Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BK7231T] E27 A60-Żarówka LED RGBCCT

ferbulous 18 Sep 2022 07:01 456 6
Altium Designer Computer Controls
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • To jest krótkie rozerwanie E27 A60-Bulb LED RGBCCT opartego na BK7231T

Podstawowe informacje:

Marka: Tuya
    Model: E27 A60-żarówka LED RGBCCT
    Chip: BK7231T (WB2L)
    Sprzedawca: https://shopee.com.my/product/68463208/6454092983?smtt=0.5847450-1663473183.9
    Mam ją zdyskontowaną na lokalnym rynku, ale jestem prawie pewien, że ta sama żarówka jest dostępna w aliexpress, pod warunkiem, że jest w tym samym opakowaniu, co poniżej.
    Moja jednostka została sprzedana jako uszkodzona żarówka, najwyraźniej jest awaria zasilacza, która powoduje restart płyty i migotanie przez 1 sekundę, co zdarza się losowo, ale niezbyt często.
    Czy istnieje sposób, aby ponownie włączyć go z poprzedniego stanu/koloru/jasności, gdy nastąpi losowe ponowne uruchomienie?
    W standardowym oprogramowaniu wznawia się, gdy to się dzieje, ale po prostu wyłącza się przy openbk.

[BK7231T] E27 A60-Żarówka LED RGBCCT [BK7231T] E27 A60-Żarówka LED RGBCCT

Płytka jest uszczelniona silikonem, co utrudnia rozerwanie tej żarówki bez zniszczenia obudowy.

Zaleca się flashowanie za pomocą Cloudcutter, możesz flashować za pomocą ota, wybierając Profil ogólny - E27 A60 RGBCWW

Pinout:
    Pin 26: PWM 1
    Pin 24: PWM 2
    Pin 6: PWM 3
    Pin 8: PWM 4
    Pin 7: PWM 5

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    ferbulous
    Level 11  
    ferbulous wrote 73 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 2022 year.
  • Altium Designer Computer Controls
    p.kaczmarek2
    Level 27  
    Dziękuję za artykuł. Miło jest widzieć coraz więcej ludzi tworzących dokumentację IoT, to ułatwi innym majsterkowanie.

ferbulous wrote:

Zaleca się flashowanie za pomocą Cloudcutter, możesz flashować za pomocą ota, wybierając Profil ogólny - E27 A60 RGBCWW

To bardzo dobra wiadomość, jest wielu hobbystów, którzy nie potrafią dobrze lutować, a także otwieranie obudów żarówek jest nieco utrudnione. Zwłaszcza, gdy wnętrze jest uszczelnione silikonem...

Nawiasem mówiąc, aktywnie tworzę również zrzuty żarówek Tuya (kopie zapasowe 2 MB) dla Tuya-cloudcutter, zobacz moje ostatnie tematy:
    LED Kanlux S A60 11.5W E27 RGBCW [CB3L/BK7231N] Podobny, ale bez silikonu w środku? Ale moja to wersja "S", a twoja wydaje się być po prostu A60? Również twój to BK7231T, a ten to BK7231N, hmm
    Nous Smart WiFi Żarówka P3 RGBCW - CB2L + BP5758 - zmiana oprogramowania
    (2MB zrzutu firmware jest wymagany dla Tuya-cloudcutter, aby dodać obsługę danego urządzenia, dlatego ktoś musi najpierw przynajmniej raz odczytać flash z kablami z danego modelu urządzenia, potem inni mogą zaprogramować dany model przez WiFi tylko bez lutowania)
    W tej chwili nie są one przetłumaczone na angielski, ale zrzuty oprogramowania układowego zostały już przesłane do Tuya-cloudcutter.

Pracuję również nad następnym przewodnikiem po flashowaniu na Youtube, więc czasami mogę być powolny w odpowiedzi, przepraszam z góry, ale wciąż robimy duże postępy. Poza tym mam jeszcze 2 żarówki do zerwania w lewo:

Jeśli ktoś ma również jakieś urządzenia IoT, opublikuj również informacje o rozerwaniu.

