Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stop dla podkręcania.

Leszek P 07 Apr 2003 15:07 3876 8
GoodRam konkurs
  • Intel opatentował nową technologię zabezpieczania swoich CPU przed podkręcaniem. Oficjalnie ta metoda spowoduje zamknięcie systemu przed potencjalnym przegrzaniem procesora.
    Zgodnie z tym co oświadczył Intel, w przypadku detekcji podkręcania, owa technologia wyłączy system lub zawiesi działanie klawiatury.
    Podstawowym problem podkręcania jest, jak podaje Intel, umożliwienie sprzedaży starych procesorów o niższej częstotliwości nominalnej, po przemarkowaniu, jako nowe procesory o wyższych częstotliwościach.
    Jednocześnie Intel oświadczył,że podejmie własną, wewnętrzną akcję ponieważ zbyt wielu uzytkowników podkręca ich procesory.
    Więcej informacji na : www.siliconvallley.internet.com
    za SysOpt Tech Notes Scotta Weiner'a

Cool! Ranking DIY
    About Author
    Leszek P
    Level 12  
    Has specialization in: hardware
    Leszek P wrote 59 posts with rating 0, helped 0 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2002 year.
  • GoodRam konkurs
    elektryk
    Level 42  
    Skoro ta technologia ma mieć funkcje blokowania klawiatury to musi być zawarta w chipsecie. Napewno spadnie wtedy sprzedaż płyt na chipsetach intela.
  • GoodRam konkurs
    User removed account
    User removed account  
    Scjepan
    Level 1  
    Nic w tym złego jeżeli sie podkręca procesor ponieważ jak ktoś ma dobre chłodzenie to może sobie podkręcać. :P :P
    strusek
    Level 11  
    I tak wszczyscy wiedzą o co w tym chodzi.Wystarczy porównać ceny konkurencji i wszystko na ten temat.I tak da się to obejsć wcześniej czy póżniej,a z historii widać kto na tym więcej straci :x
    alexs3
    Level 12  
    Hmm... popatrzmy na to inaczej .....kto najczęściej zmienia bebechy w kompie - oczywiście overclockerzy , a po co ? żeby osiągnąć lepsze wyniki i tak już AMD zabrało Intelowi 80 % rynku overclockerów to po co intel sobie pogarsza. W domu normalny człowiek i tak niebędzie podkręcał a ile proców się sprzedało więcej bo chłopy od zegarków walneli drobny błąd i proc poleciał z dymem i trzeba kupić nowy . Niemówie o cenach bo tu Intel przegina pałę na całego za proc o tej samej wydajnośco 2 razy więcej .......
    radiosimon
    Level 28  
    Hmm można i podkręcać ale tak naprawde po co? Ja mam celka 1,7 i jeszcze nie znalazłem programu w którym byłoby to za mało, no z wyjątkiem durnych gier :D
    Telex
    Level 28  
    Spoko w końcu ktoś wpadnie na pomysł umieszczć budzik (zegar) w samym procesorze - dopiero wtedy będzie. W sumie mi wystarczy tylko PIII 450 - Jak narazie wystarcza i wcale mi się nie zacina (a jak trzeba na coś poczekać to jest czas na :sm34: :sm18: :sm21: ) A później już nic się nie chce :D
    spec
    Level 28  
    radiosimon wrote:
    Hmm można i podkręcać ale tak naprawde po co? Ja mam celka 1,7 i jeszcze nie znalazłem programu w którym byłoby to za mało, no z wyjątkiem durnych gier :D

Hmmmm..... powiem tyle - nowiutki Athlon64 (nie pamietam dokladnie modelu ale nie ten najtanszy), 2GB dwukanalowego RAMu, 4dyski S-ATA w RAIDzie 0+1 i komp nie byl w stanie przliczyc glupiego pliku textowego.
    Na XP1600+@2100+ z 1GB RAMu nawet nie chcial go otworzyc, nie mowiac juz o jakichs obliczniach.....

Pozatym - ostatnio siedze w kompresji... uwierz mi ze "kazdy" MHz sie liczy....