Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca inżynierska - komunikacja w systemach S.C.A.D.A.

qb_man 14 Lis 2005 12:09 1659 3
  • #1 14 Lis 2005 12:09
    qb_man
    Poziom 9  

Mam właśnie taki temat pracy. Proszę o materiały związane z systemami S.C.A.D.A., komunikacją w tych systemach i o wszystkim co z nimi związane :D

0 3
  • SterControl
  • #2 15 Lis 2005 23:08
    bu508
    Poziom 13  

Popytaj bezpośrednio w firmach. Czasem może jakiś sterownik do celów dydaktycznych dostaniesz. Mają też gotowce reklamowe z których możesz skorzystać. Tego jest sporo praktycznie do większosci sterowników producenci coś oferują lub zalecają

0
  • SterControl
  • #3 16 Lis 2005 21:32
    Krzysztof@@@
    Poziom 12  

Fachowcu z 4E1 luknij tu, nie wiem czy to o to chodzi:
    www.issi.uz.zgora.pl -> Dr inż. Marcin Witczak

pozdra;)

0
  • #4 17 Lis 2005 18:07
    phonemaniac
    Poziom 16  

Cze :)

Spotkalem sie w sumie z 2 rodzajami stanowisk laboratoryjnych jezeli chodzi o programy typu SCADA:

1. jakas liczba komputerow z zainslowanym InTouchem i sie w trakcie cwiczen cos tam rysowalo z zastosowaniem zmiennych procesowych wewnetrznych bez podlaczania do sterownika,

2. jakas liczba stanowisk komputer + sterowniczek (do celow naukowych powiem szczerze nie trzeba jakis wielkich wodotryskow mysle ze wystarczy np siemens S7-300 + jakies male WinCC bedzie OK)

Wiem skad inad ze Siemens chetnie wspolpracuje ze szkolami tym bardziej z uczelniami, i mysle ze nie bedzie moze problemow, aby oni w jakis sposob wyposazyli pracownie.

zobacz wczesniej to:

http://www.siemens.pl/produkty.asp?path=0:298:181:191:420

Sprobuj sie skontaktowac przez email
    Simatic(malpa)siemens.com

lub telefonicznie:

022 870 91 69

Pozdro :)

0