Dodatkowa prośba: możesz również dodać informacje o urządzeniu do naszego online bazy danych urządzeń, dzięki czemu użytkownicy mogą automatycznie używać jej szablonu w oprogramowaniu, po prostu wybierając nazwę urządzenia z listy rozwijanej:
    https://github.com/OpenBekenIOT/webapp/blob/gh-pages/devices.json

Jeśli chodzi o Twoje pytanie...
    ferbulous wrote:

Czy istnieje sposób, aby ponownie włączyć go z poprzedniego stanu/koloru/jasności, gdy nastąpi losowe ponowne uruchomienie?

Myślę, że zapisywanie stanu jest obecnie dodawane tylko dla kanałów surowych, a nie dla sterownika LED (chociaż można to łatwo oskryptować za pomocą poleceń startowych/autoexec), ale ponieważ prosisz, dodam zapisywanie stanu RGBCW w następnych dniach, z prosta flaga lub coś wymaganego do sprawdzenia, aby go włączyć
  • Altium Designer Computer Controls
    ferbulous
    Level 11  
    p.kaczmarek2 wrote:
    To bardzo dobra wiadomość, jest wielu hobbystów, którzy nie potrafią dobrze lutować, a otwieranie obudów żarówek jest nieco utrudnione. Zwłaszcza, gdy wnętrze jest uszczelnione silikonem...

Wydaje się, że to jedyna inteligentna żarówka, którą kupiłem z zapieczętowaną płytką drukowaną

p.kaczmarek2 wrote:
    Myślę, że zapisywanie stanu jest obecnie dodawane tylko dla kanałów surowych, a nie dla sterownika LED (chociaż można to łatwo oskryptować za pomocą poleceń startowych/autoexec), ale ponieważ prosisz, dodam zapisywanie stanu RGBCW w następnych dniach, z prosta flaga lub coś wymaganego do sprawdzenia, aby go włączyć

Dziękuję! Dopóki ta funkcja nie zostanie dodana, czy istnieje przykład skryptu, który zapisałby wszelkie zmiany za każdym razem, gdy przełączam kolor/jasność/stan świateł?

p.kaczmarek2 wrote:
    Podobny, ale bez silikonu w środku? Ale moja to wersja "S", a twoja wydaje się być po prostu A60? Również twój to BK7231T, a ten to BK7231N, hmm

Uważam, że mój jest inny, ponieważ nie ma sterownika LED

p.kaczmarek2 wrote:
    W tej chwili nie są one przetłumaczone na angielski, ale zrzuty oprogramowania układowego zostały już przesłane do Tuya-cloudcutter.

Zauważyłem, że cloudcutter nie był aktualizowany od kilku miesięcy, ale wciąż są dodawane nowe zrzuty. Czy każdy użytkownik z ograniczonymi umiejętnościami kodowania może po prostu ręcznie dodać profil?
    p.kaczmarek2
    Level 27  
    ferbulous wrote:

Wydaje się, że to jedyna inteligentna żarówka, którą kupiłem z zapieczętowaną płytką drukowaną

Przypomina mi YLDP02YL
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3899403.html

ferbulous wrote:

Dziękuję! Dopóki ta funkcja nie zostanie dodana, czy istnieje przykład skryptu, który zapisałby wszelkie zmiany za każdym razem, gdy przełączam kolor/jasność/stan świateł?

Nie ma potrzeby hakerstwa, wersja rozwojowa 1.12.57 jest już dostępna. Powinien zapisywać RGB, temperaturę, jasność i tryb (RGB lub CW). Testowałem to tylko na żarówce RGBCW i wydaje się, że jak na razie działa.

ferbulous wrote:

Zauważyłem, że cloudcutter nie był aktualizowany od kilku miesięcy, ale wciąż są dodawane nowe zrzuty. Czy każdy użytkownik z ograniczonymi umiejętnościami kodowania może po prostu ręcznie dodać profil?

To zależy. Jest do tego automatyczne narzędzie, ale nadal wymaga pewnych kroków i nie zawsze działa w większości przypadków. Czy mam napisać samouczek do tego narzędzia? Podstawowy proces (za pomocą tego narzędzia) jest stosunkowo łatwy do wykonania, ale w większości działa na platformie T.
    ferbulous
    Level 11  
    p.kaczmarek2 wrote:

Mam inne żarówki xiaomi, wydaje się cięższe niż żarówki tuya prawdopodobnie z powodu silikonowej uszczelki

p.kaczmarek2 wrote:
    Nie ma potrzeby hakerstwa, wersja rozwojowa 1.12.57 jest już dostępna. Powinien zapisywać RGB, temperaturę, jasność i tryb (RGB lub CW). Testowałem to tylko na żarówce RGBCW i wydaje się, że jak na razie działa.

