Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Echostar DSB 616- napis "kanał zakodowany"

trybik2 21 Jan 2006 02:57 42744 55
    d95
    Level 2  
    posiadam ten odbiornik od mc, rowiez jestem zadowolony z dotychczasowej pracy, ale od kilku dni zaczyna mi szwankowac, gubi programy, a od dzis nie mam tvp1 tvp2 wszystkich tvn. :-( macie jakis pomysl co by tu sprawdzic?

wczoraj wylaczylem go z pradu i bylo ok, ale dzis juz ten numer nie przeszedl :-)
    misio72
    Level 21  
    Marzesz jeszcze wyciagnac karte i wlozyc spowrotem niesz sie zrestartuje
    konradzki
    Level 14  
    podaj numer karty i na kogo jest zaejestrowany dekoder oraz za jaki pakiet zaplaciles
    Fear Factor
    Level 11  
    A w jakim celu jasli mozna zapytac? Musze przyznac ze mam troche obawy podac tak poprostu numer karty i dane osobiste... :-(
    Zeby potem nie zostal z tym "wykrecony jakis numer" ....
    Wole dlatego najpierw zapytac. Potem moge podac przez pw.....

Dzwonilem jeszcze swoja droga na infolinie sprzedarzy (466 66 66) z nadzieja ze mnie stamtad ktos polaczy ale nic z tego. Tlumaczylem ze to jest niemozliwe zeby przez dwa dni bylo nonstop zajete! Kobieta nie pomogla i podala bezposredni numer na automat.... 356 66 33. Tutaj jest to samo..... komunikat ze wszystkie linie zajete.
    konradzki
    Level 14  
    pracuje w punkcie dystrybucyjnym CP mamy infolinie dla dystrybutorow przez ktrora mozna wyjasnic takie sprawy, do tego potrzebne sa te dane , jesli masz obawy to dzwon pod 22/356 66 66 i czekaj na konsultanta
    Fear Factor
    Level 11  
    Ok, jesli to to tak jest to posylam teraz dane przez pw.
    Dzieki z gory za pomoc.
    konradzki
    Level 14  
    zostanie ponowiony sygnal , jesli jest na polsacie sport to powinien ruszyc,
    Fear Factor
    Level 11  
    Hej jestem

Kurcze, jestes moim ratunkiem! dziala!
    Wieeeeeeeelkie dzieki!

Dzieki za pomoc! Teraz moge spac spokojnie :-)))))))))))))
    d95
    Level 2  
    "komunikat zakodowany sygnal oznacza brak uprawnien
    postepowanie:
    1 przelacz dekoder na kanal 11 polsat sport na liscie cyfrowy polsat
    2. wyjmij i po chwili wloz karte jesli ruszy to ok jesli nie to
    zostaw dekoder wlaczony na tym kanale
    zadzwon na 22/356 66 66 po zgloszeniu automatu wybierz 6- ponowienie sygnalu, wpisz numer karty z klawiatury telefonu, jesli automat powie ze sygnal zostanie ponowiony zostawiasz dekoder wlaczony na polsacie sport i czekasz az ruszy jesli automat odpowie ze sygnal nie moze byc ponowiony musisz czekac na zgloszenie konsultanta (trzeba miec sporo cierpliwosci) w celu wyjasnienia sprawy. czesto sie zdarza ze system nie rozpoznaje wplaty albo cos w podbie,
    jesli problem powodowala by atena tj jej ustawienie lub konwerter to wtedy wyswietla komunikat brak sygnalu"

tekst wyzej to tekst konradzkiego:

dzieki wielkie za pomoc, pomoglo od razu, polecam ten sposób

bezstresowo poszlo i po godzince ogladalem juz tvp1

wielkie dzieki konradzki
    thegame
    Level 1  
    Witam,
    czy ktos moglby mi pomoc w aktywacji polsatu, mieszkam za granica kupilem Polsat z zaplata z gory na 12 Miesiecy z Echostarem dsb 616. Mowiono mi ze bedzie dzialal tylko wlaczyc Polsat Sport i eventualnie wyciagnac i wlorzyc karte. Ale tu nici , czekam juz tydzien i nic. Jest sygnal i sa programy FTA.
    Dzwonilem juz do Polsatu ale nie posiadam numeru PESELU itd.

Prosze o pomoc.
    gothye
    Level 33  
    thegame wrote:
    Witam,
    czy ktos moglby mi pomoc w aktywacji polsatu, mieszkam za granica kupilem Polsat z zaplata z gory na 12 Miesiecy z Echostarem dsb 616. Mowiono mi ze bedzie dzialal tylko wlaczyc Polsat Sport i eventualnie wyciagnac i wlorzyc karte. Ale tu nici , czekam juz tydzien i nic. Jest sygnal i sa programy FTA.
    Dzwonilem juz do Polsatu ale nie posiadam numeru PESELU itd.

