Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BK7231N -- Uniwersalny pilot na podczerwień

yarix2 18 Sep 2022 13:29 849 5
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
  • About Author
    yarix2
    Level 3  
    yarix2 wrote 5 posts with rating 5, helped 0 times. Been with us since 2022 year.
    p.kaczmarek2
    Level 27  
    Nie widziałem wcześniej pilota na podczerwień BK7231N. Gdzie to kupiłeś?
    Informacje o module CBU:
    Kod PIN Symbol Typ we/wy Funkcjonować
    1 P14 We/Wy Wspólne GPIO, które można ponownie wykorzystać jako SPI_SCK (odpowiada pinowi 11 układu scalonego)
    2 P16 We/Wy Wspólne GPIO, które można ponownie wykorzystać jako SPI_MOSI (odpowiada pinowi 12 układu scalonego)
    3 P20 We/Wy Wspólne GPIO (odpowiada pinowi 20 układu scalonego)
    4 P22 We/Wy Wspólne GPIO (odpowiada pinowi 18 układu scalonego)
    5 ADC We/Wy ADC, który odpowiada P23 na wewnętrznym układzie scalonym (odpowiada pinowi 17 układu scalonego)
    6 RX2 We/Wy UART_RX2, który odpowiada P1 na wewnętrznym IC. (Odpowiada pinowi 28 układu scalonego)
    7 TX2 We/Wy UART_TX2, który służy do wyprowadzania logów i odpowiada P0 wewnętrznego układu scalonego (odpowiada pinowi 29 układu scalonego)
    8 P8 We/Wy Obsługa sprzętu PWM (odpowiada pinowi 24 układu scalonego)
    9 P7 We/Wy Obsługa sprzętu PWM (odpowiada pinowi 23 układu scalonego)
    10 P6 We/Wy Obsługa sprzętu PWM (odpowiada pinowi 22 układu scalonego)
    11 P26 We/Wy Obsługa sprzętu PWM (odpowiada pinowi 15 układu scalonego)
    12 P24 We/Wy Obsługa sprzętu PWM (odpowiada pinowi 16 układu scalonego)
    13 GND P Masa odniesienia zasilania
    14 3V3 P Zasilanie 3V3
    15 TX1 We/Wy UART_TX1, który jest używany do przesyłania danych użytkownika i odpowiada pinowi 27 układu scalonego. Informacje na temat rozwiązania MCU można znaleźć w module CBx.
    16 RX1 We/Wy UART_RX1, który służy do odbierania danych użytkownika i odpowiada pinowi 26 układu scalonego. Aby zapoznać się z rozwiązaniem MCU, zapoznaj się z modułem CBx.
    17 P28 We/Wy Wspólne GPIO (odpowiada pinowi 10 układu scalonego)
    18 CEN We/Wy Pin resetowania, niski aktywny (wewnętrznie ciągnięty wysoki), kompatybilny z innymi modułami (odpowiada pinowi 21 układu scalonego)
    19 P9 We/Wy Wspólne GPIO (odpowiada pinowi 25 układu scalonego)
    20 P17 We/Wy Wspólne GPIO, które można ponownie wykorzystać jako SPI_MISO (odpowiada pinowi 14 układu scalonego)
    21 P15 We/Wy Wspólne GPIO, które można ponownie wykorzystać jako SPI_CS (odpowiada pinowi 13 układu scalonego)
    Punkt pomiarowy CSN We/Wy Pin wyboru trybu. Jeśli jest podłączony do uziemienia przed włączeniem, przejdź do trybu testowania oprogramowania. Jeśli nie jest podłączony lub podłączony do VCC przed włączeniem, przejdź do trybu aplikacji oprogramowania układowego. Odpowiada pinowi 19 na wewnętrznym układzie scalonym.

przy okazji. na PCB wyraźnie widzę pady RX2 i TX2 UART, które są używane do wyjścia dziennika debugowania. Widzę też piny SPI do migania trybu SPI i pin CEN, ale brak RX1 i TX1 (programowanie UART). Na szczęście RX1 i TX1 są na CBU
    yarix2
    Level 3  
    kompletny arkusz danych - https://developer.tuya.com/en/docs/iot/cbuipex-module-datasheet?id=Kaedsyurckrhu
    Kupiłem od Aliexpress-https://www.aliexpress.com/item/4000764652478.html
    Planuję używać TX1, RX1 do flashowania. kołki są łatwo dostępne na płytce.

czy firmware obsługuje takie przypadki IR?
    bubu1769
    Level 42  
    Ja ostano na giełdzie przez pomyłkę, myślałem że to coś innego :D, za 10 zł kupiłem takie cudo:
    https://www.amazon.pl/SwitchBot-Smart-pilot-zdalnego-sterowania/dp/B07TTH5TMW
    W sumie pobawiłem się trochę i odłożyłem do szafy bo nie mam aż tyle urządzeń z pilotami IR w jednym pomieszczeniu a te do których mi brakuje pilota nie są na liście predefiniowanych urządzeń więc i tak nic mi to nie daje.
    Zobaczę może kiedyś znajdę dla niego jakieś zastosowanie.
    W środku wygląda nieco inaczej
    BK7231N -- Uniwersalny pilot na podczerwień BK7231N -- Uniwersalny pilot na podczerwień BK7231N -- Uniwersalny pilot na podczerwień
    p.kaczmarek2
    Level 27  
    Niedługo nie powinno być problemów z IR, tylko poczekaj.
    Postaram się zamówić takie urządzenie do testów, jeśli znajdę je gdzieś z tanią wysyłką do Polski.
    Czy możesz również zrobić zrzut flasha dla tuya-cloudcutter?

Widzę też, że ma moduł radiowy SH4 433MHz, czy ktoś tu wie jak to działa? Czy to jest tak, jak w przypadku prostych przełączników ściennych, w których układ RF po prostu wysyła cyfrowe sygnały 1 lub 0 na wejściach przycisków?
    Quote:

SH4 to wbudowany Sub-G 433M o niskim poborze mocy, który opracowała firma Tuya. Składa się z wysoce zintegrowanego układu nadawczo-odbiorczego RF (CMTOV30-EQR) i kilku urządzeń peryferyjnych. SH4 musi kontrolować transmisję i odbiór za pomocą MCU. Na tej podstawie można w razie potrzeby opracować wbudowane produkty komunikacyjne Sub-G.