Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Powerbank Green Cell PowerPlay20 20000 mAh vs Samsung EB-P5300XJEGEU 20000 mAh

MITAR 20 Sep 2022 09:19 453 7
    MITAR
    Level 13  
    Zastanawiam się który kupić powerbank , czy Green Cell GC PowerPlay20 20000mAh czy Samsung EB-P5300XJEGEU 20000mAh.

Samsung jest 2 razy droższy i w cenie jednego Samsunga mogę mieć 2 Green Celle.

Zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie czyli żeby powerbank nie spalił mi mieszkania i podłączonych do niego urządzeń. A druga sprawa to cena, bo jeśli jakość Green Cella jest porównywalna, to po co przepłacać 2 razy?

Przeglądałem opinie jednego i drugiego, Green Cell ma całkiem sporo negatywnych typu, że powerbank nie trzyma pojemności po kilku miesiącach / syczy po kilku ładowaniach itp. chociaż jest to niby 10 negatywnych opinii na ponad 500 pozytywnych, ale do Samsunga mało znalazłem opinii w ogóle.
    LightOfWinter
    Level 34  
    Witam

Ja bym wziął Power bank Xiaomi np: Powerbank Xiaomi 20000 mAh
    Powerbank Xiaomi 20000 mAh

lub ADATA
    powerbank-adata-power-bank-p20000d

Uszkodzonych power banków Samsung-a ze sprawnymi ogniwami mam całe pudełko kiedyś można je było tanio kupić na Alledrogo. Więć tej firmy bym nie wybrał.

Co do GreenCell mam mieszane odczucia, ich baterie laptopowe są budowane na mało markowych ogniwach przynajmniej te na które ja trafiłem. Można ale ja wybrał bym którąś z pozycji wyżej.
    blekis
    Level 23  
    Green Cella sobie daruj szkoda pieniędzy. Ogólnie ich produkty są słabej jakości.
    Ja niedawno zakupiłem Baseus Ambilight 30000mAh (PPLG-A01) tym mogę ładować praktycznie wszystko ...łącznie z macbookiem jak mam potrzebę.
    Wiem ....tani nie jest. Z wymienionych przez Ciebie to Samsung.
    MITAR
    Level 13  
    PB Baseus trochę się boję, wydają mi się bardziej "chińskie" od Green Cellów nawet, szczególnie ten Baseus ambilight znalazłem opinię, że się spalił i zabrał ze sobą macbooka, co nie świadczy dobrze o jego zabezpieczeniach. @blekis

Powerbank Green Cell PowerPlay20 20000 mAh vs Samsung EB-P5300XJEGEU 20000 mAhbas.png Download (185.1 kB)

Może się nie określiłem właściwie, PB potrzebuję do ładowania smartfona samsung, tabletu i ewentualnie nintendo switcha.

Aktualnie posiadam metalowego Xiaomi Mi 2 10000 mAh który ma już kilka lat ale działa nadal bardzo dobrze i ewentualnie zastanawiałem się nad kupnem 2-3 Xiaomi Mi 3 10000mAh ( są poniżej 100 zł i też mają metalowe obudowy ). Dobrze by było żeby obudowa była metalowa, ale to nie wymóg ostatecznie dyskwalifikujący konkurencję.
    LightOfWinter
    Level 34  
    MITAR wrote:
    PB Baseus trochę się boję, wydają mi się bardziej "chińskie" od Green Cellów nawet, szczególnie ten Baseus ambilight znalazłem opinię, że się spalił i zabrał ze sobą macbooka, co nie świadczy dobrze o jego zabezpieczeniach.

Witam,
    Baseus nie jest bardziej chiński od GreenCell. Ich wyroby mają dobry stosunek cena/jakość. Przykładowo kable HDMI mają dobrej jakości. Nie mam natomiast doświadczenia z power bank-ami od nich.
    MITAR
    Level 13  
    Akurat na kablach to się zawiodłem na Baseusie, kupiłem Baseus usb-c PD 100W 2m i nie chciał mi szybko ładować smartfona Samsunga korzystając z oryginalnej ładowarki Samsung, po przełożeniu nawet na jakiś tani kabelek zaczął ładować szybko.

Dodano po 8 [godziny] 31 [minuty]:

Ewentualnie myślę jeszcze o Xiaomi Zmi Pro QB823 20000mAh, podobno jest na ogniwach Samsunga.
    MITAR
    Level 13  
    Ostatecznie postawiłem na XIAOMI Zmi Pro 20000mAh QB823

Z wyglądu bardzo ładny i trudno powiedzieć czy obudowa to plastik czy metal, ale generalnie wygląda delikatnie więc zamówiłem sobie silikonowe etui za 20 zł z chin.
    Pomimo informacji i zdjęć w sklepach internetowych, że ma etui w zestawie to niestety go brak.

Czasu za bardzo nie miałem żeby go przetestować ale z oryginalnej ładowarki Samsunga 25W ładował się bardzo szybko.

Jakby ktoś chciał poczytać recenzję tego PB to
    jest tutaj po angielsku