Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca kontrolna z Elektrotechniki

ruleczka 14 Lis 2005 11:50 858 1
 • #1 14 Lis 2005 11:50
  ruleczka
  Poziom 17  

  Witam
  Moze ktoś juz robił taką prace lub wie jak ją zrobić prosze o pomoc:cry:

  W układzie współrzędnych prostokątnych x-y umieszczono pierścień złożony z 12 współosiowych okręgów umieszczonych centralnie względem początku układu współrzędnych. Najmniejszy promień ma długość 4cm a każdy następny 1cm dłuższy. Na każdym z tych okręgów umieszczono symetrycznie po 12 ładunków przesuniętych względem siebie o kat 45 stopni każdy, dokonując pomiaru kąta od osi x układu współrzędnych. Tych 155 ładunków ponumerowano w ten sposób, że numer jeden jest przyporządkowany ładunkowi umieszczonemu na najmniejszym promieniu osi x. A następnie poruszając się po każdym okręgu (zaczynając od okręgu o najmniejszym promieniu w kierunku narastającym długości promieni okręgu) od ładunku umieszczonego na osi x idąc w kierunku osi y i dalej, ponumerowano wszystkie ładunki. W symetrycznym układzie ładunków usunięte zostały ładunki o numerze m.
  1. Korzystając z zasady superpozycji (nakładania się) potencjałów określić numerycznie linie ekwipotencjalne (stałego potencjału) w obszarze nie mniejszym niż obszar okręgu o promieniu R=20cm, jeżeli środek tego okręgu zostanie umieszczony w środku geometrycznym obszaru. Otrzymane wyniki zinterpretować graficznie.
  2. w dowolnie wybranych sześciu punktach występowania ładunku leżących na różnych promieniach, określić siłę działającą na ładunek umieszczony w tym punkcie, pochodzenia od geometrycznej sumy oddziaływań pozostałych ładunków.
  3. jak zmienia się wyniki obliczeń z punktu 1 i 2 jeżeli wszystkie ładunki o numerach parzystych zmienią znak na przeciwny ?
  Określenie Wartości Ładunków
  Parametry pomocnicze: A=2 [mC], B=5 [mC]
  Ładunki
  Q(k)=k [(-1) exp k] A- n[(-1) exp n] B + [(-1) exp (m+k)]A
  Gdzie k jest numerem ładunku (punktu w obszarze
  A dane n=1 a m= nr na liście
  Załączyć trzeba
  · Wyniki obliczeń
  · Rysunki linii stałego potencjału dla rozpatrywanych przypadków
  · Wartości sił działających na ładunki
  · Schemat blokowy programu numerycznego
  · Listing programu numerycznego

  0 1
 • #2 26 Lis 2005 10:40
  ruleczka
  Poziom 17  

  widze ze chyba nic z tego nikt nie umie czegos takiego ruszyć??

  0