkła. Z takim problemem się jednak jeszcze nie zetknąłem.
    sosarek

Level 43  
    To wygląda na problem z soczewkami i co innego wymienić panel a co innego go rozebrać nie uszkadzając.
    rafalko
    Level 11  
    Czyli sygerujesz, że przyczyna leży w ledach podświetlania? Niektóre z nich tak dziwnie prześwitują przez panel. Na zdjęciach z telefonu widać to nawet lepiej niż w realu. Po zdjęciu plecków spoglądałem na otwory w płycie montażowej i światło z nich była tak samo jasne po lewej i prawej stronie ekranu.
    sosarek

Level 43  
    rafalko
    Level 11  
    Dzięki za konsultację.
    Jutro postaram się dokonać demontażu szkła bez jego destrukcji i popatrzę na stan podświetlania.