Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówka Bosch KGN39KL35 słabo chłodzi góra

aris181 21 Sep 2022 10:47 249 10
    aris181
    Level 8  
    Witam we załączniki podałem emblemat lodówki.. i teraz mam pytanko znalazłem tutaj link z czujnikiem temperatury i link z bezpiecznikiem termicznym a teraz może opiszę mój problem lodówka po wykryciu 3 i 4 półka słabo chłodzi , poczytałem na forum tutaj że Bosch niby no Frost to trzeba raz przynajmniej na rok odmrozić ją , więc tak zrobiłem po 25 h włączyłem i załącza się alarm ... Zamrażarka chłodzi lecz góra wydaje mi się że bardzo powoli łapie niską temperaturę.. a i przed rozmrozieniem jej były dziwne takie stuki jak by coś nie załączało po ponownym włączeniu po tych 25h na razie tego nie słyszę lodówka ma około 5 lat jak poczytałem niby któryś z tych czujników pada .. i teraz mam pytanie czy kupić dwa te co wymieniłem czy któryś z tych?
    Novile
    Level 34  
    Poczekaj, to nie piekarnia. Pomyśl logicznie, ciepłe powietrze zawsze unosi się do góry a zimne opada w dół.
    Wstaw na najcieplejszą wg. Ciebie półkę zwyczajny termometr jaki masz i sprawdzaj co godzinę czy jest spadek temperatury.
    Tutaj nic nie ma na "wydaje mi się", tu się mierzy wartości. Jak masz chęci i możliwość to sprawdź rurki przy sprężarce, jedna ma być gorąca a druga zimna.
    Piszę najprościej jak się da.
    aris181 wrote:
    lodówka ma około 5 lat jak poczytałem niby któryś z tych czujników pada .. i teraz mam pytanie czy kupić dwa te co wymieniłem czy któryś z tych?
    Na razie poczekaj i zrób pomiary.
    Czujniki padają po 5 latach w Boschu?A niby dlaczego? No chyba nie ze starości?
    aris181
    Level 8  
    Teraz akurat jadę do pracy sprawdzałem stacją pogodową, to aktualnie na samej górze jest plus 19 stopni na samym dole 15 stopni a zamrażarka ustawiona na Eco miała minus 15.5 stopni, teraz ustawiłem wszystko góra zamrażarka na maksa. A wcześniej odkręciłem odbudowy tam gdzie zamrażarka na 10 minut sprawdzania wentylator nie włączył się ani razu może to przyczyna tego? I teraz już żaden alarm nie wyskakuję jak włączam ponownie wtyczkę od prądu... A z tymi czujnikami tak tu pisali że siadają po 5 latach tzn parę osób tak miało dlatego tak się sugeruję.
    Novile
    Level 34  
    Nie rozumiem, masz +19 oraz +15 stopni w lodówce?? Zaś w zamrażarce -15.5 stopnia?
    aris181 wrote:
    wentylator nie włączył się ani razu może to przyczyna tego?
    Awaria samego wentylatora jeżeli przychodzi na niego w odpowiednim momencie zasilanie.
    aris181
    Level 8  
    Tak na samej górze plus 19 stopni tam gdzie warzywa najniżej 15 a w zamrażarce minus 15.5
    aris181
    Level 8  
    A to jest kanał wentylacyjny z termostatem?
    aris181
    Level 8  
    A idzie to jakoś sprawdzić miernikiem czy na pewno jest do wymiany ten panel?
    aris181
    Level 8  
    Witam.
    Mam pytanie do was czy przepustnica jest połączona jakoś z wentylatorem? Mianowicie chodzi mi, że jak przepustnica nie otworzy klatki to wentylator we zamrażalniku się nie załączy? Bo zauważyłem, że wentylator nie chodzi, ale i też przepustnica się nie otwiera.
    Moderated By TONI_2003:

3.1.12. Publikowanie tych samych lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.

aris181
    Level 8  
    Witam temat rozwiązany był serwis i jednak była to przepustnica tak jak tutaj było napisane dziękuję i pozdrawiam