Dzięki za nową aktualizację! Zaktualizuje się później dzisiaj

p.kaczmarek2 wrote:
    To zależy. Jest do tego automatyczne narzędzie, ale nadal wymaga pewnych kroków i nie zawsze działa w większości przypadków. Czy mam napisać samouczek do tego narzędzia? Podstawowy proces (za pomocą tego narzędzia) jest stosunkowo łatwy do wykonania, ale w większości działa na platformie T.

Byłoby świetnie. Kiedy wspomniałeś, że w większości przypadków nie działa, czy to dlatego, że oprogramowanie sprzętowe urządzenia zostało już załatane, co uniemożliwia działanie Cloudcutter?
    A co z urządzeniami N?
    ferbulous
    Level 11  
    p.kaczmarek2 wrote:

Właśnie go przetestowałem i przywrócił ostatni stan światła, dzięki! Prawdopodobnie powinienem mieć więcej wadliwych żarówek, gdy było w sprzedaży
    Czy dla tej konfiguracji w moim configuration.yml muszę jeszcze sprawdzić ustawienia openbk?
    Ponadto, jak zapobiec resetowaniu openbkt, jeśli włącznik światła zostanie przełączony zbyt szybko, podobnie jak w SetOption65 tasmota

Code:

#light
      light:
        name: "A60"
        rgb_command_template: "{{ '%02x%02x%02x' | format(red, green, blue)}}"
        rgb_state_topic: "a60_bulb/led_basecolor_rgb/get"
        rgb_command_topic: "cmnd/a60_bulb/led_basecolor_rgb"
        rgb_value_template: "{{ value[0:2]|int(base=16) }},{{ value[2:4]|int(base=16) }},{{ value[4:6]|int(base=16) }}"
        command_topic: "cmnd/a60_bulb/led_enableAll"
        state_topic: "a60_bulb/led_enableAll/get"
        availability_topic: "a60_bulb/connected"
        payload_on: 1
        payload_off: 0
        brightness_command_topic: "cmnd/a60_bulb/led_dimmer"
        brightness_scale: 100
        brightness_state_topic: "a60_bulb/led_dimmer/get"
        brightness_value_template: "{{value}}"
        color_temp_command_topic: "cmnd/a60_bulb/led_temperature"
        color_temp_state_topic: "a60_bulb/led_temperature/get"
        retain: true

p.kaczmarek2
    Level 27  
    Cieszę się, że to pomogło!
    Ok, jeśli chodzi o resety, jest już na to ustawienie:
    (zwróć też uwagę na dyspozycyjność!)
    Ustawienie to nosi nazwę ,,Sekundy czasu działania wymagane do oznaczenia rozruchu jako OK:". Używaj ostrożnie, ale możesz ustawić go na 15 sekund lub mniej, a wszystkie uruchomienia po upływie 15 sekund będą traktowane jako prawidłowe buty. A może nawet możesz ustawić niższą wartość, ale pamiętaj, jeśli napotkasz błąd w przyszłych aktualizacjach, a ten błąd powoduje awarię urządzenia, na przykład 10 sekund po restarcie (przy połączeniu Wi-Fi) i ustawisz te pola na 5 sekund, to już nigdy nie wejdziesz w tryb awaryjny, chyba że celowo wykonasz pięć szybkich cykli włączania/wyłączania.

Odnośnie tuya-cloudcutter.... nie, nie jest to związane z aktualizacją oprogramowania Tuya. Zasadniczo, automatyczne narzędzie próbuje automatycznie znaleźć offsety (zamiast wymagać od nas zrobienia tego ręcznie w Ghidra), ale nie zostało to ukończone, więc istnieją zrzuty oprogramowania układowego, w których to narzędzie zawodzi, ale na przykład @kmnh nadal może przygotować hack.