Prosze o pomoc.

radze poszukac peselu bo bez tego nic niezrobisz masz go w dowodzie w paszporcie chyba ze polsat był brany na kogos innego
    nr do CP 0 801 08 08 08
    User removed account
    User removed account  
    d95
    Level 2  
    hej

od jakiegos czasu chaczy lub zanika u mnie tVP1 i tvp2 inne programy smigaja bez zarzutu, orientujecie sie moze co moze byc przyczyna???
    gothye
    Level 33  
    stawiał bym na konwerter,ale przeinstaluje dekoder (powrot do ustawien fabrycznych) jak niepomoze proponuje podstawic jakis inny konwerter i obserwowac jak sie zachowa
    nevtonx
    Level 11  
    a ja mam inne pytanie jak to ustronswto podłaczyć do kompa viem ze jest tam rs i co dale za pomoca jkiego progrosa mozna komunikowac sie z tunerem ??
    Krzysiek.90
    Level 1  
    co mam zrobić aby odbierać te programy ponoć 500 niekodowanych na HotBird z Cyfrowego Polsatu? Normalnie jest ich może z 50, proszę o pomoc, pozdrawiam!
    epoka2
    Level 1  
    witam mam problem. dekoder działa poprawnie lecz nie wyswieTLa kanałów na dekoderze zamiast cyfr sa kreski dzieki pozdrawiam
    beyma
    Level 18  
    Mam ten odbiornik i po właczeniu go do sieci wyswietla DEKODER ZABLOKOWANY...

Nie mam karty .Tuner przyniesiony ze szrotu.
    Jest moze jakiś soft zeby odbierac FTA?
    olcio
    Level 2  
    witam, mam problem z ustawieniem programów, ponieważ wściekam się na kanały HD. Mógłby mi ktoś opisać co zrobić by stworzyć listę wg. cyfrowego poslatu jednak bez kanałów w wysokiej rozdzielczości.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    A od czego jest instrukcja?!Tam jest napisane co i jak.W niektórych wersjach oprogramowania zmiana kolejności kanałów jest NIEMOŻLIWA.
    olcio
    Level 2  
    Kolego, czy ja zadałem pytanie ' gdzie mogę szukać rozwiązania do mojego problemu '? spytałem i liczyłem na odpowiedź w stylu : musisz zrobić to i to. Twoje " OD czego jest instrukcja" to zwykły spam, nie jest sztuką kogoś odesłać do instrukcji, może ktoś zna alternatywne rozwiązanie dlatego tu piszę.
    meloch
    Level 29  
    olcio wrote:
    witam, mam problem z ustawieniem programów, ponieważ wściekam się na kanały HD. Mógłby mi ktoś opisać co zrobić by stworzyć listę wg. cyfrowego poslatu jednak bez kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Nic nie zrobisz, bo lista jest ładowana do tunera automatycznie.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Kol olcio odpowiedziałem poprawnie od tego jes instrukcja która mówi jasno co i jak!
    A więcej info w BOK.
    Te dekodery nie posiadają zmiany kolejności kanałów.
    Chyba jasne!
    A spamam nie nazywaj!
    Pozdrawiam.
    KingaKrefeld
    Level 2  
    Witajcie:-)
    ja wlasnie zwalczylam walke z bojem o odbieranie polsatu w Niemczech.
    A wiec powiem tyle ze ciagle mialam jakis problem z obiorem polskich kanalow,ciagle cos sie dzialo :/ A o TVP 1 i TVP2 juz nic nie wspomne poniewaz jak poinformowal mnie konsultant z polsatu ze "oni nie sa akurat w stanie zagwarantowac dobrego odbioru wlasnie tych dwoch kanalow":/ Chore bo to tak jak bym wziela handy na umowe i nagle podczas uzywania okazuje sie ze musze stac na oknie by miec zasieg bo inaczej nie moge kozystac w pelni z telefonu (?):/ No ale wracajac do tematu,co udalo mi sie uzyskac na dzien dzisiejszy to parametry na jakich czestotliwosciach obslugiwany jest cyfrowy polsat czyli
    1) 11158/V
    2) 12188/V (standardowo)
    3) 12284/H

w czym moglabym jeszcze ewentualnie pomoc to (przynajmniej z mojego przypadku) wyjscie z sytuacji by odbierac w ogole jakikolwiek PL kanaly to w ustawieniach systemowych wstawilam w przelaczniku 0/22kHz i na porcie dalam 22
    Nie wiem czemu ale tylko w taki sposob udalo mi sie uzyskac odbior programow :/
    Teraz tylko bede dociekac bardziej do tego dlaczego majac 80% na 74% sile sygnalu nie moge odbierac TVP1 i TVP2.

Moze macie juz jakies rozwiazanie po latach??? Bo w sumie temat zaczal sie juz w 2005 roku;] fakt ze ciagnie sie juz latami,ale z tych rad co tu przeczytalam zadna mi nie pomogla co do odbioru TVP1 i TVP2

Pozdrawiam i z gory dziekuje za dalsze podpowiedzi majac nadzieje ze skuteczne;)
    JacekTorun
    Level 17  
    TVP 1 i 2 jest na transponderze 12188V , akurat tam jest dosyć słaby sygnał i może być za mała antena , czasem jak konwerter jest za mocno skręcony to sygnał niby jest a obrazu nie ma.

Zmiana 22Khz jest do wybrania zakresu ( niskie częstotliwości do 11700 , lub wysokie).
    Jak jest 22K ustawione na stałe to masz albo Polsat na 11158 albo TVP na 12188.

Jeśli to nie pomoże to proszę pisać na PW bo rzadko zaglądam na forum a pomogę jak tylko będę mógł.

Pozdrawiam
    KingaKrefeld
    Level 2  
    okazalo sie ze dekoder byl walniety,zakupilam nowy i wszystko chodzi pieknie ;-)