Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układy scalone z prądem do 35 A zwiększają gęstość mocy i upraszczają projekty

ghost666 16 Sep 2022 21:03 456 0
Altium Designer Computer Controls
 • Układy scalone z prądem do 35 A zwiększają gęstość mocy i upraszczają projekty
  Firma EPC wprowadziła właśnie na rynek swój najnowszy układ scalony z rodziny ePower Stage, który integruje w sobie kompletny półmostkowy stopień mocy oparty na elementach GaN, zdolny do pracy z prądem maksymalnym do 35A przy przełączaniu z częstotliwością równą 1 MHz.

  Nowa jednostka działa z napięciem do 100V przy prądzie 35A. Całość została zaprojektowana do systemów przetwarzania napięcia 48V DC/DC, jakie często używane są w aplikacjach obliczeniowych o dużej gęstości oraz w napędach 48V BLDC dla sektora e-mobilności, robotyki i dronów. Układ scalony EPC23102 eGaN jest w stanie wytrzymać maksymalne napięcie 100V, dostarczając prąd obciążenia do 35A, a jednocześnie może przełączać z szybkością nawet większą niż 1 MHz.

  Kluczowe cechy EPC23102 wykorzystującego zastrzeżoną technologię GaN IC firmy EPC obejmują zintegrowany interfejs logiki wejściowej, przesuwanie poziomu, ładowanie początkowe i obwody buforowe drivera bramki kontrolujące tranzystory FET z równym 6,6 mOhm RDS(on) po stronie wysokiej, jak i niskiej półmostkowego stopnia mocy. EPC23102 dostępny jest w ulepszonej termicznie obudowie QFN o wymiarach zaledwie 3,5 mm x 5 mm, oferując wyjątkowo niewielkie gabaryty rozwiązania dla aplikacji o najwyższej gęstości mocy.

  Podczas pracy w przetwornicy buck 48V na 12V, EPC23102 zapewnia ponad 96% szczytowej sprawności przy częstotliwości przełączania 1 MHz i około 8–17A ciągłego prądu wyjścia przy znamionowym 35A.

  „Rodzina produktów ePower ułatwia czerpanie korzyści ze znaczących ulepszeń efektywności, które są możliwe dzięki technologii GaN” — komentuje Alex Lidow, dyrektor generalny i współzałożyciel EPC. „Zintegrowane jednostki są łatwiejsze w projektowaniu, rozplanowaniu na PCB, a także w montażu, dodatkowo oszczędzają miejsce na płytce drukowanej i zwiększają sprawność systemu. Projektanci mogą używać tych urządzeń do tworzenia lżejszych i bardziej precyzyjnych sterowników silników BLDC, wydajnych przetwornic wejściowych DC/DC 48V, systemów audio klasy D o wyższej jakości dźwięku oraz względem innych zastosowań przemysłowych i konsumenckich”.

  Źródło: https://www.powerelectronicsnews.com/35-a-ic-boosts-power-density-and-simplifies-design/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11288 posts with rating 9547, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Altium Designer Computer Controls